Tag: zabytek

 • Nasza wizja rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu

  Nasza wizja rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu

  12 miesięcy  wytężonej pracy, współpraca z wybitnymi specjalistami, architektami, historykami, członkami innych organizacji pozarządowych, ludźmi którym nie jest obojętna przyszłość przemyskiego Rynku – oto jak zrodziła się wizja głównego placu naszego starego grodu nad Sanem.

  Mamy zatem przyjemność i zaszczyt zaprezentować Państwu naszą wizję rewitalizacji Rynku Starego Miasta w Przemyślu.

 • Czy Przemyśl wykorzystuje potencjał miasta turystycznego?

  Od wielu lat słyszymy o rozwoju turystyki w Przemyślu, jako gałęzi gospodarki, która ma przysporzyć miastu i lokalnej społeczności wymierne korzyści. Przemyśl może się pochwalić rzadko spotykanym potencjałem turystycznym i ma być prężnym ośrodkiem turystycznym. Taką wizję przedstawia dokument „Strategia rozwoju turystyki dla Miasta Przemyśla na lata 2008-2015”, w którym dokonano analizy stanu obecnego i metod, które mają doprowadzić do realizacji tej wizji. Jakie możliwości rozwoju turystyki określa strategia dla Miasta Przemyśla? Czy strategia jest realizowana prawidłowo i zmierza w kierunku urzeczywistnienia turystycznej wizji miasta Przemyśla, jakim widzą nasze miasto w 2015 roku autorzy strategii?

 • Rewitalizacja Dworca Głównego PKP w Przemyślu

  O tym, że mamy zabytkowy dworzec kolejowy każdy wie, nie tylko przemyślnie, ale i turyści, którzy przyjeżdzając do naszego miasta odwiedzają ten cenny zabytek. Doczekaliśmy się w koncóż gruntownej rewitalizacji dworca, która przyczyni się do przywrócenia jego dawnej świetności jako zabytku oraz wprowadzenia nowych funkcji usługowych.