Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MZK
#1
MZK w Przemyślu chce wymienić autobusy. Info nowiny.24.pl z 01.10.2009r.
Cytat:Osiemnaście nowych autobusów chce kupić Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu. Pieniądze miałyby pochodzić z Unii Europejskiej.

Obecnie po ulicach Przemyśla jeżdżą starocie. Większość to pojazdy wyprodukowane w latach osiemdziesiątych, sporo nawet na początku tej dekady.

Eksploatacja starych autobusów znacznie podwyższa koszty funkcjonowania MZK i zmniejsza komfort podróży pasażerów.

Na kupno nowych pojazdów MZK złożył dwa wnioski. Samodzielnie na sześć autobusów, poprzez Urząd Miejski na kolejnych dwanaście. Pieniądze na kupno miałyby pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Dwanaście z nowych autobusów byłoby zasilane gazem ziemnym.
[Obrazek: bilde?Site=NW&Date=20091001&Category=PRZ...=0&title=1]
#2
Bardzo dobrze ze wkoncu chcą kupic nowe autobusySmile bo to co jezdzi po naszych ulicach to straszne wechikułySmile
#3
Patrząc na miejskie autobusy krążące po mieście nie trzeba wielkiej wyobraźni by stwierdzić,że ich właściciel czyli MZK cienko przędzie! Ale to nie powinno ich zwalniać od dbałości o czystość przystanków. To co widziałem wczoraj rano na przystanku przy 3 Maja (naprzeciw Szpaka) to woła o pomstę do nieba. Nie dość,że sam przystanek jest paskudny i nie przysparzający miastu (a i MZK) chwały, to widok zwałów śmieci, wysypujących się z przepełnionego kosza i zalegających na samym przystanku oraz wokół niego przekroczył wszelkie granice.Nie wiem, nie interesuje mnie to, czy MZK samo sprząta swoje przystanki, czy zleca komuś innemu ale znane jest takie powiedzenie: "jeśli nie potrafisz nie pchaj się na afisz". To była jedna z łagodniejszych opinii wyrażona przez zbulwersowanych pasażerów.
Homo nulli coloris
#4
Czy jest już wiadomo jakiej marki będą te autobusy?
#5
Jeszcze nie roztrzygnięto kto dostanie dofinansowanie, więc o dokładnych markach jeszcze mowy nie ma.
#6
Poza tym dostawcę autobusów wyłoni przetarg - a do jego rozpisania (a przede wszystkim rozstrzygnięcia) jeszcze bardzo daleka droga.
#7
Nowe wiaty przystankowe w Przemyślu

Nowiny, 2009.12.11
Autor: Norbert Ziętal

Dziesięć nowych wiat ustawiono na przystankach miejskiej komunikacji w Przemyślu.

Za wiaty i ich montaż płaci Castorama, która niedawno wybudowała w Przemyślu hipermarket ogrodniczo-budowlany. Pięć wiat pojawi się w miejscach, w których do tej pory nie było takich osłon. Pięć zastąpi stare zadaszenia.

- W ubiegłym roku postawiliśmy osiem wiat. W tym roku te dziesięć, w kolejnym planujemy dwadzieścia - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

W Przemyślu łącznie jest 200 przystanków miejskiej komunikacji. 64 posiada wiaty lub inne zadaszenia. Nowością są nazwy nowych przystanków.
#8
Skoro juz jesteśmy w temacie MZK, nasunęła mi się taka myśl...

Moim zdaniem nie mniej szpetne niż budka MZK są reklamy na autobusach:|
Niemcy dali Nam "nowe" busiki co prawda lepsze niż Nasze na prawdę noweSmileale do cholery długo jeszcze będą widnieć na nich reklamy Toyoty z Padeborn ,i napisy w stylu "Genau Line"...?

Nie wiem jak Was?, ale mnie to drażni. Moim zdaniem MZK powinno dążyć do ujednolicenia kololorystyki taboru, tak jak było to dawniej; biało-czerwone lub kremowo-czerwone. Pamiętam, że nawet poniemieckie autobusy przemalowywano w barwy MZK były to Scanie i Mercedesy.
A tak zupełnie na marginesie to śmieszne jest obklejanie autobusów jakimikolwiek reklamami, lepiej tworzyć sensowne połączenia i zrobić zakład rentownym, a nie szukać pieniędzy z reklamy...
#9
ale reklama na autobusach to najłatwiejszy sposób, żeby podreperować budżet... każda próba zmiana (niezależnie jaka ona by nie była) wewnątrz firmy skończy się od razu protestami związków zawodowych...

Nie jestem zwolennikiem reklam, szczególnie tych na przemyskich autobusach - to jest masakra co się na nich dzieje - brakuje jeszcze tylko, żeby zakleić szybę kierowcy, bo przecież to tez dobre miejsce na reklamę. Wink
#10
Nie chce robić autoreklamy ale jedyna która daje rade to reklama castoramy...a co do związków zawodowych to niech dotrze do nich, że autobusy są od przewożenia pasażerów a nie ich straszenia, nie długo Nasze autobusy będą wyglądać jak cygańskie "wozy kolorowe" i , że dochód buduje się na tym do czego zostały wyprodukowane czyli transporcie.

A co do reklam kto komu broni wprowadzić BUS TV jak się to dzieje w większych miastach? Czysto schludnie, bez utraty wizerunku komunikacji miejskiej, a i jest na czym oko zawiesić w korku jak akurat nie ma żadnej ładnej dziewczyny na pokładzieSmile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości