Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa mostu kolejowego na Sanie
#51
Stary most również zostanie podniesiony. Dla pociągu pokonanie uskoku jest problemem, a dla pieszych i rowerzystów już nie.
-diabeł tkwi w szczegółach-
#52
(25-08-2016, 9:12)PatricBateman napisał(a): Stary most również zostanie podniesiony.

A kto to powiedział? PLK przekazuje most miastu i tyle.
#53
Powiem tylko tyle że w koncepcji jest przewidziane podniesienie starego mostu. Czy zrobi to PLK czy miasto, tego nie wiem.
-diabeł tkwi w szczegółach-
#54
Jeżeli w drugiej koncepcji nie ma wspomnienia o kładce, to odpada. Moja propozycja to pierwsza wersja, ale z jedną częścią starego mostu. Druga część przeniesiona w stronę Kmieci, tak aby mieszkańcy mieli wreszcie łatwy dostęp do terenów POSIR i przyszłego Aquaparku Smile
#55
W obu koncepcjach napisano:
Cytat:Nowy most zostanie poprowadzony nowym śladem co umożliwi przejazd pociągów typu Pendolino.

Wiadomo jak to wygląda aktualnie? Skoro obecnym mostem przejeżdżają na co dzień składy IC, to z Pendolino też nie powinno być raczej problemu.
#56
(25-08-2016, 15:38)ReefGear napisał(a): Wiadomo jak to wygląda aktualnie? Skoro obecnym mostem przejeżdżają na co dzień składy IC, to z Pendolino też nie powinno być raczej problemu.

Widziałeś kiedyś skład Pendolino ? Chyba nie. Inna konstrukcja, mniej "giętka". Pewnie na zakręcie ma problem i pewnie do budowy nowego mostu Pendolino do Przemyśla nie zagości.
#57
(25-08-2016, 18:58)zumi77 napisał(a): Widziałeś kiedyś skład Pendolino ? Chyba nie. Inna konstrukcja, mniej "giętka".

Giętka powiadasz, fascynujące. Zdarza mi się jeździć Pendolino, i jakoś tej mniejszej giętkości nie zaobserwowałem. Cóż, widać nie wiem gdzie uginać.
Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to po prostu nie pisz zamiast chrzanić trzy po trzy.

Co do meritum, Pendo zostało dopuszczone do poruszania się po polskich torach, spełnia wszystkie potrzebne normy i wciąż nie widzę powodu, by nie miało możliwości przejazdu akurat po moście w Przemyślu.
Domyślam się, że chodzi przede wszystkim o prędkość tego ewentualnego przejazdu.
#58
@ReefGear
Ok ja się pochwalę, że Pierdolino raz w życiu jechałem i od razu zauważyłem mniejsze odstępy między wagonami co się chyba równa mniejszą "gibkością", tutaj według mnie nie był problemem most kolejowy, a kamienny.

Zapewne puszczą do Gdyni jeden pociąg dziennie, aby się wschód ucieszył, osobiście wolałbym zobaczyć Pesę na naszym dworcu
#59
Pendolino, Pesa czy EuroSprinter - obojętne. Celem musi być przywrócenie bezpośredniego połączenia ekspresowego do Warszawy.

Obecnie ze względu na istniejące EIP do Rzeszowa najprostsza do zrealizowania wydaje się opcja z Pendolino.

Obawiam się, że Intercity używając argumentu mostu będzie chciało wykręcić się ze stworzenia połączenia do Przemyśla.
#60
Czyli reausumując, problemem, oprócz stanu mostu kolejowego, jest za ostry łuk między ww a Kamiennym Mostem Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 17 gości