VI Festiwalu Filmów Kina Niezależnego CK OFF

 Festiwal  CK OFF

Festiwal stał się odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kinem niezależnym w Przemyślu. Zainicjowała go w 2007 r. Grupa Filmowa "Zwellinder" Group działająca od 2005 roku w Centrum Kulturalnym w Przemyślu, odtąd organizowany jest w formie konkursu, którego celem jest wspieranie i rozpropagowanie artystycznej wizji i wyobraźni niezależnych twórców filmowych oraz studentów kierunków filmowych. Zaproszenie do udziału w nim skierowane jest zarówno do twórców jak i publiczności. Organizatorom zależy na popularyzacji niezależnej polskiej sztuki filmowej, umacnianiu więzi między środowiskiem filmowców a odbiorców, wyróżnieniu filmów o walorach artystycznych i humanistycznych oraz zaakcentowaniu ich roli w życiu społecznym. Poprzednie edycje Festiwalu CK OFF spotkały się z dużym zainteresowaniem przemyskiej publiczności.

Najlepsze zgłoszone filmy fabularne, dokumentalne i animacje polskiej sceny niezależnej zostaną nominowane do pokazów festiwalowych, podczas których oceniane będą przez profesjonalne jury.  W tym roku oceniającymi  są:  Piotr Matwiejczyk, reżyser, człowiek od lat związany z twórczością niezależną, jednocześnie odnoszący sukcesy na tym polu, Maciej Rant animator kultury w Białostockim Ośrodku Kultury, twórca międzynarodowych projektów filmowych, główny pomysłodawca oraz koordynator akcji FILMOWE PODLASIE ATAKUJE! służącej promocji kina z północno – wschodniej Polski oraz Piotr Wiśniewski, twórca i organizator Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Niezależnego OFFELIADA.   

Na program tegorocznego festiwalu składają się:

–      cztery  pokazy filmów konkursowych,

–      pokazy specjalne dla uczestników i publiczności festiwalowej,

–      premiera filmu „Proste pragnienie” w reż. Marka Stacharskiego w dniu 19.05 o  godz. 20.00

Szczegóły na www.facebook.com/festiwalckoff

Osoby prowadzące imprezę – Irek Janion i Rafał Paśko - to twórcy niezależni, wchodzący w skład przemyskiej Grupy Filmowej Zwellinder Group.

Program:

Piątek 18 maja 2012
17.00 - rozpoczęcie 6 Ogólnopolskiego Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF
17.10 - pokaz specjalny Filmowe Podlasie Atakuje! - Tandemem przez pogranicze
18.15 - blok filmów konkursowych
19.45 - przerwa 15 minutowa
20.00 - pokaz filmu Proste Pragnienia w reż. Marka Stacharskiego
22.00 - spotkanie integracyjne w pubie Fort XXII - jury, twórcy, reprezentanci filmów, publiczność

Sobota 19 maja 2012
17.00 - pokaz specjalny filmów Karola Godka - Cztery pory budy
18.15 - blok filmów konkursowych
19.45 - przerwa 15 minutowa
20.00 - pokaz premierowy filmów grupy ZWELLINDER
21.30 - uroczyste zakończenie festiwalu
22.00 - spotkanie integracyjne w pubie Fort XXII - jury, twórcy, reprezentanci filmów, publiczność

Impreza odbędzie się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, a wspierać finansową  ją będzie Karpacka Spółka Gazownictwa – mecenas Centrum Kulturalnego w  roku 2012.

            Zapraszamy! Rozpoczęcie imprezy 18 maja o godz. 17.00 w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Wstęp na wszystkie pokazy jest wolny.

 

VI Festiwalu Filmów Kina Niezależnego CK OFF