Przepompowania kolejowa - zaproszenie na spotkanie prezentujące projekt zagospodarowania budynku

Stowarzyszenie Forum Rozwoju Przemyśla serdecznie zaprasza na prezentację projektu autorstwa Bartosza Zdziocha dotyczącego zagospodarowania zabytkowej przepompowni kolejowej znajdującej się w Przemyślu przy moście kamiennym.

Historia tego budynku sięga drugiej połowy XIX wieku, kiedy to wstępnie datuje się jego powstanie. Przez lata obiekt ten pełnił istotną rolę w infrastrukturze miejskiej - służył do pompowania wody z Sanu do wieży ciśnień znajdującej się przy stacji kolejowej. Od wielu lat pozostaje nieczynny, lecz posiada ogromny potencjał do ponownego zagospodarowania i nadania mu nowych funkcji.

Z taką propozycją wyszedł Bartek Zdzioch, absolwent Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Przemyślu, który w ramach swojej pracy dyplomowej wyszedł z ambitnym projektem rewitalizacji tego historycznego obiektu tworząc nowe miejsce do spędzania czasu dla mieszkańców Przemyśla i odwiedzających nasze miasto turystów, a przy tym zachowując i chroniąc unikalne walory tej historycznej budowli.

W najbliższy piątek (tj.16/02) o godzinie 18:00 w Pubie Gold Fassl przy ulicy Borelowskiego 5 mamy przyjemność zaprosić Was na prezentację tej koncepcji, podczas której Bartek szczegółowo omówi założenia projektu uwzględniając aspekty historyczne, techniczne oraz funkcjonalne wraz z wizualnym przedstawieniem możliwości zagospodarowania budynku.

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w spotkaniu, które będzie doskonałą okazją do poznania propozycji adaptacji budynku przepompowni jak również dyskusji na ten temat.

Dozoba!