Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perspektywy, możliwości, przyszłość miasta
No cóż, jeżeli pracodawca w Przemyślu zatrudniający osobę po studiach (na stanowisko wymagające kwalifikacji zgodnych z wykształceniem) daje najniższą krajową i każe się za to po tyłku całować. Albo zatrudnia na kilka umów zleceń za 1500 zł , to co się dziwić, że ludzie stąd uciekają?
Ja jak szukałem w Przemyślu pracy po studiach (jakiejkolwiek nie koniecznie zgodniej z wykształceniem) to po miesiącu rozsyłania CV się poddałem.
Bez doświadczenia to mi proponowali bezpłatny trzymiesięczny staż albo dostawałem maile z informacją, że zostanę zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną tylko muszę pobrać formularz z linku. A po kliknięciu w link wyślij SMS za 7 zł żeby pobrać plik.
W akcie desperacji byłem na rozmowie w jakiejś firmie transportowej pod Przemyślem na stanowisko kierowca busa. Zaproponowali mi umowę zlecenie, 0,19 zł za kilometr i wyjazdy w Europę na 6 do 8 tygodni. Spanie w busie na parkingach wyżywienie we własnym zakresie, no i jak się okaże, że zlecenia nie ma przez tydzień to stanie za frajer na parkingu i czekanie.

Więc zawiązałem tobołek na kiju i pożegnałem mój piękny Przemyśl. Na początku znalazłem pracę fizyczną gdzie dostawałem mniej więcej netto tyle co wynosiła płaca minimalna brutto, płaca godzinowa więc różnie było (dodatki nocne, czasem dodatkowe weekendy), a od pół roku pracuję w zawodzie, Kokosów może nie zarabiam, ale jak na pierwszą pracę w zawodzie jest super. W Przemyślu nikt by mi tyle nie dał... No może po 5 latach...

A teraz, kiedy jeszcze są legalnie Ukraińcy to już w ogóle musi być masakra dostać pracę w Przemyślu.
http://rzeszow-news.pl/urzad-statystyczn...-ludnosci/

[Obrazek: liczbaludnosci.png]

btw. Przemyśl nie jest już drugim miastem na Podkarpaciu... kosztem Stalowej Woli (nie wiedziałem)
Tymczasem władze miasta zamiast podjąć próby rozwoju miasta, pozyskania inwestorów gotowych tworzyć miejsca pracy - tworzą nową siedzibę urzędu, nowe miejsce pracy dla urzędników kosztem 2 milionów 130 tyś, w zdecydowanej większości finansowane kredytem. Miasto się wyludnia urząd rozwija.
https://www.portalprzemyski.pl/budynek-p...agistratu/
Ludzie, to co zrobić by się polepszyło? Albo zasypmy magistrat pomysłami i zmuśmy ich do realizacji albo za rok wymieść trzeba wszystkich.
(07-09-2017, 7:12)bakonczyce napisał(a): Ludzie, to co zrobić by się polepszyło? Albo zasypmy magistrat pomysłami i zmuśmy ich do realizacji albo za rok wymieść trzeba wszystkich.

Czy my im nie płacimy za to żeby to oni mieli pomysły? Jedyną radą jest wymiana Jaśnie Pana i jego świty. Trzeba kogoś nowego, kto nie skupi się wyłącznie na turystyce ale będzie starał się zwabić inwestorów, fabryki, przedsiębiorstwa.

Rozbudowa urzędów, budżetówki jest zmyślnym zagraniem bo oni łącznie ze swoimi rodzinami będą głosować na Chomę, zapewniając mu kolejną kadencję. Urzędy zawsze uzależniały ludzi od władzy.

Czasem sobie myślę że nawet ten z warkoczykami, który biegał na boso po Przemyślu (chyba Asterix) byłby lepszym prezydentem niż obecny.
Każdy byłby lepszy, kto przeciąłby głęboko wrośnięte w przemyski grunt korzenie lokalnej śmietanki towarzystwa. Lepiej jest wyjechać niż walczyć z wiatrakami.
https://www.youtube.com/watch?v=VKsFJ-21Dvk
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Cytat:Przemyśl znalazł się w pierwszej piątce miast z największymi problemami społeczno-gospodarczymi. Polska Akademia Nauk wyliczyła, że spośród 255 średnich miast w naszym kraju, 122 grozi zapaść.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Państwowej Akademii Nauk wśród 122 miast zagrożonych zapaścią, w przodują:
1. Prudnik – woj. Opolskie
2. Hajnówka – woj. Podlaskie
3. Bartoszyce – woj. warmińsko-mazurskie
4. Kętrzyn – woj. warmińsko-mazurskie
5. Przemyśl – woj. podkarpackie
Głównymi zagrożeniami dla tych miast jest marginalizacja oraz zjawiska kryzysowe, a co za tym idzie: spadek liczby ludności (zwłaszcza osób młodych), rozpad więzi społecznych, nasilające się patologie.Problemem jest również brak ośrodków przemysłowych czy też ich zamykanie, które w latach wcześniejszych stanowiły jedno z głównych źródeł zatrudnienia.
Chciałabym się odnieść do takich ogólnych opinii, które pojawiają się, że Przemyśl nie rozwija się i ma bardzo trudną sytuację. Oczywiście taką ma, nie jest ona od dzisiaj, trwa od dłuższego czasu. Wcześniej były zaniedbane pewne działania na poziomie rządowym, parlamentarnym wobec miasta stąd też taki, a nie inny stan. Ale my w mieście sprawujemy władzę z woli suwerena od 3 lat i porównując nasze starania – podkreślam wsparte prawdziwym zaangażowaniem naszych parlamentarzystów przemyskich, marszałka M.Kuchcińskiego, posła A.Matusiewicza, A.Schmidt-Rodziewicz – udało się ulokować w Przemyślu instytucje, o których wcześniej nikt nawet nie myślał, np. Krajową Filię Szkoły Skarbowej, która od października rozpocznie swoją działalność. Jeszcze w latach 2005-2007 jako PiS mieliśmy zielone światło na rozbudowę ówczesnej Izby Celnej w Krównikach, miała tam powstać duża stacja przeładunkowa, oddział celny, później zostało to zaniechane i teraz przy dobrej atmosferze, zmianie rządu sprawa jest priorytetowa, mamy zapewnienie, że ta inwestycja będzie realizowana. Urząd Celno-Skarbowy to też nowa instytucja ulokowana w Przemyślu. – o sytuacji w naszym mieście, podczas konferencji prasowej mówiła przewodnicząca RM Lucyna Podhalicz.
Badania PAN przeprowadzono na rzecz Programu Odpowiedzialnego Rozwoju. 122 miasta, które znalazły się w raporcie w najbliższych latach mają otrzymać wsparcie z tego programu.
https://www.portalprzemyski.pl/przemysl-...-zapascia/
Ciekawa dyskusja moderowana przez dziennikarza tygodnika Polityka jaka odbyła się niedawno na PWSW dotycząca przyszłości rozwoju miasta.

https://portretymiast.blog.polityka.pl/2...zyszlosci/




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości