• Wyrównajmy ścieżki rowerowe

  Wyrównajmy ścieżki rowerowe

  Wnioskowaliśmy w poprzednim roku o budowę "Śródmiejskiej ścieżki pieszo-rowerowej" z kładką na Sanie. Tym razem proponujemy władzom miasta i Zarządowi Dróg Miejskich współpracę w zakresie wdrożenia standardów projektowania i budowy ścieżek rowerowych. Chcielibyśmy, aby przedstawiciele stowarzyszeń reprezentujących interesy rowerzystów mieli wpływ na rozwój i jakość infrastruktury rowerowej. Jednym z pierwszych postulatów jest budowa ścieżek rowerowych wzdłuż budowanej obwodnicy z wykorzystaniem mas bitumicznych zamiast nielubianej przez rowerzystów kostki brukowej. Prezentujemy treść pisma adresowanego do Prezydenta Przemyśla.

 • Nasza wizja rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu

  Nasza wizja rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu

  12 miesięcy  wytężonej pracy, współpraca z wybitnymi specjalistami, architektami, historykami, członkami innych organizacji pozarządowych, ludźmi którym nie jest obojętna przyszłość przemyskiego Rynku – oto jak zrodziła się wizja głównego placu naszego starego grodu nad Sanem.

  Mamy zatem przyjemność i zaszczyt zaprezentować Państwu naszą wizję rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu.

 • Konsultacje proponowanych zmian w Rynku Starego Miasta

  Konsultacje proponowanych zmian w Rynku Starego Miasta

  Zbliża się termin prezentacji propozycji zmian w Rynku przedstawianych przez UM, Stowarzyszenia FRP i TUM. W związku z planowanymi wobec tego konsultacjami trzy przemyskie stowarzyszenia złożyły w Urzędzie Miasta pisma o identycznej treści. Treść pisma w załączeniu.

 • Z prośbą do Pana Prezydenta...

  Z prośbą do Pana Prezydenta...

  Dziś w Urzędzie Miejskim złożyliśmy pismo z prośbą do Prezydenta Miasta Przemyśla o włączenie projektu przebudowy rynku FRP do publicznej prezentacji przez Urząd Miejski. Treść pisma znajduje się w niniejszym artykule.