Inwestycje w mieście

Piątek, 15 stycznia 2010

Inwestycje w mieście, to nie tylko zadania związane z budową dróg, wodociągów, kanalizacji. Z nich korzystają ci, których bezpośrednio to dotyczy.

Inwestycje w mieście, to nie tylko zadania związane z budową dróg, wodociągów, kanalizacji. Z nich korzystają ci, których bezpośrednio to dotyczy. To także inwestycje, z których czerpie korzyści ogół mieszkańców. Każdy chciałby mieć dostęp między innymi do nowoczesnych obiektów edukacyjnych, sportowych i rekreacyjnych. Przykładem inwestycji edukacyjnej może być "Budowa kompleksu Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych wraz z infrastrukturą". Miasto chcąc zwiększyć swoją atrakcyjność turystyczną, a zarazem umożliwić mieszkańcom miasta i okolic aktywny wypoczynek wybudowało przemyski stok narciarski, przeprowadziło rewaloryzację Kopca Tatarskiego i budowę Fortecznej Trasy Turystycznej. W tym celu w 2010 roku realizowane będą kolejne zadania:

  • Fort Aktywny Twierdzy Przemyśl -Przystanie wodne na Sanie oraz tarasy widokowe na Zniesieniu
  • Przemyski trakt królewski -Budowa podziemnej trasy turystycznej
  • Modernizacja i rozbudowa hali sportowej przy ul. Mickiewicza

Oczywiście nie samą turystyką żyje miasto. Duży potencjał do wykorzystania wynika z dogodnej lokalizacji miasta i możliwości pozyskania inwestorów z tego tytułu. Problemem miasta, które mogło zniechęcać potencjalnych inwestorów jest między innymi brak obwodnicy. W bieżącym roku rozpoczyna się zadanie związane z budową drogi obwodowej miasta Przemyśla łączącej drogę krajową nr 77 z drogą krajową nr 28. Zaczynają się też prace polegające na uzbrojeniu strefy inwestycyjnej. Rozpoczęto też starania o dalszy przebieg obwodnicy od ul Lwowskiej do Słowackiego.Układ komunikacyjny miasta

Układ komunikacyjny

 

Zadania inwestycyjne realizowane przez miasto przyczynią się między innymi do zwiększenia atrakcyjności turystycznej i inwestycyjnej, wyniku której powinny powstać nowe miejsca pracy. Z efektów tego skorzystają nie tylko mieszkańcy miasta, ale i okolicznych miejscowości. Ponieważ miasto jest zainwestowane i brak jest nowych terenów pod inwestycje niezbędne jest poszerzenie jego granic.

Nowe tereny to nie tylko przestrzeń do rozwoju miasta, ale i większy budżet. Miasto mogłoby wtedy realizować większe zadania inwestycyjne. Posiadając więcej środków finansowych może wnioskować o większe dotacje, dofinansowania z funduszy unijnych. Mieszkańcy oczekują budowy nowej hali sportowej, basenu. Takie zwiększone możliwości otwierają się wraz z poszerzeniem granic miasta.

Poniższe tabele prezentują wybrane inwestycje i remonty na terenie miasta planowane do realizacji w 2010 roku. Dla niektórych inwestycji można znaleźć powiązane artykuły opisujące daną inwestycję.

 

Zapraszamy do dyskusji na ten temat na naszym forum dyskusyjnym


Inwestycje w Przemyślu na 2010 rok.

 

 

Poniższe tabele prezentują wybrane inwestycje i remonty na terenie miasta planowane do realizacji w 2010 roku. Dla niektórych inwestycji można znaleźć powiązane artykuły opisujące daną inwestycję.