Konkurs „Autobus miejski w Twoich kolorach” czas zacząć

Sobota, 13 marca 2010

Weź udział w konkursie i zmień z nami wygląd przemyskich autobusów.

Nasza inicjatywa „Pomalujmy przemyskie autobusy” cieszy się dużym zainteresowaniem czytelników. Nawiązując, więc do naszego apelu skierowanego do Prezesa MZK, a przede wszystkim widząc duże zaangażowanie czytelników podjedliśmy działania, które zaowocowały ogłoszeniem konkursu organizowanego przez nasze forum. Konkurs przeprowadzany jest za zgodą Prezesa Zarządu MZK, a projekty malowania autobusów będą miały charakter opiniodawczy. Rozpoczynamy konkurs dnia 11.03.2010 i kończymy 01.04.2010 r.

Mamy, więc okazję do wypowiedzenia się w kwestii wizerunku autobusów MZK. Zachęcamy do nadsyłania prac przedstawiających ciekawe malowanie autobusów. Powinny to być oryginalne projekty, które mogą na przykład nawiązywać do barw miasta, promować jego atrakcje. Głównym celem konkursu jest przedstawienie propozycji wyglądu autobusów, które mogłyby się stać wizytówką miejskiego przewoźnika i miasta. Nie tylko klient powinien w łatwy sposób identyfikować autobus MZK. Mamy nadzieję, że autobus miejski w nowych barwach spodoba się także turystom.

Nadarza się niewątpliwa okazja, aby zaproponowane w konkursie projekty zostały wykorzystane do malowania nowych autobusów. W tym roku zostanie zakupionych 12 nowych autobusów, a kolejnych 6 przejdzie kapitalny remont. Obecnie tabor MZK to około 50 pojazdów. W kolejnych latach planowany jest zakup następnych, ponieważ wiele z obecnych autobusów zostanie wycofanych z użytku. Za sprawą tego konkursu moglibyśmy przyczynić się do zmiany typowej kolorystyki autobusów MZK w ciągu kilku najbliższych lat. Typowe malowanie to czerwono-kremowe (kość słoniowa) lub żółto-czerwone autobusy. Pojazdy w takiej kolorystyce nie są zbyt oryginalne – podobne jeżdżą w innych miastach. Czy u nas muszą być takie same? Zachęcamy do przeczytania artykułu „Pomalujmy przemyskie autobusy”, w którym znajdziecie Państwo powody powstania tej inicjatywy.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Nie zmarnujmy tej szansy.
Zapraszamy wszystkich, którzy mają ciekawe pomysły i potrafią je przedstawić. Dla najlepszych zostały ufundowane nagrody przez Zarząd MZK Sp. z o.o. w Przemyślu:

  • za pierwsze miejsce - pamiątkowy bilet miesięczny imienny sieciowy normalny, oraz 3 miesięczny karnet na basen POSiR (do korzystania w każdy poniedziałek tygodnia - 1 godz.),
  • za drugie miejsce - bilet miesięczny imienny trasowany normalny (wybrana trasa) oraz 3 miesięczny karnet na basen POSiR (do korzystania j/w),
  • za trzecie miejsce - 3 miesięczny karnet na basen POSiR (do korzystania j/w).

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się Regulaminem Konkursu „Autobus miejski w Twoich kolorach”. Prace prosimy przesyłać na pocztę elektroniczną Stowarzyszenia (forum.rozwoju.przemysla@gmail.com) podając w tytule "Konkurs – Autobus miejski w Twoich kolorach". Na Państwa prace czekamy do 29 marca. Jeszcze raz gorąco zachęcamy do udziału w konkursie. Nie zmarnujmy tej szansy.

 

 

Plakat  konkursowy

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum dyskusyjnym

Tagi artykułu:

Powiązane artykuły: