Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyśl i okolice - różne fotografie
#31
No to ja też wrzucę coś jeszcze: in the night Wink tym razem z użyciem statywu:

[Obrazek: DSC_0351.JPG]

[Obrazek: DSC_0361.JPG]

[Obrazek: DSC_0356.JPG]
#32
Fotki jak zwykle zacne.

Jakiego pomiaru światła używałeś - tak się tylko z ciekawości pytam?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#33
No, no - Twoje to wymiatają Cool
Jeśli chodzi o pomiar światła, to pierwsza fotka jeszcze z nieba (punktowy). Dla uzyskania dużej głębi ostrości f/22 czas wyszedł ponad 30s (bulb) przy ISO 200. Podniosłem czułość do 250 i wystarczyło na 30s. Później podobne parametry i trochę kombinacji. Ot zabawa Smile Balans bieli na auto i trochę żałuję, że nie robiłem dodatkowo w RAW-ie. Można byłoby trochę pokombinować. Ale tak jak zrobione, tak widać - bez żadnej obróbki.
Jeszcze kilka podobnych wrzuciłem tu: http://black70.web-album.org/album/13200,by-night

Pozdrawiam
#34
Witam ponownie.
Noc Muzeów to jedyna okazja, aby wieczorem wdrapać się bezkarnie na Wieżę Zegarową. Amatorów podziwiania nocnej panoramy miasta z tego miejsca było wielu. Maniaków takich jak ja - ze statywami też było kilku. Miejsca dla wszystkich wystarczyło, ale nie to było głównym problemem natury technicznej. Nie do "przeskoczenia" okazała się metalowa barierka, która dodatkowo zabezpieczała taras i była na wysokości oczu. Na początku z podpiętym uniwersalnym zoomem 18-105mm szukałem wąskich kadrów, ponieważ aparat na statywie znajdował się akurat pod tą barierką. Wyszło mniej więcej coś takiego:

[Obrazek: przemyl2550.jpg]

[Obrazek: przemyl2559.jpg]

[Obrazek: przemyl2552.jpg]

Później z duszą na ramieniu narażając aparat na upadek, wywindowałem go ze statywem ponad barierkę. Wtedy mogłem już podpiąć szerokokątne szkiełko i zaszaleć bez ograniczeń. No prawie, bo nie miałem praktycznie podglądu na robione kadry. Przy tych warunkach nawet funkcja podglądu na ekranie niewiele daje. Niestety, czas jest nieubłagany i nie zauważyłem jak blue hour (najlepsza i właściwa pora do robienia zdjęć nocnych) dobiegło końca. Poniżej przykłady z szerokiego kąta:

[Obrazek: przemyl2572.jpg]

[Obrazek: przemyl2573.jpg]

Czas kończyć, bo się ściemnia Smile Następnym razem będę miał już "patent" na statyw na Wieży Zegarowej. Ale czekać rok do następnej Nocy Muzeów ? Sad
Ostatnio wpadł mi w oko blok 10 piętrowy nr 13 na Borelowskiego. Z dachu fajne byłoby miejsce na Stare Miasto...

Mam nadzieję, że nie przynudzałem za bardzo. Więcej fotek z Wieży Zegarowej znajdziecie TU.
Wszystkie moje fotografie z Przemyśla mogą być wykorzystane w celu promocji naszego miasta z zastrzeżeniem mojego autorstwa. Zainteresowanych proszę o kontakt na PW lub maila.
Pozdrawiam.
#35
Świetne foty! Rok temu też w Noc Muzeów wybrałem się na wieżę zegarową i rozwalił mnie widok miasta po zmroku!
#36
Nie, no black - po prostu przepiękne... aż dech zapiera... szacun kolego
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#37
Black, jakbyś chciał robić zdjęcia z dachu 10 piętrowca przy ulicy Stanisława Augusta, odezwij się na PW
#38
Dziękuję za "dachową propozycję" i proszę o jeszcze Wink
@Ruzyk - poszło na PW.
Co do fotek z wieży, to średnio jestem zadowolony. Ostatnie zdjęcia zrobione były o wiele za późno i z przyczyn opisanych wyżej nie było już czasu na dopracowanie kadrów. Niestety, nasza Wieża Katedralna jest trudnym obiektem nocnym. Bez obawy o przepalenia można ją fotografować jedynie przez kilkanaście minut. (pierwsza fotka) Mimo wszystko dziękuję za miłe komentarze.
#39
No trzeba przyznać, że widok na Nocy Muzeów z wierzy zegarowej był kosmiczny, a poza tym to foty luxSmile
#40
Polecam wszystkim zwiedzenie wieży archikatedralnej oraz obejrzenie panoramy naszego miasta z nowej perspektywy:

[Obrazek: dsc3282.jpg]

[Obrazek: dsc3256d.jpg]

[Obrazek: dsc3266hdr.jpg]

Więcej informacji o wieży w moim artykule na blogu: TU

Więcej zdjęć w moim albumie: TU

Zapraszam i pozdrawiam Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości