Tag: infrastruktura turystyczna

 • Czy Przemyśl wykorzystuje potencjał miasta turystycznego?

  Od wielu lat słyszymy o rozwoju turystyki w Przemyślu, jako gałęzi gospodarki, która ma przysporzyć miastu i lokalnej społeczności wymierne korzyści. Przemyśl może się pochwalić rzadko spotykanym potencjałem turystycznym i ma być prężnym ośrodkiem turystycznym. Taką wizję przedstawia dokument „Strategia rozwoju turystyki dla Miasta Przemyśla na lata 2008-2015”, w którym dokonano analizy stanu obecnego i metod, które mają doprowadzić do realizacji tej wizji. Jakie możliwości rozwoju turystyki określa strategia dla Miasta Przemyśla? Czy strategia jest realizowana prawidłowo i zmierza w kierunku urzeczywistnienia turystycznej wizji miasta Przemyśla, jakim widzą nasze miasto w 2015 roku autorzy strategii?

 • Rewitalizacja Dworca Głównego PKP w Przemyślu

  O tym, że mamy zabytkowy dworzec kolejowy każdy wie, nie tylko przemyślnie, ale i turyści, którzy przyjeżdzając do naszego miasta odwiedzają ten cenny zabytek. Doczekaliśmy się w koncóż gruntownej rewitalizacji dworca, która przyczyni się do przywrócenia jego dawnej świetności jako zabytku oraz wprowadzenia nowych funkcji usługowych.

 • Domek Ogrodnika

  Już wkrótce neogotycki Domek Ogrodnika odzyska dawny blask dzięki całościowemu remontowi, który wykonuje firma PA NOVA w zamian za budowę galerii "Sanowa".

 • Rewitalizacja zamku Kazimierzowskiego

  Dzięki pracom modernizacyjnym Zamek Kazimerzowski zyska nowe atrakcje m.in. amfiteatr, rezerwat archeologiczny czy sale teatralną wzorowaną na tej z okresu międzywojennego.