Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remonty kamienic, willi, budynków itp.
Lightbulb 
(19-10-2010, 18:46)Gała napisał(a): Ekscytujemy się remontami kamienic, willi i budynków czy budową nowych obiektów w ścisłym centrum miasta...i bardzo dobrze. Ale nie zapominajmy o bardziej oddalonych ulicach.Coś mnie kusiło i zaglądnąłem na ul. Podhalańczyków i stwierdziłem, że zostały wybudowane tam dwa budynki (jeden mniejszy willowy, drugi to ładna piętrowa kamieniczka) a ponadto rozbudowuje się budynek stojący na rogu tej ulicy i Reymonta).Również na rogu Reymonta i Bogusławskiego od co najmniej roku stoi nowy budynek.I tak przy okazji, na Osiedlu Kosynierów, ocieplono i pomalowano wszystkie bloki i teraz osiedle prezentuje się nawet, nawet...

(19-10-2010, 19:06)PatricBateman napisał(a): Prawdę mówiąc to jeden z tych budynków już tam stał (w niesłychanie opłakanym stanie) i ktoś go wyremontował. Teraz prezentuje się znakomicie!

Odremontowany budynek przy ul. Podhalańczyków Big Grin

[Obrazek: dsc01316ig.jpg]

[Obrazek: dsc01314mv.jpg]

Nowo wybudowana kamienica na rogu ul. Bogusławskiego i Reymonta. Słyszałem, ze mają tam umieścić jakieś gabinety lekarskie i aptekę.

[Obrazek: dsc01330h.jpg]

[Obrazek: dsc01312j.jpg]

[Obrazek: dsc01311q.jpg]

Nowo dobudowana kamieniczka przy. ul Podhalańczyków ...

[Obrazek: dsc01315hi.jpg]

[Obrazek: dsc01313o.jpg]

... do istniejącej już kamienicy przechodzącej rozbudowę poddasza Exclamation

[Obrazek: dsc01318v.jpg]
Pozdrawiam Smile
Niezły kombos
Wyczytałem , w którejś z lokalnych gazet, że do remontów szykują się kamienice przy ulicach Dworskiego 20 i 60, Franciszkańskiej 21, Jagiellońskiej 27, Piłsudskiego 3, Smolki 13, Śnigurskiego 16 i 18 oraz na Wodnej 7.
Homo nulli coloris
Konserwator Zabytków w przyszłym roku będzie miał aż 10 000 000 zł! Miejmy nadzieję, że sporo z tej kasy trafi do Przemyśla.

Życie Podkarpackie, 27.10.2010:

[Obrazek: 20101101.jpg]
Kto wie, czy już nie zaczęto prac przy tym późnogotyckim wejściu. W przedsionku, za głównymi wrotami z brązu trwają jakieś prace, są zabezpieczone, przynajmniej były w zeszłym tygodniu, wykopy.
Homo nulli coloris
Trwa remont (widać, że faza końcowa) budynku przy Leszczyńskiego 3, to ten, w którym się mieści MOPS.
Homo nulli coloris
Testują chyba iluminację wieży katedralnej...

chciałem cyknąć fotkę ode mnie z domu ale górę zgasili Sad
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Również w trakcie remontu i ocieplenia jest budynek na rogu Krasińskiego i Racławickiej.
Homo nulli coloris
Raz na jakiś czas powieje światem w Przemyślu i w chwili obecnej tego przykładem jest iluminacja wieży katedralnej! Szok! Akurat wracałem sobie rowerkiem ze Zniesienia i mnie zamurowało, wieża prezentuje się imponująco, tylko czekać aż zdejmą rusztowanie. I to zdarzenie zmusiło mnie do zmiany trasy: stwierdziłem że muszę zobaczyć ją z kilku miejsc i najlepsze jak na razie to wylot z ulicy Kazimierzowskiej (z bliskiej odległości praktycznie widać całą), Kamienny Most (ciekawie komponuje się z podświetlonym zamkiem) i most Siwca (tutaj akurat widać całe stare miasto, przy czym inne oświetlone obiekty wyglądają teraz tak jakoś...dziwnie Smile )
No to teraz nasi panowie fotografowie proszę kierować po zmroku swoje obiektywy w kierunku starego miasta!
Wrzucę 2 fotki Tomka Trojnara na których widać podświetlenie Wieży Katedralnej

[Obrazek: widok1.jpg]

[Obrazek: widok2.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości