Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Tornister pełen Uśmiechów"
#1
http://www.opoka.pl

Cytat:Caritas rozda 15 tysięcy tornistrów pełnych uśmiechów!

Caritas w Polsce po raz czwarty organizują kampanię pod hasłem "Tornister pełen Uśmiechów". Na dzieci z najuboższych rodzin czeka już ponad 15 tysięcy wyprawek, ufundowanych dzięki hojności darczyńców i osób, które do specjalnych koszy Caritas, umieszczonych w parafiach w całej Polsce, włożyły podstawowe artykuły szkolne.


Głównym celem kampanii „Tornister pełen Uśmiechów” jest zwiększenie szans edukacyjnych uczniów poprzez zebranie funduszy na zakup i wyposażenie kilkunastu tysięcy wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci i młodzieży. W ciągu trzech lat udało się nam rozdać 17,5 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian.

Nieocenioną pomocą jest dla Caritas wsparcie Darczyńców i Partnerów kampanii. W tym roku kilka tysięcy dzieci mogło liczyć na podręczniki WSiP, które znalazły się w naszych wyprawkach.

„Tornister pełen Uśmiechów” to świetny przykład solidarności ludzi, instytucji i firm dobrej woli, dlatego z dumą przyjęliśmy zaproszenie do grona partnerów – mówi Jerzy Garlicki, prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych. Dzięki uczestnictwu w programie nasze hasło „Pomagamy uczyć” nabrało nowego znaczenia. Dziękujemy za to i namawiamy innych, by do Tornistrów dołożyli także uśmiech od siebie. Razem możemy znacznie więcej!

Wielki finał kampanii już 1 września w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone „Tornistry pełne Uśmiechów”. W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Caritas. Główną częścią programu artystycznego będzie koncert legendy polskiego rocka, grupy Varius Manx. Gościem specjalnym będzie zespół NO MERCY.

Organizatorem rodzinnego pikniku „Tornister pełen Uśmiechów” jest w tym roku Caritas Polska razem z Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Programem Pierwszym TVP S.A. Impreza miała już 3 edycje. Gościliśmy w Rzeszowie, Skierniewicach i w Poznaniu. Dzięki współpracy z Redakcją Programów Katolickich piknik będzie transmitowany na antenie TVP1. Relacje z koncertu przeprowadzi w tym roku także Radio PLUS.
#2
Muszę dodać łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. Promocja miasta w TVP promocją ale nie chcę być złym wróżem i czy znowu nie będą się nabijali z naszego pięknego miasta. O czym mowa? O repertuarze zespołów podczas owej imprezy. Varius Manx - super - fajnie będzie posłuchać. No Mercy (mam nadzieję, że to chodzi o ten zespół z lat dziewięćdziesiątych, który mam na myśli) - hehe lata mojej młodości i nieśmiertelny hit "Where do you go" i "Missing" - też sympatycznie mimo, że nie gustuję w tego typu muzyce. Kapela Pieczarki - rewelacja a szczególnie ich kawałek "Wina nalej". Ale na Swarożyca - co w tym towarzystwie będzie robił discopolowy zespół Boys i Classic i to jeszcze rejestrowany przez TVP???
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#3
No cóż.. disco polo wraca do łask Tongue
#4
A mi wyjazd nie wypalił. Chciałem się z miasta ewakuować na tą okoliczność Sad
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
#5
Oj, łyżka to porządnego dziegciu... Cieszmy się, że to nie gwiazda wieczoru, jak na wielu juvenaliach najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce. Smutny trend...
#6
Pal licho, jeszcze mogę przeboleć te discopolowe występy ale po kiego groma lansować ich jeszcze w TVP?
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#7
To się nazywa misja TVP...
#8
Widziałem tę relacje i jak się okazało obawialiśmy się trochę na wyrost. W relacji z dnia były krótkie fragmenty różnych występów, w tym "Jesteś szalona", ale był i zespół hip hopowy, folkowy, występy dzieci, zespołów ludowych i oczywiście Varius Manx. Generalnie duża różnorodność skupiona wokół jednego szczytnego celu. Fajny klimat rodzinnego pikniku. Sama relacja z rynku też robiła bardzo pozytywne wrażenie. Ja gdybym zobaczył takie miasto w tv, zaraz bym wgooglowałWink
#9
Sad 
(02-09-2012, 11:25)hmm napisał(a): Widziałem tę relacje i jak się okazało obawialiśmy się trochę na wyrost. W relacji z dnia były krótkie fragmenty różnych występów, w tym "Jesteś szalona", ale był i zespół hip hopowy, folkowy, występy dzieci, zespołów ludowych i oczywiście Varius Manx. Generalnie duża różnorodność skupiona wokół jednego szczytnego celu. Fajny klimat rodzinnego pikniku. Sama relacja z rynku też robiła bardzo pozytywne wrażenie. Ja gdybym zobaczył takie miasto w tv, zaraz bym wgooglowałWink

Nie wiem tylko dlaczego zespół Varius Manx rozpoczął swój koncert o ok. 1h 30min wcześniej niż było planowane Huh Jaka była tego przyczyna ??? Koncert skończył się przed godz. 20:00, a większość ludzie dopiero szykowała się do wyjścia z domu lub właśnie szło na koncert lub parkowało samochód na parkingu miejskim. Dziwneeeeeee Exclamation
Pozdrawiam Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości