Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Galeria Handlowa na Rybim Placu
#21
Cytat:Rozumiem, że ty wolałbyś łuki i kolumienki?

Kwestię gustu zostawmy z boku.
Gdyby tego typu budowla stanęła na starym mieście w krakowie lub warszawie. to byłoby larum na całą polskę....a u nas , postawili klocek, kase wzieli... i stoi taki ni go w rzyć ni go w patrzałkę.

Parafrazując trochę Sz.P Anioła.... "Ja powiesiłem wszędzie zielone zasłony, a pan brązowe - wie pan jak to wyglada?"

Podobny bardzo Sandomierz (swoją drogą polecam wizytę na starym mieście) wygląda uroczo... i tam nawet szyldy knajp czy sklepów są utrzymane jak trzeba. U nas wieś tańczy i śpiewa i odpust na każdym kroku. PStrokatość bije po oczach. (i i smród szczypie w oczy).

Nie wolno tego typu konstrukcji stawiać w towarzystwie zacnych i ślicznych starych kamieniczek. Są to budynki dominujące w przestrzeni i sprawiają wrażenie że to cała reszta nie pasuje do nich.
#22
Argad... jeśli takia inwestycja powstanie na krakowskiej..czy przy obwodnicy, to centrum padnie do końca. Zrozum ,że jeśli ludzie pojadą na zakupy..do kina...a przy okazji zjeść, za miasto..to na rynek juz nie przyjadą...bo i po co? W nieco bardziej cywilizowanych krajach już dawno przekonano sie, że galerie handlowe za miastami zabijaja życie w samych miastach i od lat probuje sie sciągać handel na powrót do centrum. Idealnie, jeśli łączy sie to z funkcjami niekomercyjnymi( pomarzyć wolnoSmile)... W takich obiektach lokuja sie sieciówki..z którymi trudno konkurować..to fakt, ale mniejsze sklepy..z urozmaiconym, nieszablonowym asortymentem, w pobliżu galerii moga skorzystać, nie mówiąc o kawiarniach i restauracjach...bo jaki problem wyskoczyc po kinie, czy po zakupach za róg, do ulubionej kafejki, zwłaszcza kiedy auto spokojnie zaparkowane o trzy kroki na cywilizowanym parkingu..(taki parking, dostępny oczywiście nie tylko dla klientów galerii..to też dobry sposób na nadmierny ruch w mieście...bo nie trzeba krążyc po uliczkach w poszukiwaniu wolnego miejsca...)

..a do kierowiec...jak myślisz..co sądzono sto lat temu o kamienicy przy placu na bramie, wybudowanej w miejscu starych kamieniczek, która widnieje teraz na wszystkich widokówkach?? co generalnie sądzili współcześni o zabudowie z przełomu XIX i XX wieku kiedy powstawała? Otóż krytykowali ile wlazło...nie tylko w Przemyślu..podobnie we Lwowie i Krakowie..za eklektyzm( czytaj brak stylu) za taniośc i tandtę ( bo czynszówki dla ludu i drobnej inteligencji, a nie pałace) za przeskalowanie (bo technologia pozwoliła budować wyżej niż w XVII wieku). Całe szczęście że austryjacy nie przejmowali się dopasowywaniem swoich inwestycji do klimatu starego miasta ..bo mielibyśmy na Śnigurskiego drewniane chaty pod strzechą...
#23
(02-07-2014, 19:45)bezniku napisał(a): Argad... jeśli takia inwestycja powstanie na krakowskiej..czy przy obwodnicy, to centrum padnie do końca. Zrozum ,że jeśli ludzie pojadą na zakupy..do kina...a przy okazji zjeść, za miasto..to na rynek juz nie przyjadą...bo i po co? W nieco bardziej cywilizowanych krajach już dawno przekonano sie, że galerie handlowe za miastami zabijaja życie w samych miastach i od lat probuje sie sciągać handel na powrót do centrum. Idealnie, jeśli łączy sie to z funkcjami niekomercyjnymi( pomarzyć wolnoSmile)... W takich obiektach lokuja sie sieciówki..z którymi trudno konkurować..to fakt, ale mniejsze sklepy..z urozmaiconym, nieszablonowym asortymentem, w pobliżu galerii moga skorzystać, nie mówiąc o kawiarniach i restauracjach...bo jaki problem wyskoczyc po kinie, czy po zakupach za róg, do ulubionej kafejki, zwłaszcza kiedy auto spokojnie zaparkowane o trzy kroki na cywilizowanym parkingu..(taki parking, dostępny oczywiście nie tylko dla klientów galerii..to też dobry sposób na nadmierny ruch w mieście...bo nie trzeba krążyc po uliczkach w poszukiwaniu wolnego miejsca...)

..a do kierowiec...jak myślisz..co sądzono sto lat temu o kamienicy przy placu na bramie, wybudowanej w miejscu starych kamieniczek, która widnieje teraz na wszystkich widokówkach?? co generalnie sądzili współcześni o zabudowie z przełomu XIX i XX wieku kiedy powstawała? Otóż krytykowali ile wlazło...nie tylko w Przemyślu..podobnie we Lwowie i Krakowie..za eklektyzm( czytaj brak stylu) za taniośc i tandtę ( bo czynszówki dla ludu i drobnej inteligencji, a nie pałace) za przeskalowanie (bo technologia pozwoliła budować wyżej niż w XVII wieku). Całe szczęście że austryjacy nie przejmowali się dopasowywaniem swoich inwestycji do klimatu starego miasta ..bo mielibyśmy na Śnigurskiego drewniane chaty pod strzechą...

Lubię to! [Obrazek: 0wink.gif]
-diabeł tkwi w szczegółach-
#24
(02-07-2014, 18:37)Argad napisał(a): Jestem przeciw tej inwestycji. Uważam, że ruch z centrum trzeba wyprowadzić a nie budować kolejne inwestycje które ściągną auta do centrum. I jeszcze jest kwestia lokali w rynku. Większość padnie, albo się przeniesie do budynku. I tak wiele witryn w rynku już straszy pustkami. Tam powinien być parking podziemny a na górze teren zielony. Powinno powstać coś takiego jak przy pomniku wielkiej C w Rzeszowie. Na górze teren rekreacyjny z ławeczkami, pod spodem parking (i to chyba nawet płatny).
Jestem więcej niż pewien, że za prawo poboru opłat przez kilkadziesiąt lat znajdzie się firma która wybuduje taki obiekt za własne pieniądze.

Taka inwestycja jaka jest porponowana w tym miejscu jak najbardziej powinna powstać ale albo w okolicach krakowskiej, lwowskiej albo słowackiego. Gdzieś przy obwodnicy.

A ja wręcz odwrotnie. Taka inwestycja w centrum miasta , nie tylko przyniesie zysk takiej galerii, ale i całemu Staremu Miastu. Problem jaki wynika w tej chwili w handlu na Starym Mieście jest nastepujący. Po pierwsze brak klientów, po drugie zbyt (często) wysokie koszty najmu lokali. Pierwsza kwestia, to przede wszystkim to ,że w róznych częściach miasta jest wiele sklepów o podobnych branżach co na tzw. Starówce. To nie są te czasy , gdzie po zakupy jechało sie do tzw. miasta. Teraz wiele rzeczy można kupić wszędzie. Jak popatrzycie na przekrój sklepów na Starówce , to zrozumiecie ,że podobne lub takie same rzeczy mozna kupić koło miejsca zamieszkania ( i to zwykle taniej). Co do drugiej sprawy , to wiele właścicieli lokali (także miasto) próbuje się dorobić kosztem handlowców szybko i łatwo na najmie. Ale nie tędy droga. Lepiej mniej i stale , niż dużo i krótko Smile Dlaczego więc popieram powyższy projekt? Po pierwsze, zwabi on więcej ludzi (klientów) do centrum. Kino, siłownie, nowe markowe sklepy dają potencjał, gdzie przy okazji... zakupy w innych sklepach na Kazimierzowskiej, Franciszkańskiej. Pełne puby, restauracje miasto tętni życiem. Rzeszów nie jest tak atrakcyjny i "cool" bo jest większy od Przemyśla. On jest "cool" , bo tam jest sporo galerii , do , których przyjeżdzają ludzie od Ustrzyk po Stalową. A co do projektu? Przed Luwrem jak stawiali piramidę , to też wielu podnosiło głos sprzeciwu. A dzisiaj jest to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Paryża. Podobnie jak jak nasze Muzeum Narodowe, gdzie jak przyjeżdżają moi znajomi, którzy pierwszy raz są w Przemyślu, nie mogą się tym budynkiem nachwycić, chociaż wielu Przemyślakom do dzisiaj ten budynek się nie podoba.Ale , za 50 lat.....jak pisał poeta i bard: "wszak , każda epoka ma własny porządek i ład" Smile
#25
Cytat:Argad... jeśli takia inwestycja powstanie na krakowskiej..czy przy obwodnicy, to centrum padnie do końca. Zrozum ,że jeśli ludzie pojadą na zakupy..do kina...a przy okazji zjeść, za miasto..to na rynek juz nie przyjadą...bo i po co
A widziałeś kiedyś w jakimkolwiek innym mieście galerię 100 metrów od rynku ? Bo ja nie...
A mimo to rynki w sąsiednich miastach tętnią życiem... jak to możliwe ?

W centrum wystarczyło by TYLKO I WYŁĄCZNIE KINO i już by cały rynek odżył. Mam rację ?
samo kino wielosalowe z podziemnym parkingiem. Po kiego wała kolejna galeria z całym dobrodziejstwem inwentarza ?

Wyobraźcie sobie te tłumy co weekend - film wieczorem a potem piwko w pubie no albo na szybko coś wciągnąć jakiegoś fastfooda... no złoty interes.
#26
(02-07-2014, 21:44)kierowiec napisał(a): A widziałeś kiedyś w jakimkolwiek innym mieście galerię 100 metrów od rynku ?
...a co byś powiedział gdyby w Przemyślu wybudowano galerię na placu przed dworcem kolejowym (gdzie obecnie jest parking) w miejsce dawnego Pasażu Gansa, w odległości ok. 500m od Rynku? Czy wyobrażasz sobie taką budowę w jakimkolwiek innym mieście?

A sorry... wróc... przecież taka sytuacja istnieje już w Krakowie...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#27
(02-07-2014, 21:44)kierowiec napisał(a):
Cytat:Argad... jeśli takia inwestycja powstanie na krakowskiej..czy przy obwodnicy, to centrum padnie do końca. Zrozum ,że jeśli ludzie pojadą na zakupy..do kina...a przy okazji zjeść, za miasto..to na rynek juz nie przyjadą...bo i po co
A widziałeś kiedyś w jakimkolwiek innym mieście galerię 100 metrów od rynku ? Bo ja nie...
A mimo to rynki w sąsiednich miastach tętnią życiem... jak to możliwe ?

W centrum wystarczyło by TYLKO I WYŁĄCZNIE KINO i już by cały rynek odżył. Mam rację ?
samo kino wielosalowe z podziemnym parkingiem. Po kiego wała kolejna galeria z całym dobrodziejstwem inwentarza ?

Wyobraźcie sobie te tłumy co weekend - film wieczorem a potem piwko w pubie no albo na szybko coś wciągnąć jakiegoś fastfooda... no złoty interes.

Ano , złoty i to jeszcze jak!!!... dobry przykład Tira-Tira Smile
#28
Cytat:...a co byś powiedział gdyby w Przemyślu wybudowano galerię na placu przed dworcem kolejowym (gdzie obecnie jest parking) w miejsce dawnego Pasażu Gansa, w odległości ok. 500m od Rynku? Czy wyobrażasz sobie taką budowę w jakimkolwiek innym mieście?

Jeśli odbudowany pasaż gansa wyglądałby tak jak domek ogrodnika po odbudowie.. TO SIĘ RECAMI I NOGAMI PODPISZE.
#29
(02-07-2014, 21:44)kierowiec napisał(a):
Cytat:Argad... jeśli takia inwestycja powstanie na krakowskiej..czy przy obwodnicy, to centrum padnie do końca. Zrozum ,że jeśli ludzie pojadą na zakupy..do kina...a przy okazji zjeść, za miasto..to na rynek juz nie przyjadą...bo i po co
A widziałeś kiedyś w jakimkolwiek innym mieście galerię 100 metrów od rynku ? Bo ja nie...
A mimo to rynki w sąsiednich miastach tętnią życiem... jak to możliwe ?

W centrum wystarczyło by TYLKO I WYŁĄCZNIE KINO i już by cały rynek odżył. Mam rację ?
samo kino wielosalowe z podziemnym parkingiem. Po kiego wała kolejna galeria z całym dobrodziejstwem inwentarza ?

Wyobraźcie sobie te tłumy co weekend - film wieczorem a potem piwko w pubie no albo na szybko coś wciągnąć jakiegoś fastfooda... no złoty interes.

..Kierowiec..a o jakich to rynkach..w sąsiednich miastach mówisz...co to życiem tętnią??? w Jarosławiu?w Sanoku? w Mielcu? w Stalowej Woli?..może w Sandomierzu?? wszędzie letarg do 17...a potem śmierć ..wiem wiem..mówisz o Rzeszowie...ale to stolica województwa..i przede wszystkim miasto studenckie...więc inna bajka...
A jeśli chodzi o galerię usytuowaną 100 metrów od rynku, bądź bliżej ( i podaruję sobie dyskusję na temat wartości argumentów typu "a widziałeś gdzieś"..")..to widziałem wiele...polecam Chemnitz, Drezno..tuż za granicą, albo w polsce...Bytom, Poznań lub choćby Stargard Szczeciński (tu akurat próba historyzującego dopasowania sie do klimatuSmile)..w Lublinie o ile mi wiadomo też powstaje..w ścisłym centrum...
#30
Osobiście nie mam nic przeciwko galerii w tym miejscu z kinem ,siłownią i innymi atrakcjami łącznie ze sklepami pod warunkiem ,że architektura tego obiektu będzie wykonana z dobrych materiałów i nawiązywała w jakiś sposób do otoczenia. Najbardziej podobała by mi się koncepcja z próbą odtworzenia dawnego wyglądu tego miejsca tj. synagog ,które oczywiście nie musiałby by być wierną kopią tego co dawniej w tym miejscu stało ale w sposób ciekawy nawiązywało by do tamtej architektury.
Istotne jest też ażeby miasto zagwarantowało sobie w umowie czas realizacji tego zamierzenia oraz jego właściwe przeznaczenie oraz odpowiednia architekturę w innym przypadku może powstać albo blaszak albo zakończyć się jak z galerią na sąsiadującej nieopodal działce przy jagiellońskiej.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości