Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Malhowice-Niżankowice
Coś się dzieje na placu budowy ???
Mam pytanie, jaka jest szansa na uruchomienie linii kolejowej do Malhowic (bodajże linia 102)? Czy w przyszłym roku w grudniu (dopiero niestety - procedury) czy może wcześniej? Trasę obsługiwałaby SKM Przemyśl. Byłyby to na poczatek 2 linie, Żurawica-Medyka i Żurawica-Malhowice. Docelowo Budapeszt i Wiedeń ale to już inne pociągi i pewnie dopiero w 2023....o ile nie 2024. Środki będą, Przemyśl jak się postara dostanie 1 mld zł....Rzeszów ma pewność co do 4 mld. Nie pozwólmy by środki te nie trafiły do Przemyśla w wymiarze conajmniej 1 mld zł...Inaczej to będzie porażka! Ale tu potrzebne są projekty, sam się zaangażuję, wiem ze na komunikację stawia UE i to taką ekologiczną...więc tramwaje, pociągi, gondole - jak najbardziej...A że miasto zasmogowione, w 30tce najgorszych w UE, to pewne środki! I turystyka, która wymaga ożywienia, cieszą prace przy podziemiu i na stoku...Popieram. Piszą że lotnisko w Arłamowie aby było cywilne, na prawach jak Jasionka, wymaga ok. 300 mln. (https://www.polot.net/pl/lotnisko_krajna_arlamow_2017r)
Trzeba temat podjąć, jest na terenie powiatu bieszczadzkiego, więc jakby była propozycja 200mln powiat b. i 100 mln powiat P. to należałoby to finalizować. Zmieńmy świat na lepszy, chyba że chcemy by jedno z 10 najstarszych miast polskich, ale kurczące się, miało opinię takiego radymna (nikomu nie ubliżając)
(24-10-2021, 16:31)voytaszek napisał(a): Mam pytanie, jaka jest szansa na uruchomienie linii kolejowej do Malhowic (bodajże linia 102)? Czy w przyszłym roku w grudniu (dopiero niestety - procedury) czy może wcześniej? Trasę obsługiwałaby SKM Przemyśl. Byłyby to na poczatek 2 linie, Żurawica-Medyka i Żurawica-Malhowice. Docelowo Budapeszt i Wiedeń ale to już inne pociągi i pewnie dopiero w 2023....o ile nie 2024. Środki będą, Przemyśl jak się postara dostanie 1 mld zł....Rzeszów ma pewność co do 4 mld. Nie pozwólmy by środki te nie trafiły do Przemyśla w wymiarze conajmniej 1 mld zł...Inaczej to będzie porażka! Ale tu potrzebne są projekty, sam się zaangażuję, wiem ze na komunikację stawia UE i to taką ekologiczną...więc tramwaje, pociągi, gondole - jak najbardziej...

Ty tak na serio, czy trollujesz? Przemyśl dostał 35 mln zł i kupi za to 12 nowych autobusow, ktore zastapia stare jelcze. I to by bylo na tyle..
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości