Działaj z nami

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla zachęca mieszkańców do aktywnego udziału w pracach na rzecz rozwoju naszego miasta.

Szukamy chętnych do wstąpienia w szeregi członków stowarzyszenia. Każdy zainteresowany rozkwitem nadsańskiego grodu może mieć wpływ na jego przyszłość i współdecydować o sprawach miasta. Jeżeli ktoś uważa, że ma ciekawe pomysły, na to jak zmienić Przemyśl na lepsze powinien zapisać się do Stowarzyszenia.
Jednym z celów naszego działania jest informowanie o istotnych wydarzeniach z życia miasta, które mogą sprzyjać jego rozkwitowi. Interesuje, więc nas informowanie czytelników naszej strony o tym, co istotnego dzieje się lub będzie realizowane w przyszłości. W związku z tym poszukujemy chętnych do pisania ciekawych artykułów na ten temat. Nasza witryna powinna być źródłem informacji, które mamy nadzieję przekonają mieszkańców o tym, że ich miasto się rozwija.

Do pracy w Stowarzyszeniu szczególnie zachęcamy ludzi, którzy mają atrakcyjne pomysły mogące sprzyjać rozwojowi miasta i chcieliby je wcielić w życie. Jeżeli twoje zainteresowania są spójne z celami, jakie sobie stawia Forum Rozwoju Przemyśla i mógłbyś je wesprzeć swoimi pomysłami, to zapraszamy Cię do współpracy. W czasie okresu próbnego, który trwa trzy miesiące, od kandydata na Członka Stowarzyszenia wymagamy współtworzenia serwisu www.frp.com.pl w szczególności działu "Aktualności", a także aktywności na forum naszej witryny oraz czynnego udziału w przedsięwzięciach Stowarzyszenia. Spełnienie wymienionych wymagań decyduje o zakwalifikowaniu kandydata jako pełnoprawnego Członka Forum Rozwoju Przemyśla.

Nie wystarczy na forum rozpisywać się o problemach miasta lub inwestycjach oczekiwanych przez jego mieszkańców. Jeżeli wśród dyskusji na łamach forum pojawi się ciekawy pomysł, który zainteresuje czytelników, to powinno się to przerodzić w inicjatywę forum zmierzającą do jego realizacji. Jako mieszkańcy miasta mamy prawo wpływać na jego władze wnioskując o wdrożenie projektów zainicjowanych przez mieszkańców. Możemy wymagać od urzędników realizacji naszych oczekiwań. Dyskutowane na forum problemy, inicjatywy można traktować jako konsultacje społeczne będące formą demokracji uczestniczącej.

Przykładem inicjatyw naszego forum może być projekt Przemyskiej Szybkiej Kolei Miejskiej, który został przedstawiony władzom miasta, jako jedno z możliwych rozwiązań problemów komunikacyjnych miasta. Zaczęliśmy od poważnego, dużego projektu, co nie znaczy, że nie możemy wpływać na władze miasta i jego mieszkańców mniej spektakularnymi inicjatywami. Stąd też kolejna inicjatywa dotycząca wyglądu pojazdów miejskiego przewoźnika pod nazwą „Pomalujmy przemyskie autobusy”. Projekt ten nie wymaga dużych nakładów i realizowany byłby przy okazji zakupu nowych autobusów. Możemy jednak jako zainteresowani pasażerowie wywrzeć wpływ na MZK i władze miasta dofinansowujące miejski zakład na to jak powinny wyglądać miejskie autobusy. Kolejną ciekawą propozycją jest budowa „Śródmiejskiej ścieżki pieszo-rowerowej”, której powstanie nie powinno być związane, ani ograniczone ogromnymi kosztami, ale przede wszystkim z wieloma korzyściami z tego wynikającymi. Nie podjęcie działań zmierzających do budowy tej ścieżki byłoby zaprzepaszczeniem szans wynikających z remontu dworca PKP, o czym więcej możecie Państwo przeczytać w artykule „Ścieżka pieszo-rowerowa z Zasania na Stare Miasto z kładką na Sanie.

Przedstawiono 3 inicjatywy naszego forum jako przykład. Wkrótce zamierzamy przedstawić kolejne pomysły. Chcielibyśmy, aby było ich więcej i dlatego szukamy chętnych do stowarzyszenia.

Przestańmy narzekać i zróbmy coś dla naszego miasta. Nie możemy tylko wymagać od urzędników, powinniśmy też wymagać od siebie.

Pomimo, iż przed kandydatami stawiamy wyżej opisane warunki, to jednak zachęcamy do przystąpienia do Forum Rozwoju Przemyśla. Jest to organizacja ludzi młodych, kreatywnych, pełnych pasji, otwartych na wszelkie pomysły, które służą miastu oraz regionowi. Zachęcamy, zatem do wstąpienia do naszej organizacji.


DEKLARACJA CZŁONKOWSKA FORUM ROZWOJU PRZEMYŚLA