Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 egzotyczne praktykantki .
#1
Słuchajcie. Mam trzy praktykantki z zagranicy . Jedna z Indonezji druga z Chin i trzecia z Jordanii . Co Ciekawe wymyśliły sobie , że pojadą do Przemyśla na wycieczkę , prawdopodobnie na 1 dzień w najbliższą sobotę. Jak myślicie co w takim krótkim czasie im pokazać ? Myślę , że najłatwiej będzie zapoznać je z miastem poprzez jakieś punkty widokowe , katedra ,wieża zegarowa , kopiec , winna. Jeszcze nie miałem okazji zapytać co dokładnie je interesuje . Ale chyba szukają jakiegoś zabytkowego miasta bo stacjonują w RZ a tu nie ma pod tym względem na co patrzeć.
#2
Maiczel, działasz w AIESEC ?

==

Moja propozycja: zaczynasz od dworca kolejowego, niech dziewczęta zobaczą piękną cesarską architekturę. Następnie kieruj się Mickiewicza w stronę runku. Przy okazji Twoje turystki zobaczą architekturę z XIX w., następnie wbijasz na stare miasto. Tutaj bym zaczął od wieży zegarowej, później Muzeum Narodowe, po tym lody do Kazimierzowskiej, następnie rynek. Jak zobaczą kamienice z XVI/XVII to pójdź na zamek. Jak będziesz kierował się tam to koniecznie idź przez plac katedralny: tutaj warto pokazać katedrę i wieżę. Gdy będziesz już na zamku, to zorientuj się czy byłaby możliwość wejścia na basztę. Warto pokazać im perspektywę miasta z tej strony. Następnie powróciłbym na na stare miasto i zwiedził kościoły: franciszkanie, katedra grec.-kat., karmelici i karmelitanki. Nie wiem czy jest sens w ten upał iść z nimi na kopiec, chyba że jesteś zmotoryzowany to tak, bo inaczej strasznie się dziewczyny zmachają idąć pod górkę Tongue Gdybyś jednak dotarł na kopiec, to wiadomo fort zniesienie, stok, jazda na sankach. Wracałbym przez park żeby pokazać pozostałości twierdzy i tutejszą przyrodę. Gdy zejdziesz na Sanocką wyskocz z nimi na piwo do tego grzybka obok Gromady, z tego miejsca rozciąga się ładny widok na wille po drugiej stronie miasta. Jak by Ci starczyło czasu to jeszcze obróciłbym do Krasiczyna albo arboretum, w zależności co im bardziej będzie odpowiadało.
#3
Myslę podobnie . Auto zostawię sobie koło muzeum , odbiorę je pieszo z dworca , obskoczę starówkę , potem autem na górkę i jakiś akcent najlepiej alkoholowy ale z tego co wiem tylko chinka piję i to małe ilości reszcie zabrania islam i boją się alko jak ognia.
#4
...a na końcu na piwo z ekipą FRP Big Grin
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#5
dodam ze mają plan wyruszyć z RZ około 7 i wracać z Przemyśla około 17
(21-06-2012, 22:06)Kostek napisał(a): Maiczel, działasz w AIESEC ?

==


Działam w IAESTE - http://iaeste.pl/v2/index.php podobna organizacja tyle , że organizuje praktyki dla studentów uczelni technicznych AISEC bardziej wolontariaty itp.
#6
(21-06-2012, 22:19)maiczel napisał(a): Działam w IAESTE - http://iaeste.pl/v2/index.php podobna organizacja tyle , że organizuje praktyki dla studentów uczelni technicznych AISEC bardziej wolontariaty itp.

A ja właśnie działam w AIESEC w Lublinie. Głównie działalność tej organizacji opiera się na wymianie międzynarodowej studentów na praktyki lub wolontariat w ramach różnych projektów corpo lub non-corpo.

--

Jeszcze jedna rzecz mi wpadła do głowy -> restauracje.

Niedawno na Puszkina 18 została otwarta zajebiaszcza restauracja "Monarchia". Jak nazwa wskazuje nawiązuje do czasów Austro-Węgierskich wystrojem ale i daniami. Miejsce bardzo klimatyczne. Nie byłem osobiście, ale widziałem na zdjęciach. Na pewno się tam wybiorę, gdy tylko przyjadę do Przemyśla. Zachęcam Cię żebyś zaprosił tam swoje znajome jeśli chcesz im pokazać kawałek historii naszego miasta. Ta restauracja jest dobrym do tego miejscem. Więcej informacji tu --> http://www.restauracja-monarchia.pl/

#7
Mam znajomą , która w Krakowie jest Bodaj przewodniczącą AISEC .To ja teraz offtop - dość długo szukałem utworu , który leci w tle na stronie tej restuaracji , ktoś zna dokładny tytuł ? Big Grin
#8
Johann Strauss - Marsz Radetzky'egoSmile
#9
Jeszcze jedno pytanko . Ktoś wie gdzie dostanę jakieś broszurki , ulotki , reklamówki o Przemyślu w języku ang ?
#10
W informacji turystycznej. Z tego co pamiętam były też w MNZP Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości