Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okna z Hensfort (Rem)
#11
(10-10-2012, 10:19)maiczel napisał(a): Powiem Ci tak żądaj certyfikatu klasy okien . Unia Europejska wprowadziła taki przepis ,zgodnie z , którym by ułatwić klientowi wybór , jakość produktu podaję się w klasach , I tak okna klasy "B" (na zachodzie nazywane gospodarcze ) są przewidziane na 10 lat użytkowania natomiast okna z wysokoudarowego PVC , o wzmocnionej konstrukcji ( KLasa A ) są przewidziane na około 40 lat użytkowania . Polecam opiniotwórczy portal dotyczący stolarki okiennej . Jest niezależny i regularnie zamieszcza artykuły o oknach . Możesz też tam znaleść ranking porównujący firmy . http://www.oknotest.pl . Najlepiej będzie jak sam trochę poczytasz o oknach . Z zewnątrz wszystkie okna wyglądają podobnie i przez początkowy okres użytkowania , raczej zachowują się właściwie co nie oznacza , że są takie same i zachowują się tak samo . Dlatego to co sam dowiesz się o stolarce będzie dla Ciebie najcenniejsze i może stanowić najwiarygodniejszy punkt odniesienia .

Maiczel, większych bzdur dawno nie czytałem.
Człowieku ty musisz być z firmy, w której nie umiesz sprzedawać swojego produktu inną metodą jak oczernianie konkurencji.
Co do oknotest.pl to nie widziałem bardziej stronniczego portalu promującego tylko jeden system z reklamami jednego producenta okien.
Jeżeli ktoś ma ochotę porównywać okna i profile z jakich są robione to musi się trochę wysilić, poszukać badań z jedynego poważanego i niezależnego instytutu w ROSENHEIM. W tematyce okuć okiennych również należy się zagłębić - nagle faworyci z takich portali jak oknotest.pl przestaną nimi być.

Pozdrawiam i również chętnie udzielę porady, ale nie takiej jak Maiczel, tylko fachowej i niezależnej.
#12
Przemco - Sporo osób mnie tu już zna i nie jestem sprzedawcą okien. Natomiast mam w rodzinie takich " sprzedawców" i to dwóch konkurencyjnych marek stąd moja aktywność w temacie. Ty najwyraźniej jesteś poszkodowanym sprzedawcą Hensfort, i pewnie dlatego w pocie czoła założyłeś konto albo nawet dwa konta i napisałeś swój pierwszy post. Po pierwsze nie sugeruje ani nie oczerniam żadnej marki a proponuje nabywanie wiedzy w temacie, po drugie na http://www.oknotest.pl nie reklamuje się jedna firma - przyjrzyj się lepiej (Hensfort tam nie znajdziesz - przykro mi). Od wszystkiego są certyfikaty i akurat firmy z tego rankingu posiadają badania z ROSENHEIM więc pudło !
#13
Mnie interesuje tylko ten przepis Unii Europejskiej - podaj namiar gdzie go mogę znaleźć. Przykro mi, że reprezentujesz taki poziom fachowości, ci twoi "sprzedawcy" chyba reprezentują podobny.Coś jeszcze ci powiem - nie jestem sprzedawcą w/w firmy ale jestem sprzedawcą systemu profili, który jest wykorzystywany przez HENSFORT i zapewniam Cię - nie jest to system o jakim piszesz! Jest to jeden z najbardziej profesjonalnych systemów profili PVC i co ciekawe najstarszy producent profili PVC na świecie.
NIE WYPOWIADAJ SIĘ NA TEMATY O KTÓRYCH NIE MASZ POJĘCIA.


V..A jest przereklamowana a leniwi ludzie nie lubią czytać.

pozdrawiam wszystkich
#14
Rzeczywiście trochę nie jasno napisałem, a może miejscami błędnie odnośnie klas i oznaczeń, jednak by to opisać trzeba poświęcić trochę więcej uwagi. Miałem tu na myśli usystematyzowanie przepisów w całej wspólnocie odnośnie jakości okien.

Cytat:I tak dla Twojej wiedzy, producent Deceuninck który jest dostawcą profili do firmy REM II Hensfort jest najstarszym i największym producentem profili na świecie. Poczytaj sobie w wikipedii

Natomiast Panie Fachowiec Pan jesteś naprawdę profesjonalista skoro swoją wiedzę opierasz na Wikipedii.
W tym przypadku czystą hipokryzją jest umniejszanie takim portalom jak oknotest.pl.

"Podstawową regulacją dotyczącą budownictwa w Unii Europejskiej jest Dyrektywa Rady Wspólnot Europejskich w sprawie zbliżenia ustaw i aktów wykonawczych Państw Członkowskich dotyczących wyrobów budowlanych (89/106/EEC). Ustanowione w niej szóste wymaganie podstawowe, dotyczące oszczędności energii i ochrony cieplnej w budynkach określa, że powinny być one zaprojektowane i wykonane tak, aby utrzymać na niskim poziomie ilość energii niezbędnej do ich użytkowania z uwzględnieniem lokalnych warunków klimatycznych i potrzeb użytkowników. Wartość energii rzeczywiście zużywanej lub określonej w odniesieniu do projektowych warunków użytkowania budynku, w zakresie ogrzewania, chłodzenia, wentylacji, przygotowania ciepłej wody oraz oświetlenia pomieszczeń w budynku użyteczności publicznej określa jego charakterystykę energetyczną. Wymaganie jej obowiązkowej certyfikacji wprowadza w krajach Unii Europejskiej dyrektywa 2002/91/WE, z dnia 16 grudnia 2002 r., w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, której postanowienia wchodzą w życie w Polsce od stycznia 2009 r."

Norma PN-EN 14351-1:2006 harmonizująca w ramach systemu oznakowania CE, zasady oceny przydatności okien i drzwi do stosowania w budownictwie na terenie UE, przewiduje określanie wartości ww. cech oraz deklarowanie odpowiednio ich poziomów lub klas. Podejmowana przez uczestników procesu budowlanego decyzja o zastosowaniu wyrobu w budynku jest uwarunkowana sprawdzeniem, czy zadeklarowane wartości lub klasy cech okna spełniają wymagania określone w krajowych przepisach budowlanych.

Oczywiście tych dyrektyw związanych z Oknami jest o wiele więcej. W większości dotyczą znaku CE lub B. Przypuszczam, że nikomu nie chce się zagłębiać aż tak dociekliwie w prawo.

Więc ktoś kto chce kupić okna, zapewne najwięcej dowie się z (jak sam napisałeś) badań z ośrodka badawczego Rosenheim. Wystarczy więc porównać badania laboratoryjne parametrów konkretnego okna różnych firm i wszystko jasne.

Cytat:"V..A jest przereklamowana a leniwi ludzie nie lubią czytać"

Wśród wielu producentów, jedynie VEKA ( bo tą firmę miałeś na myśli) posiada w swej ofercie wyłącznie profile zaliczane zgodnie z PN-EN 12608 do najwyższej klasy "A* , nie jak Deceuninck/Inoutic tylko jeden z tego co sam napisałeś "Eforte"

Więc pytam w czym ten profil jest lepszy od profili Veka skoro tak im ujmujesz? Masz na to badania ?

Cytat:co ciekawe najstarszy producent profili PVC na świecie.
Równie bardzo ciekawy, rzetelny argument! ...

Badania z Rozenheim profili okiennych to jedna strona medalu - przecież profile są to tylko komponenty, z których poszczególne firmy produkują swoje wyroby. Szanujące się firmy zlecają badania okien, które zeszły z ich własnej taśmy produkcyjnej . Bo co może powiedzieć firma o wyprodukowanym przez siebie produkcie skoro sama nie zna jego parametrów a posiada jedynie badania producenta profili ?
Pozostaje pytanie czy firma Hensfort posiada badania okien o referencyjnych wymiarach , które wyszły z własnej linii montażowej a nie jedynie profili okiennych?

Tak na marginesie to nie mam zamiaru z Tobą dyskutować bo wyraźnie kłuje Cię temat marki Hensfot i to ewidentnie z tego powodu reagujesz nadwrażliwością. Tym bardziej, że złego słowa na tę firmę nie powiedziałem. Czyż temat przepisu UE nie interesował czasem bardziej pana "Bogusława" ? Nie pomyliły Ci się niki ?
#15
Dyskusja z Tobą prowadzi do nikąd. Posunąłeś do manipulacji w odpowiedzi na mojego posta i kończę z tobą dyskusję. Mam na myśli pierwszy cytat przytoczony przez ciebie, który nie jest treścią z mojej poprzedniej wypowiedzi (wikipedia).
Nie pisz tylko takich bzdur jak ten cyctat z twojego pierwszego posta:

"""""Powiem Ci tak żądaj certyfikatu klasy okien . Unia Europejska wprowadziła taki przepis ,zgodnie z , którym by ułatwić klientowi wybór , jakość produktu podaję się w klasach , I tak okna klasy "B" (na zachodzie nazywane gospodarcze ) są przewidziane na 10 lat użytkowania natomiast okna z wysokoudarowego PVC , o wzmocnionej konstrukcji ( KLasa A ) są przewidziane na około 40 lat użytkowania ."""""

Narazie
#16
Musiałem pogrzebać w internecie żeby to odszukać. Nie sposób tego wszystkiego trzymać w głowie, zresztą nie mam takiej potrzeby. To jest stworzone dla ludzi dociekliwych i szczegółowych. Lata użytkowania wynikają zwyczajnie z praktyki.Wystarczy przejść się po budynkach użyteczności publicznej np. po Przemyskich Szkołach by zobaczyć w jakim stanie jest stolarka okienna kilka lat po wymianie. Tu niestety kłania się kryterium doboru jakim jest cena a nie jakość. Jeśli ktoś już jest taki dociekliwy jak Ty to można pytać o wiele więcej certyfikatów, badań itd.

Po czym więc dociekliwy pozna dobry profil okienny? Należy pytać o:

Znak jakości RAL - przyznawany przez Stowarzyszenie ds. Jakości Systemów Okiennych z Tworzywa Sztucznego.
Klasę A* - nadaną profilom przez normy RAL.
Aprobaty Techniczne ITB - przyznawane przez Instytut Techniki Budowlanej.
Atesty higieniczne PZH - przyznawane przez Państwowy Zakład Higieny.
Atest PPOŻ - nadawany przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej.
Certyfikat ISO 9001 : 2008 - przyznawany przez Deutsche Gesellschaft zur Zertifizierung von Managementsystemen DQS GmbH.

Tak, takim sposobem dyskusja staję się bezsensowna gdyż odbiegamy od tematu, a tematem są okna Hensfort.
Wobec tego dalej śmiem twierdzić, że najbardziej wiarygodne są badania produktów stolarki, które zeszły z poszczególnych fabryk PVC a więc parametry techniczne danego okna. Najlepiej z instytutu badawczego właśnie w Rosenheim. Na tej podstawie porównuje okna poszczególnych firm. Niestety ale Firma Hensfort, z całym szacunkiem dla tej formy Przemyskiej działalności gospodarczej do najlepszych producentów nie należy i jest wiele, o wiele lepszych producentów na Polskim rynku. Jeśli jesteś innego zdania to chętnie zerknę na w/w badania, jeśli nie to również dziękuję za dyskusję.
#17
Witam, 
Minęło wiele lat od ostatniej wypowiedzi w tym temacie, więc chciałbym odświeżyć temat i zapytać o opinie na temat tych okien po kolejnych latach użytkowania? Czy osoby które polecały w 2013 roku dalej są zadowolone i uważają, że warto zainwestować w okna tej firmy? Czy ktoś z forumowiczów w ostatnim czasie wszedł w ich posiadanie i może wyrazić swoją opinię? Ewentualnie polecić okna jakiejś innej firmy?
Niedługo czeka mnie wymiana okna balkonowego a właściwie 2 okien i drzwi (blokowy standard duże okno, małe okno, drzwi) 
Dodatkowo moja spółdzielnia poinformowała mnie, że okna powinny być wyposażone w nawiewniki. Z tego co czytałem w internecie jeden nawiewnik który byłby otwarty przez cały okres grzewczy wymagałby dodatkowych 1518,3 kWh energii na utrzymanie temperatury w mieszkaniu. A z tego co zrozumiałem powinien być jeden w każdym pomieszczeniu. Na klatkach schodowych zainstalowali takie nawiewniki i to wygląda jak dziura w ramie okna z cienką plastikową osłonką. W zimie wiało z tego nieziemsko.
Ktoś ma jakieś opinie na temat tych nawiewników? Instalować nie instalować? 
Spółdzielnia nie może mnie chyba do tego zmusić. Budynek z końca lat 90 i w projekcie budowlanym na pewno nie było ich umieszczonych.
Czy kolega carlos II od 6 lat co miesiąc smaruje części ruchome? Smile
#18
Ja w ubiegłym roku brałem sporo okien i plastikowe drzwi od tej firmy. Uwagi mam tylko do jednej pani która obsługuje klientów (bogaty w doświadczenie omijałem ją). Poza tym wszystko raczej ok.
A nawiewniki to weź sobie takie z regulacją nawiewu. Ja wziąłem sobie automatyczne z dodatkowym zamknięciem. Czyli działa sobie w automacie ale mogę go również sam zamknąć! I mam spokój.
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości