Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kładka dla pieszych przy wiadukcie kolejowym nad ulicą Borelowskiego
#11
Co niektorzy krytykuja pomysl kladki na Borelowskiego, moze po czesci macie racje, ale wezcie pod uwage to ze wlasnie tam jest stacja PKP Zasanie. Osoby ktore wysiadaja z pociagu tutaj chcac isc w strone calego osiedla Kosynierow po prostu przechodza po torach i nasypie kolejowym. W druga strone jak ktos sie spieszy do pociagu idac np z Kosynierow wzdluz torow a ma zeby zdazyc na pociag zalozmy 4 minuty to gwarantuje ze idac przez przejscia dla pieszych i stojac na czerwonym swietle ze 2 razy na pewno nie zdazy. takze nie tylko trzeba wziac tu na uwage najblizszych mieszkancow Wink reasumujac, kladka nie jest tam tak bardzo pilna bo sa wazniejsze sprawy ale skoro powstal jakis tam projekt obywatelski (pewnie w ramach kampanii wyborczzej) to moze warto taki pomysl zglosic....
Przemyśl - Miasto Wyjątkowe!
#12
oczywiscie pomysl podupadł. szkoda.......
Przemyśl - Miasto Wyjątkowe!
#13
wystarczy zamontować na wiadukcie kamery z funkcją detekcji twarzy. Potem porównać z bazą i wysyłać ludziom mandaty. Koszt utrzymania kamer się zwróci moment. Do przejścia dla pieszych wcale nie jest tak daleko.
#14
Ostatnio miałem okazję być w okolicach wiaduktu i szczerze mówiąc to poroniony pomysł z tą kładką( i dodrze ,że upadł ). W Google Maps sprawdziłem odległość miedzy dwoma najbliższymi przejściami to 230 m. Wiadukt umiejscowiony jest mniej więcej lub nawet idealnie w połowie tej trasy i tak naprawdę było by to tylko i wyłącznie najlepsze rozwiązanie dla mieszkańców osiedla Kosynierów ( a konkretnie debilom ,którzy przechodzą przez wiadukt bo nie chce im się nadłożyć 100 m) , pozostała grupa i tak (czy z jednej czy z drugiej strony Borelowskiego) kieruje się w stronę skrzyżowania Borelowskiego-Rogozińskiego lub w stronę Borelowskiego-29 Listopada .
#15
Polecam maść na ból dupy.
Co komu przeszkadza wydać kilkadziesiąt tysięcy żeby ludziom było wygodniej.
W końcu miasto jest dla ludzi prawda ?
Dobudowanie kawałka kładki do wiaduktu z normalnymi wjazdami to super sprawa tanim kosztem.
#16
(30-01-2014, 9:00)kierowiec napisał(a): Polecam maść na ból dupy.
Co komu przeszkadza wydać kilkadziesiąt tysięcy żeby ludziom było wygodniej.
W końcu miasto jest dla ludzi prawda ?
Dobudowanie kawałka kładki do wiaduktu z normalnymi wjazdami to super sprawa tanim kosztem.

Tobie zaproponowałbym na ból głowy , ale trzeba coś mieć w tej durnej łepetynie . A skąd wiesz młotku że to wydatek kilkudziesięciu tysięcy ( a przepraszam przecież znany jesteś z tego że potrafisz wszystko i wszystkich podliczyć Tongue ) , zając Polskie realia to na pewno koszt przewyższy 100 tyś. i po co ?.


Ps. Kierowiec swego czasu pisałeś że przenosisz się do Rzeszowa . Oni tam nie mają takiego forum ? , proponuję żebyś oprócz miejsca pracy i zamieszkania zmienił też forum lub żebyś takich głupot nie wypisywał.
#17
Cytat:A skąd wiesz młotku że to wydatek kilkudziesięciu tysięcy
Bo dorobienie kawałka kładki do istniejącego "wiaduktu" to banalna sprawa i nie wierzę że skoro za 200tyś można wybudować dom to dlaczego nie można dobudować kawałka kładki za kilkadziesiąt tysięcy ?
#18
Rzeszów nie posiada podobnego forum, szukałem Smile Studiuję w Rzeszowie i większość czasu spędzam tam, chciałem wiedzieć co się w mieście dzieje, ale nie znalazłem nic podobnego. Parę tematów na SkyCraper, nic więcej. Smile
Z wieloma poglądami Kierowca się nie zgadzam, a i sposób w jaki się odnosi na forum jest irytujący. Jednak przyznać trzeba że w wielu przypadkach rację ma.

Kładki z reguły buduje się w miejscach o sporym ruchu pieszych i samochodów, w miejscach niebezpiecznych celem zlikwidowania przejść, usunięcia świateł i usprawnienia ruchu. Budowa kładki w tym miejscu nie ma nic wspólnego z żadnym z powyższych.
Ma być jedynie uproszczeniem dla osiedlowych leniuchów którym nie chce się przejść parę metrów.
Jeżeli chodzi o budowę kładki to lepiej by było wybudować 2 kładki na lwowskiej. Jedną przy rondzie i zlikwidować tamujące ruch przejście. Drugą koło MZK w tym samym celu. Kładki oczywiście przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.Z uwagi na charakter tej drogi nie widzę sensu spowalniania ruchu w tych miejscach przez światła. Nie ma tam skrzyżowań. Nic nie stoi na przeszkodzie.
#19
Pomijając sens tworzenia kładki przy wiadukcie nad Borelowskiego (dzięki ZoolerMann za sensowny argument), kolega kierowiec zapomniał o jednym małym aczkolwiek zasadniczym aspekcie - wiadukt należy do PKP i miasto choćby nie wiem jak się starało i sypnęło kasą to bez zgody PKP (a ona nie jest zbytnio skora do wydawania stosownych pozwoleń) nic się nie zdziała.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#20
(01-02-2014, 19:31)Argad napisał(a): Rzeszów nie posiada podobnego forum, szukałem Smile Studiuję w Rzeszowie i większość czasu spędzam tam, chciałem wiedzieć co się w mieście dzieje, ale nie znalazłem nic podobnego. Parę tematów na SkyCraper, nic więcej. Smile
Z wieloma poglądami Kierowca się nie zgadzam, a i sposób w jaki się odnosi na forum jest irytujący. Jednak przyznać trzeba że w wielu przypadkach rację ma.
...

Kiedyś jeszcze (parę lat temu - ok. 4-5) istniała podobna strona ja FRP, czyli Inwestycje w Rzeszowie, ale chyba nie było takiego zainteresowania i strona padła Huh
Pozdrawiam Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości