Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Mniejsze" inwestycje drogowe
Ale przeciez mozna zrobic parking podziemny dwupoziomowy z trawa i fontanna na dachu... wtedy wilk syty i owca cala, a i bedzie to ladnie wygladalo... Prawda jest ze w tyg czasem trzeba w kolo ze 3 razy przejechac zeby miejsce trafic... Problem w Naszym miescie jest taki, ze nie ma kto i za co chodzic do knajp, restauracji i innego tego typu wymagaczy wiekszej gotowki... Nie ma co porownywac P-sla do miast studenckich jak np Rzeszów, tam knajpy sa pelne bo i studentow jest pelno... Przemyscy emeryci, a i wspomniani zule i biedacy nie pojda do knajpy... Nie pojda nie dlatego ze mamy zle knajpy, tylko dlatego ze Biedronka czy Kaufland maja lepsza cene piwa, ktore mozna wypic na wspomnianej lawce nad Sanem czy zwyczajnie w domu... Problem w tym miescie to wlasnie jest niezamoznosc spoleczenstwa... zadna inwestycja dobra publicznego tego nie zmieni... tutaj trzeba bardzo powaznych krokow w strone zdobycia inwestorow ...
Już i tak po temacie. W grudniu mają skończyć
http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemy...,12691370/
Co wy macie z tymi knajpami ? spróbujcie znaleźć miejsce w piwiarni w piątek/ sobotę albo w cudach wiankach lub La Coscie w porze obiadowej.
Dodam trochę swoich opinii:
Hamster masz rację że w mieście sam emeryt. Ale to nie zaprzecza temu że są też tacy( oczywiście że mniejszość) co mają pieniądze tylko może wydają je gdzie indziej. Co do galerii to bywam tam rzadko, średnio raz dwa razy na miesiąc może mniej, ale jak już jestem to zazwyczaj robię już zakupy w kilku sklepach. Nigdy nie zdarzyło mi się podejść do kasy bez kolejki. Nieważne czy były to ubrania, kosmetyki, książki, zabawki czy elektronika. To chyba raczej świadczy że nie tylko spacerowicze tam chodzą chociaż takich pewnie też jest dużo. Zresztą to chyba jedna z ideii takich obiektów żeby móc pooglądać, zobaczyć, zastanowić się i wszytko w jednym miejscu. Czego mogę żałować to że w centrum miasta nie mieliśmy mocno zakorzenionych w świadomości mieszkancow sklepów z tymi samymi bądź podobnymi markami bo teraz starówka naprawdę nie ma szans na jaką kolwiek konkurencję.

Z Adam1307 zgadzam się i przykład galerii też to pokazuje że nie chodzi już tylko o pieniądze mieszkańców. Galeria drenuje portfele nie tylko w mieście ale i poza nim. (RBI, RJA, RPR, UA) to przecież standard patrząc chociaż po rejestracjach). Dlaczego nie miało by być w mieście miejsca które wydarzeniami kulturalnymi (dla różnej grupy odbiorców) mogło by drenować portfele, nie tylko mieszkańców ale i przyjezdnych gmin ościennych. Przemyśl to może już tylko 50 tys ale gminy od Ustrzyk po Dynów i Jarosław włącznie to już pewnie ponad 100 tys. Czy wśród takiej populacji nie znajdą się potencjalni uczestnicy różnych wydarzeń kulturalnych?

??? Napisał że można połączyć funkcje parkingu i skweru zieleni w jedną całość. Zgadzam się dodalbym do tego jeszcze wielofunkcyjny budynek kulturalny i wszytko może funkcjonować w jednym miejscu. Kultura, rekreacja, i parking.

Randall z koleii daje kolejny przykład na to że są miejsca w których jednak coś się dzieje, i sam mogę to potwierdzić. Czasami mam wrażenie że jeśli ktoś mówi że u nas jest tak źle i pusto to porostu nigdzie nie wychodzi. Owszem centrum rozrywki to my nie jesteśmy i ruchu dużego też nie ma, i wiem że miasto czasami wygląda jak wymarłe ale nie zawsze jest tak źle.

Remont remontem to na teraz, ale jak dla mnie ten plac i to miasto zasługuje na jakiś przemyślany koncept zabudowy o charakterze kulturalno- rekreacyjnym. Mam nadzieję że kiedyś tego doczekamy. Nie wychodzi tej władzy przyciąganie inwestorów, może chociaż organizacja wydarzeń kulturalnych była by łatwiejszym zadaniem, z pożytkiem zresztą dla społeczności i samego wizerunku miasta.
Cytat:Reasumując, mylisz się. Obłożenie istniejącego parkingu w godzinach 7-17 jest bardzo duże. Ostatnimi czasy nie mogłem znaleźć tam miejsca parkingowego.
Przez ludzi którzy pracują w okolicy Smile

Cytat:ale przynajmniej parking sam na siebie zapracuje, czego nie można powiedzieć o trawniku z fontanną.
Trawnik z fontanną przyciągnie tysiące ludzi...
Ci ludzie przyjdą tam z dziećmi lub ze znajomymi... w oklicznych sklepach wydadzą pieniądze.
Zobacz na fontannę multimedialną w Rzeszowie (podziewałem się tam zgodnie z twoimi przewidywaniami jakiś czas temu - aktualnie jestem na śląsku)

Cytat:Zresztą będzie gdzie zaparkować w godziwych warunkach, a to dopiero zwiększy atrakcyjność tego miejsca.
Jasne... już widzę jaką ogromną atrakcją jest "parking" Big Grin
No chłopie..l trochę powagi.

Cytat:Co do potencjalnych klientów na frytki i inne przysmaki, których jak zrozumiałem wg Ciebie przyciągnąłby trawnik z fontanną, to skąd ich wyczarujesz skoro jak sam napisałeś w połowie miasta, w tym kontekście na Zasaniu żyją same biedaki? Może ze Smolki?
Jak będzie podaż... to znajdzie się i popyt...
Fontanna mulimedialna w rzeszowie miałabyć "atrakcją turystyczno-kulturalną"
Tymczasem tysiące ludzi w ciepły dzień całymi rodzinami spędza tam czas.... oczywiście robiąc zakupy w okolicznych "lodziarniach, ciastkarniach etc."

Cytat:Idąc dalej tym tokiem rozumowania owi żule, biedni bywalcy oblegający ławki nad Sanem z dużą dozą prawdopodobieństwa dotarliby również do tego trawnika.
Nie, jeśli w tej okolicy będą rodziny z dziećmi... i ochrona oraz monitoring (czyli system dozoru wizyjnego)


Cytat: Mogłoby to skutkować wysiewem sklepów monopolowych, a nie gastronomi z frytkami, w które celujesz
Kawiarni i cukierni.... a nie monopolu Smile

Cytat:park nie przyciągnął klientów do restauracji mieszczącej się w Domku Ogrodnika (teraz jest tam przedszkole)
Po pierwsze dlatego że park przemyski to "żadna atrakcja" chociaż z ogromnym potencjałem.
Po drugie dlatego że pomimo że spędzam w parku praktycznie każdy słoneczny weekend - od ciebie - tu i teraz - dowiedziałem się że jest tam restauracja.... dotąd chodziłem z dzieciakami "w rynek" żeby coś zjeść... a wszelkie "wałówki" zabierałem ze sobą do plecaka....

Fajnie wiedzieć !

Cytat:pod przekaźnikiem funkcjonuje tylko jedna knajpka i jakoś kolejne się nie tworzą, a tam jest gdzie posiedzieć i pochodzić po trawce.
Bo mrożone frytki na "dziesiątym oleju" za 7zł i piwo z kija to nie jest powód żeby tam się stołować...
Jakby mieli w ofercie dobrego burgera, albo kebsa... to ludzie by walili drzwiami i oknami...
Pomijam kwestię obsługi która chyba jest tam "za karę"


Cytat:Reasumując jeżeli budować coś poza parkingiem to na pewno nie trawnik, ale raczej jak już tu niektórzy pisali inwestycje dobra publicznego, które w realny sposób zwiększą atrakcyjność całego miasta, a nie tylko starówki. Bo nie oszukujmy się, to nie o pieniądze obywateli miasta powinniśmy tutaj walczyć, tylko raczej turystów.
Właśnie...
Daj mi JEDEN POWÓD dla którego turysta powinien przyjechać do Przemyśla ?
Ktoś musi wziąć np wolne w pracy (lub zagospodarować wolny weekend)
Wydać pieniądze i zorganizować wyjazd (celujemy w ludzi którzy mieszkają dalej niż 100km od przemyśla)
Gdzie w przemyślu jest dobry hotel w przystępnej cenie - taki aby można było czteroosobowa rodzina mogła się zatrzymać na dwie doby ?
Gdzie w przemyślu jest atrakcja turystyczna (lub ogólnie jakakolwiek atrakcja) dla której warto poświęcić cały dzień i przejechać 100km w jedną stronę ?
Niezagospodarowana twierdza przemyśl to perełka na skalę światową.. jednak nikt nie będzie zwiedzał slumsów....
Jest potencjał ogromny... ale po co ? Jak lepiej zainwestować kasę w bagna i PWSW....
Nawet wyciąg działa od "wielkiego dzwonu"... a grube bańki na to poszły..>

Miasto nie ma kilku milionów na budowę hotelu na zniesieniu wraz z zapleczem ? Przecież to kropla w morzu kasy jaką ma miasto....
Znowu odniosę się do Rzeszowa (bo trochę tam mieszkałem)
Idź w przemyślu na rynek po 23:00...
Idź w rzeszowie.....
I nie ma tu znaczenia ilość ludzi ani wielkość aglomeracji...
Taki sandomierz to bieda z nędzą... a sytuacja jest analogiczna.
Takiego mamy gospodarza...
(26-11-2017, 21:25)kierowiec napisał(a): Trawnik z fontanną przyciągnie tysiące ludzi...
Ci ludzie przyjdą tam z dziećmi lub ze znajomymi... w oklicznych sklepach wydadzą pieniądze.
Zobacz na fontannę multimedialną w Rzeszowie (podziewałem się tam zgodnie z twoimi przewidywaniami jakiś czas temu - aktualnie jestem na śląsku)

Taaaaa w zimie szczególnie przyciągnie. Człowieku zejdź na ziemie. Od kogo Ty chcesz kasę wyciągać od biednych emerytów.
Na tym placu powinniśmy wybudować łaźnię, a szanowny kierowiec mógłby być tam łaziebnym Big Grin
Tyle w temacie.
Szkoda czasu na ten wątek, bo przetarg ruszył.
Rostrzygnięto przetarg dotyczący remontu Placu Rybiego:
Cytat:Znana jest firma, która wyremontuje Plac Rybi w Przemyślu

[Obrazek: 5a3133d3012d2_o,size,969x565,q,71,h,9f5a0f.jpg]
Obecny stan Placu Rybiego w Przemyślu, po niedawnym remoncie. Tak wygląda centrum miasta, jego pierwsza wizytówka m.in. dla turystów przyjeżdżających autobusami do Przemyśla. fot. Norbert Ziętal

Zakład Budowlano - Instalacyjny Kowal z Przemyśla wyremontuje nawierzchnię Pl. Rybiego. Przemyski Zarząd Dróg Miejskich właśnie rozstrzygnął przetarg na tę inwestycję.

Chodzi o wyłożenie całego placu kostką brukową. ZBI Kowal zadeklarował, że całość prac wykona za 439 197 złotych brutto.
Na przetarg wpłynęły jeszcze dwie oferty. Od firmy An - Stal z Przemyśla na kwotę 445 400 złotych brutto oraz Zakładu Drogowego Tadeusza Popka z Rozborza Długiego na kwotę 532 846 złotych brutto. Każdy z uczestników przetargu zadeklarował 72 - miesięczny termin gwarancji na wykonane zadanie. W tej sytuacji o wyborze firmy zadecydowała zaoferowana cena.

Do wykonania jest 2700 metrów kwadratowych nawierzchni. Zgodnie z warunkami zawartymi w ogłoszeniu przetargowym, prace remontowe mają być wykonane do końca tego roku. Jednak jeżeli warunki pogodowe okażą się niekorzystne, możliwe będzie kontynuowanie robót w styczniu przyszłego roku.

Znajdujący się w centrum Przemyśla Rybi Plac to największy w mieście publiczny parking. W dni robocze zawsze zatłoczony. Jego wizytówka to nierówno ułożone, śliskie płyty chodnikowe, liczne dziury. Plac od wielu lat domaga się remontu. Niedawno zostały wykonane pobieżne prace, który tylko w minimalnym stopniu poprawiły stan nawierzchni. Jednak taki stan placu nie przeszkadza władzom miejskim w pobieraniu opłat za parkowanie na nim samochodów.

Rybi Plac w Przemyślu od dawna jest symbolem. Za PRL-u tutaj odbywały się wszelkiego rodzaju komunistyczne uroczystości. W wolnej Polsce zdemontowano pomnik z armatami, jednak przez prawie 30 lat wygląd pozostałej części placu nie zmienił się. Po 1989 r. przez wiele lat znajdowało się tutaj targowisko, popularny „Manhattan”, ikona rodzącego się kapitalizmu. Dzisiaj zaniedbany plac dla wielu przemyślan jest symbolem upadającego, wyludniającego się Przemyśla.

Choć obecny remont placu cieszy, to jednak pozostaje niedosyt. Dlaczego? Poprawi się stan nawierzchni, jednak w żaden sposób ten remont nie rozwiąże jednej z największych bolączek Przemyśla, czyli braku miejsc parkingowych. Po remoncie nie przybędzie ich. Jest to problem szczególnie dotkliwy w centrum miasta, pomimo tego, że znaczna jego część jest objęta płatną strefą.

Trudno będzie również mówić o estetyce placu wyłożonego betonową kostką.

Były zamierzenia, aby na Pl. Rybim powstał hotel lub obiekt handlowy z dwu lub więcej poziomowym parkingiem. Zaniechano je, z powodu licznych protestów, m.in. radnych.

Źródło: Nowiny24.pl
ZDM ogłosił przetarg na "Przebudowę ulic Piasta Kołodzieja i Regera wraz z odwodnieniem – etap II" Zakres robót obejmuje przebudowę ulicy Piasta Kołodzieja w Przemyślu na odcinku ok. 250 mb. 

[Obrazek: remont_piasta_kolodzieja.jpg]
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
Trochę informacji z Placu Rybiego:


Cytat:Ruszył obiecany remont parkingu na Placu Rybim w Przemyślu. Koszt prac to blisko 440 tys. złotych

Rozpoczął się długo oczekiwany remont parkingu na Rybim Placu w Przemyślu. Przetarg wygrał Zakład Budowlano - Instalacyjny Kowal z Przemyśla. Koszt wyłożenia całego placu (2700 metrów kwadratowych) kostką brukową to 439 197 złotych brutto.

Znajdujący się w centrum Przemyśla Rybi Plac to największy w mieście publiczny parking. W dni robocze zawsze zatłoczony. Jego wizytówka to nierówno ułożone, śliskie płyty chodnikowe, liczne dziury. Plac od wielu lat domaga się remontu. Niedawno zostały wykonane pobieżne prace, który tylko w minimalnym stopniu poprawiły stan nawierzchni. Jednak taki stan placu nie przeszkadza władzom miejskim w pobieraniu opłat za parkowanie na nim samochodów.

Rybi Plac w Przemyślu od dawna jest symbolem. Za PRL-u tutaj odbywały się wszelkiego rodzaju komunistyczne uroczystości. W wolnej Polsce zdemontowano pomnik z armatami, jednak przez prawie 30 lat wygląd pozostałej części placu nie zmienił się. Po 1989 r. przez wiele lat znajdowało się tutaj targowisko, popularny „Manhattan”, ikona rodzącego się kapitalizmu. Dzisiaj zaniedbany plac dla wielu przemyślan jest symbolem upadającego, wyludniającego się Przemyśla.

Choć obecny remont placu cieszy, to jednak pozostaje niedosyt. Dlaczego? Poprawi się stan nawierzchni, jednak w żaden sposób ten remont nie rozwiąże jednej z największych bolączek Przemyśla, czyli braku miejsc parkingowych. Po remoncie nie przybędzie ich. Jest to problem szczególnie dotkliwy w centrum miasta, pomimo tego, że znaczna jego część jest objęta płatną strefą.

Trudno będzie również mówić o estetyce placu wyłożonego betonową kostką.

[Obrazek: 5ac4a3cff0726_o,size,933x0,q,70,h,9dc125.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d08652b_o,size,933x0,q,70,h,7baa2f.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d120660_o,size,933x0,q,70,h,1ed03d.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d1897d6_o,size,933x0,q,70,h,aec9e5.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d2445a7_o,size,933x0,q,70,h,7fb8f7.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d30e088_o,size,933x0,q,70,h,fbd00d.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d37ede8_o,size,933x0,q,70,h,7dbb5d.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d5decdf_o,size,933x0,q,70,h,b61f6b.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d7d6a94_o,size,933x0,q,70,h,eb0461.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3d964b44_o,size,933x0,q,70,h,12ab1e.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3da3ae3c_o,size,933x0,q,70,h,a1e376.jpg]

[Obrazek: 5ac4a3dcd9319_o,size,933x0,q,70,h,f4efb2.jpg]

Źródło: przemysl.naszemiasto.pl




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości