Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestycja na dawnej Strzelnicy
#11
Na Lwowskiej lada chwila ruszy budowa bloku dla żołnierzy w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno wybudowanego.
#12
(28-02-2014, 19:40)KoMpReSsOr napisał(a): Teren jest naprawdę spory i z tego co zauważyłem to nie ma już tablicy na ogrodzeniu z informacją, że teren jest na sprzedaż.

I nie ma tabliczki zakaz fotografowania ?
Pray to your god, open your heart
Whatever you do, be afraid of the dark
Cover your eyes, the devil inside
One night of the hunter
One day I will get revenge
One night to remember
One day it'll all just end, oh
#13
Tabliczki "zakaz fotografowania" zdjeli zaraz jak wojsko przestalo go ochraniac, poczatkowo byly tabliczki jednej z firm ochroniarskich, pozniej dlugo wisialy tabliczki Agecji Mienia Wojskowego, a w tej chwili nie ma na siatklach wogle oznaczen Smile
#14
Zrobiłem dzisiaj rano takie zdjęcie. Niestety z daleka i telefonem.
Zastanawia mnie co to jest na samym końcu tuż przez linią drzew -jakiś długi mur - na pewno istniejący, a nie nowo budowany.


Załączone pliki Miniatury
   
#15
Sciana bylej strzelnicy, pewnie niedlugo ja wyburza Smile
#16
Witam,
Ma ktoś info na na temat nowego właściciela strzelnicy?
#17
Exclamation 
(14-03-2016, 13:29)aqwertz napisał(a): Witam,
Ma ktoś info na na temat nowego właściciela strzelnicy?

Nie wiem na ile to prawda, ale słyszałem, że właściciel sieci sklepów Piotruś Pan Huh Exclamation Ktoś może to potwierdzić ??
Pozdrawiam Smile
#18
Ja w trochę innej sprawie.Przypomina mi się, trochę piąte przez dziesiąte, ze na tamtym (chyba) terenie były (są) jakieś dwa rzekomo zabytkowe budynki i jakieś stowarzyszenie poaustrowęgierskich kombatantów czy weteranów wyraziło chęć ich rozbiórki i przeniesienia w inne miejsce.Nie po drodze mi tamtędy.Może ktoś wie jak to się potoczyło dalej. Czy budynki rozebrano pieczołowicie, cegiełka po cegiełce i przeniesiono, czy najprawdopodobniej w ruch poszły kilofy a zabytkowy gruz skończył na wysypisku?
Homo nulli coloris
#19
(14-03-2016, 16:02)Gała napisał(a): Ja w trochę innej sprawie.Przypomina mi się, trochę piąte przez dziesiąte, ze na tamtym (chyba) terenie były (są) jakieś dwa rzekomo zabytkowe budynki i jakieś stowarzyszenie poaustrowęgierskich kombatantów czy weteranów wyraziło chęć ich rozbiórki i przeniesienia w inne miejsce.Nie po drodze mi tamtędy.Może ktoś wie jak to się potoczyło dalej. Czy budynki rozebrano pieczołowicie, cegiełka po cegiełce i przeniesiono, czy najprawdopodobniej w ruch poszły kilofy a zabytkowy gruz skończył na wysypisku?

Rzeczywiście istniały plany przeniesienia tych budynków na teren fortu XV Borek i udostępnienie ich turystom. Wszystko jednak zależy od funduszy i sponsorów a więc po części władz miasta. Nie wiem na czym stanęło; ponieważ nie mieszkam w Przemyślu, mam ograniczony dostęp do bieżących informacji.
Temat który poruszyłeś jest jednak ważny.
Obiekty o których piszesz to prawdopodobnie ostatnie zachowane w Europie budynki dawnych laboratoriów wojennych które lokowano w większości twierdz.


Załączone pliki Miniatury
   




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości