Centrum Handlowe "Cegielnia"

Poniedziałek, 21 września 2009

Centrum Handlowe "Cegielnia" składające się z kilku hipermarketów, kina wielosalowego oraz pasaży i galerii handlowych będzie jednym z największych tego typu obiektów na Podkarpaciu.

Koncepcja budowy Centrum Handlowego "Cegielnia" w Przemyślu zakłada, że będzie to nowoczesny wielofunkcyjny obiekt, w skład którego wchodzą sklepy wielkopowierzchniowe, multikino, galerie handlowe.

Pomysł budowy Centrum na tym terenie zbiega się w czasie z inicjatywami Prezydenta Przemyśla idącymi w kierunku rozwoju miasta w stronę przejścia granicznego Malhowice. Planowane przez nas Centrum Handlowe "Cegielnia" zlokalizowane jest w odległości 3500 metrów od ścisłego centrum Przemyśla i 6000 metrów od powstającego przejścia granicznego z Ukrainą. Organizacja mistrzostw EURO 2012 przez Polskę i Ukrainę powoduje, iż upewniliśmy się co do słuszności lokalizacji centrum handlowego na tym terenie. Pewnym wydaje się być budowa przejścia granicznego w Malhowicach, poszerzenie granic miasta Przemyśla do granicy z Ukrainą, budowa autostrady A4 do granicy Państwa.

Lokalizacja naszego centrum na terenie byłej cegielni spowodowała, iż władze Przemyśla przeznaczają w bezpośredniej bliskości tereny pod budownictwo wielorodzinne. Widocznym dla nas wyrazem akceptacji przez władze miasta Przemyśla lokalizacji centrum handlowego jest podjęcie uchwały przez Radę Miasta w dniu 26 kwiecień 2007 r. o przeznaczeniu naszego terenu pod budowę sklepów wielkopowierzchniowych.

Centrum Handlowe "Cegielnia" zaprojektowane będzie w sposób charakterystyczny dla europejskiej zabudowy centrów handlowych, położone będzie w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta Przemyśla, na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z południowo - wschodnią obwodnicą m. Przemyśla łączącą ulice Krakowską, Lwowską i Słowackiego. Zamiarem Prezydenta m. Przemyśla jest budowa tej obwodnicy do roku 2012. Tak skonstruowane rozwiązanie komunikacyjne spowoduje, iż nasze centrum będzie oddziaływać na miasta takie jak Radymno (28 km), Jarosław (37km). 

Inwestycjami towarzyszącymi projektowi i budowie Centrum Handlowego "Cegielnia" będą, strategiczny parking dla samochodów typu TIR oraz dla samochodów osobowych okolicznych mieszkańców, a także odcinek południowo - wschodniej obwodnicy dla m. Przemyśla w zakresie koniecznym dla skomunikowania Centrum Handlowego. Zapewni to z jednej strony dogodną komunikację dla mieszkańców Przemyśla i okolic, a z drugiej dla mieszkańców przygranicznych miejscowości ukraińskich a nawet Lwowa.

Zakładamy, że nasz projekt będzie z pewnością pierwszym i przez długi czas jedynym centrum handlowym w tej części Polski i Ukrainy. Z uwagi na swoją wielkość, nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz funkcjonalność będzie niewątpliwą atrakcją. Wszystkie strefy Centrum połączone będą wewnętrznymi pasażami i niezależnymi ciągami komunikacyjnymi łączącymi kolejne zespoły stoisk handlowych. Użyte materiały wykończeniowe jak i kolorystyka Centrum Handlowego "Cegielnia" powodować będzie estetyczne doznania wizualne. 

W obiektach Centrum Handlowego "Cegielnia" przeznaczamy powierzchnie pod:
hipermarket branży spożywczo - przemysłowej ok. 9 800 m2
hipermarket branży budowlanej ok. 8 552 m2
multikino ok. 2 200 m2
hipermarket branży sportowej 
hipermarket branży meblowej 
galerie i pasaże handlowe ok. 23 321 m2

Obiektem towarzyszącym centrum będzie marketowa stacja paliw.

Dla klientów centrum przeznaczymy 1 261 miejsc postojowych na głównym parkingu. Dodatkowymi miejscami postojowymi dysponować będzie parking publiczny posiadający 242 miejsca dla samochodów osobowych oraz 13 miejsc dla autobusów i samochodów ciężarowych typu TIR.

Centrum odbierane będzie jako obiekt: przyjazny, wpisany w otaczający krajobraz, łatwo dostępny, oferujący różnorodne usługi, zapewniający zakupy nie tylko mieszkańcom Przemyśla lecz również sąsiadom z Ukrainy.

 

Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe Centrum Handlowe

 


Opis inwestycji oraz wizualizacje pochodzą ze strony inwestora - www.cegielniaprzemysl.pl

Tagi artykułu:

Powiązane artykuły: