Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Droga Krajowa S19
#11
(20-11-2014, 21:02)gefargo napisał(a): Przypominam tylko że kasa idzie na drogi zwłaszcza wtedy (albo łatwiej wtedy) kiedy są one częścią europejskiej sieci korytarzy transportowych. Z tego co pamiętam Polska i jej sąsiedzi plus kilka innych krajów wymyśliły sobie żeby stworzyć dodatkowy europejski korytarz przebiegający z północy na południe, który będzie aktywizował jedne z biedniejszych regionów europy. Nazywa się to "via carpatia" a w Polsce swój przebieg właśnie ma mieć między innymi pod postacią S-19. Nie wiem w czym jest problem skorzystają wszyscy. Akurat ci z Litwy czy Finlandii transportując coś do Rumunii czy na Węgry wcale nie muszą jechać przez Warszawę. Po co? Żeby tylko robić tam korki? Jak można inaczej, a ktoś jeszcze w tym pomoże i na końcu skorzysta wielu, to ja jestem za. S-19!
Zapomniałem o tym całkiem. Dzięki za przypomnienie. Swego czasu - chyba w ub. roku, była afera z tego powodu, że nie będzie pieniędzy na całą drogę, nie tylko w Polsce, ale także przez inne kraje.

(21-11-2014, 10:46)bezniku napisał(a): i trochę o to chodzi...
.a z drugiej strony...Przemyślo od jednego końca do drugiego (od Ofiar Katynia do Krakowskiej przez centrum) ma jakeś 8km...więc jadąc 60/h ( bo kto jedzie 50?Smile , na przebycie miasta potrzebujemy 8 min. gdyby w całym mieście była strefa 30/h ( takie srefy tworzy sie tylko w centrum i na uliczkach osiedlowych) i gdyby jechalo się zgodnie z przpisami, tracimy 8 min więcej...czy to tak wiele?? nie sądzę.. W realiach ...biorąc pod uwagę korki i skrzyżowania..czas przejazdu jest niemal identyczny, tylko ruch spokojniejszy...

Dokładnie tak jak piszesz. W przemyskich realiach, biorąc pod uwagę zagęszczenie ruchu i porównując do miast, gdzie coś takiego wprowadzono byłby to rejon(na przykładzie trasy którą opisałeś) od poczty na Mickiewicza do poczty na 3-go maja.
#12
A ja uważam że wcale nam nie trzeba dróg ekspresowych, autostrad i innych drogich wymyslów.
Zupełnie spokojnie wystarczą zwykłe dwupasmówki z ograniczeniem do 90km/h.
BYLE BY TYLKO MOŻNA BYŁO WYPRZEDZIĆ

Prosze bardzo - trasa Przemyśl -Rzeszów.
Obwodnica jarosławia - obwodnica przeworska - obwodnica łańcuta - mały remont nawierzchni i jedziemy sobie bardzo komfortowo. Drogą która jest 13 razy tańsza ! Niż ekspresówka i 22 razy tańsza niż autostrada !

Wystarczyłoby żeby DK9 miala taki standard jak DK4 od rzeszowa do przemyśla- nic więcej nie trzeba.

Zadnych autostrad i ekspresówek które buduje się latami za miliardy....
Wystarczy poszerzenie do dwóch pasów. Bo standard 2+1 to totalny kretynizm... Widze co się dzieje na takich drogach - każdy się grzecznie wlecze za jakimś zawalidrogą...
A potem wyskoczy banda kretynów na lewy pas i wyprzedza ciezarówkę przez 1-2km ! bo nie potrafią biegu zredukować... nerwówka, siadanie na ogonie, wyprzedzanie na trzeciego (b sie zaraz pas konczy).

Zwykłych dróg nam trzebaa a nie gównianych autostrad o standardzie drogi ekspresowej a ta ostatnia ma standard zwykłej krajówki....
#13
(22-11-2014, 14:08)kierowiec napisał(a): Bo standard 2+1 to totalny kretynizm... Widze co się dzieje na takich drogach - każdy się grzecznie wlecze za jakimś zawalidrogą...

Zwykłych dróg nam trzebaa a nie gównianych autostrad o standardzie drogi ekspresowej a ta ostatnia ma standard zwykłej krajówki....
Bo może droga to nie tor wyścigowy?
Co rozumiesz pod pojęcie autostrady w standardzie drogi ekspresowej? Bo dla mnie są to pewne wytyczne zawarte w ustawach, rozporządzeniach i dyrektywach polskich oraz europejskich.

Ciekawostka jest taka, że one się zmieniają -> coraz większe wymogi dla dróg klasy A, więc coś co zbudowano jako autostradę zbudowano 20 lat temu dziś by takiej klasyfikacji nie dostało. Stąd duża różnica w jakości starych zachodnio-europejskich autostrad z tymi wybudowanymi w ostatnim 10-leciu w nowych krajach UE.
#14
Cytat:Bo może droga to nie tor wyścigowy?
Zrozum że np dla kierowcy cieżarowki różnica między 70 a 90km/h JEST OGROMNA !
Dla mnie tez , dlaczego skoro na drodze jest ograniczenie do 110km/h mam się wlec za jakimś zawalidrogą 60km/h ?
Tu nie chodzi o wyścigi, tylko normalną jazdę zgodnie z przepisami.


Cytat:Co rozumiesz pod pojęcie autostrady w standardzie drogi ekspresowej?
Może trochę mało zrozumiałe ale bardzo trafne.
Otóż autostrady u nas nie rożnią się praktycznie niczym od ekspresówek...
2 pasy ruchu, kawałek pasa awaryjnego....zwanego poboczem.
Autostrady w polsce nawet te nowe nie różnią się za bardzo od zwykłej ekspresówki 2+2 które są duuuuużo tańsze w budowie i co najwazniejsze BEZPŁATNE !

Co ileś kilometrów "MOP" w postaci stacji benzynowej z kiblem i parkingiem...

Niestety - utrzymanie tych dróg , ich budowa, i późniejsza eksploatacja jest w naszym kraju BEZCELOWA !
Są dużo droższe niż ekspresówki, a podróżuje się nimi tak samo.
#15
Ja akurat uważam trasę Przemyśl-Rzeszów za totalne nieporozumienie a szczególnie od wyjazdu z Przemyśla aż po Radymno. Droga szerokości 4 pasów a od Żurawicy aż za orły wymalowane białe pola (w Żurawicy wysepki) jak okiem sięgnąć.... bezsens. Trzeba było zrobić po bokach zwykłe drogi dla mieszkańców, przejścia pod drogą 77, raz na jakiś czas skrzyżowanie. A ty mamy drogę szerokości małego lotniska która na sporym odcinku jest niewykorzystana pewnie w 50%. Wyjeżdżamy za Orły i co mamy? Z prawej strony szczere pole, z lewej szczere pole, po 2 pasy w każdą stronę i o ironio, zakaz wyprzedzania. Stosując się do przepisów nie wolno wyprzedzić traktora który jedzie 20 czy 30km/h jeśli na taki trafisz, a i jeśli mnie pamięć nie myli to jest ograniczenie do 60. Za Radymnem też jest po jednym pasie w każdą stronę i jak trafisz na spory ruch z naprzeciwka i traktor przed sobą to jest tragedia. Dopiero przed samym Rzeszowem robi się luźniej bo są 2 pasy w każdą stronę. A jeszcze fotoradar na fotoradarze przez całą drogę.
A i jeszcze światła w Żurawicy zamiast ronda.

Obwodnica Jarosławia wygląda jak wygląda tylko przez sąsiedztwo autostrady. Gdyby nie ona też zapewne było by po 2 pasy na całej długości plus pasy do skrętów.

Że autostrada nie różni się wiele od ekspresówki to jest fakt. I uważam, że drogi klasy E w zupełności by wystarczyły.
A z tym że są bezpłatne to bym się nie cieszył zbyt mocno, bo już pojawiły się propozycje włączenia samochodów osobowych w system viatoll żeby zlikwidować bramki i korki na autostradach. Jest tylko kwestią czasu jak jeden baran z drugim wpadną na pomysł, że skoro czujniki systemu są to czemu nie pobierać opłat na ekspresówkach, czy nawet krajówkach również od samochodów osobowych. W końcu w naszym kraju zdziera się z obywatela ile można. Tacy Niemcy, wprowadzili winiety na autostradach (i nie tylko), ale w taki sposób żeby nie dotknąć zbytnio opłatami swoich obywateli, tylko żeby płacili przejezdni. Da się? Da. Tylko czemu nie u nas?
No i w Niemczech, jak jedna nitka autostrady jest w remoncie to na drugiej z robi się albo 2+1 albo miejscami nawet 2+2, i się mieści. U nas nie ma szans, w czasie remontu autostrada nie różnic się niczym od DK. Nawet ograniczenie jest zazwyczaj do 70.
#16
Kolego ... fotoradarów od Przemysla do RZESZOWA jest.... DWA.
Jeden w Skołoszowie.... drugi dopiero w przeworsku.


To raz.


dwa :
faktycznie droga przez orły i żurawicę to czysty kretynizm.
Żeby ludzie mogli swobodnie wjeżdżać ciągnikami z drogi na pole i w drugą stronę, zamalowano połowę BARDZO DROGIEJ DROGI ....
To jest NIEDORZECZNE... powinni zrobić kładki zamiast przejść dla pieszych i BETONOWĄ ZAPORĘ po środku drogi.
Od Łańcuta ciągnie się taka zapora ładnych parę kilometrów i ludzie też mieszkają przy drodze, i też dojeżdżają do pół...
Tylko u nas władza chciala sie przypodobać i zamalowała pół drogi tuż przed wyborami.
#17
Mnie na trasie P-sl- Rzeszów rozbraja ilość nie oznakowanych radiowozów ITD/POlicji, kierowcy przez CB mówią że to fenomen na skale kraju ja również jak zapuszczam się dalej to cały kraj przejadę a na trasie P-śl - Rzeszów 7 miśków po drodze. Ostatnio nawet do Jarosławia wypad: to naliczyłem 2 insignie (biała i toffi), opel astra i focus ITD. Tak dla przypomnienia mały OFF TOP spis nieoznakowanych radiowozów na tej trasie:
RP 02562, Opel Insignia, czarny
RZ 65867, Opel Vectra, złoty
HSR K002, Toyota Carina, zielona
HSR K004, Mazda 6, bordowa
KR 5987C, Opel Vectra C, czarny
RJA Y954, Opel Vectra, złoty
RJA Y954, Opel Vectra, zielony
RJA Y954, Opel Vectra, srebrny
RJA Y954, Opel Vectra, bordowy
RP 44601, Opel Astra, srebrny
RZ 48UG, Volkswagen Transporter, granatowy
RZ 0037E, Ford Mondeo, srebrny
RZ 1200C, Renault Megane, niebieskie
RZ 2305A, Fiat Bravo, czarny
RZ 28805, Opel Astra, złoty
RZ 3602A, Fiat Marea, grafitowy
RZ 3791F, Opel Vectra, srebrny
RZ 4317G, Chevrolet Cruze, czarny
RZ 44004, Opel Insignia, srebrny
RZ 46120, Renault Laguna, bordowe
RZ 65854, Renault Laguna, srebrne
RZ 65869, Opel Vectra, złoty
RZ 8704A, Opel Insignia, biały
RZ 93889, Mercedes Vito, granatowy
RZE MA27, Land Rover Freelander, zielony
RZE XA51, Renault Kangoo, błękitne
RZE XA51, Fiat Bravo, brązowy
RZE XA57, Opel Astra II kombi, granatowy
RZE XA60, Volkswagen Transporter, granatowy
RZE XA62, Fiat Stilo, granatowy
RZE XA63, Renault Laguna, złote
RZE XA64, Volkswagen Crafter, srebrny
RZE XA68, Peugeot 307, czarny
RZE XA68, Peugeot 307, niebieski
RZE XA68, Opel Vectra C, szary
RZE XA69, Kia Cee'd kombi, srebna
RZE XA70, Volkswagen Transporter, granatowy
RZE XA71, Renault Laguna, srebrne
RZE XA71, Skoda Fabia, granatowa
RZE XA73, Renault Laguna, złote
RZE XA74, Volkswagen Transporter, granatowy
WE 214EC, Peugeot Partner GITD, żółty
WE 574CW, Ford Mondeo, granatowy
WE 588CW, Ford Focus, czarny
WE 593CW, Ford Mondeo, srebrne
WE 594CW, Ford Mondeo, czarny


#18
A co z resztą fotoradarów? Nie działają? Czy zlikwidowali? Czy nie wymienili na żółte? Big Grin

Mówię o Orłach, Za Skołoszowem (skrzyżowanie z Mickiewicza), Wierzbnej, Miłocinie, przed Przeworskiem, za Przeworskiem, Gwizdaju, Kosinie dolnej, Głuchowie, przed i za Łańcutem, i jeszcze dwóch przed samym Rzeszowem, na wysokości Kraczkowej. Z racji powstania obwodnicy Jarosławia tego w mieście już nie wymieniam Smile

Nie jechałem tą trasą już z 4 lata. Jakoś mimo gorszych warunków wolę jeździć przez dynów. Mniejszy ruch, nie ma miśków na każdym kroku, i skrzyneczek robiących zdjęcia, tzn. jest jedna. A nawet jak mi wyjedzie traktor to przynajmniej mogę sobie powiedzieć że "sam tego chciałem" w końcu to nie jest nie wiadomo jaka droga Smile Tam to nie denerwuje aż tak bardzo Big Grin
#19
Jest jak pisze kierowiec. Tych fotoradarów już nie ma.
#20
Cytat:RZE XA70, Volkswagen Transporter, granatowy

Lista jest mocno nieaktualna i nie mam pojęcia skąd ją masz Smile
Chociaż większość rejestracji się zgadza , to nie widzę tutaj samochodów na UKRAIŃSKICH NUMERACH REJESTRACYJNYCH Wink



A teraz uwaga : małe Spyphoto (mam nadzieję że nie wywalą mnie z roboty)

Zobaczcie jakie nieoznakowane radiowozy niedługo wyjadą na drogi: (zdjęcie wykonane w "super ściśle tajnym garażu" Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego Wink )

[Obrazek: 24ywhgi.png]

Kto odgadnie markę i kolor ? Wink
Większość samochodów z rejestracjami RZE XA[Tu_dwie_cyfry]
Należy do tzw. kompanii patrolowej czyli popularnie zwanych "taniaków" lub "kryminalnych"
Powyższy samochód JEST wyposazony w wideorejestrator Smile I niedługo wyjdzie na drogi.
W garażu obok stoją jeszcze dwa passaty w wersji SEDAN nie wiem która to wersja (B6 ?)
Ale nie udało mi się zfotografować ich rejestracji.

Ale na pewno oba mają RZE XA[__] Smile

Oto jeden z nich Smile

[Obrazek: 9rsk0m.png]


A oto drugi (przykro mi ale tylko tyle mogę wam pokazać)

[Obrazek: 4i0ztw.png]





Cytat:Jakoś mimo gorszych warunków wolę jeździć przez dynów. Mniejszy ruch, nie ma miśków na każdym kroku, i skrzyneczek robiących zdjęcia, tzn. jest jedna.
Drogę z przemyśla do rzeszowa pokonuje się aktualnie w około 50 minut.
W zadąbrowiu na autostradę, wyskakujemy przed przeworskiem, potem już dwa pasy aż do łańcuta - małe zatwardzenie na światłach - i dalej znowu dwa pasy aż do rzeszowa.
Autostrada jest puściutka na tym odcinku.
I goni się ile fabryka dała.

Aha byłbym zapomniał Wink
Brakuje Grafitowego, i Złotego fiata Stilo:
Oba mają rejestracje RZE XA42 Wink I oba są w Przemyślu Smile

A gdyby ktoś wątpił w autentyczność powyższych Wink Takie też udało mi się zrobić w tym garażu Wink


[Obrazek: 2i6f5dw.jpg]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości