Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elewacja budynku Urzędu Miejskiego przy ul. Ratuszowej
#1
Jeśli elewacja tego budynku miałaby wyglądać tak jak na wizualizacji to jestem jak najbardziej za! Nie ma co ukrywać, że jest to jeden z ciekawszych (o ile nie najlepszy) obiektów powstałych w tamtych czasach w Przemyślu. Projekt przygotowała pracownia KoMa Studio.

[Obrazek: 60179717058469142824.jpg]

opis projektu:
Cytat:Koncepcja rekompozycji elewacji siedziby Urzędu Miejskiego w Przemyślu nawiązuje do pierwotnego projektu. Podcięcie narożnika oraz zastosowanie dużych przeszkleń w parterze podkreślają lekkość budynku. Duże otwory okienne w pierwszej kondygnacji, oraz wprowadzenie węższych otworów w pozostałych kondygnacjach podkreślają rytm oraz przywracają pierwotną ideę narastania kolejnych kondygnacji. W elewacji zastosowano jedynie dwa materiały wykończeniowe, tynk strukturalny w kolorze ceglastym oraz okładzinę z płyt piaskowca. Proponujemy zastosowanie stolarki aluminiowej w naturalnym kolorze. Zastosowanie szlachetnych i naturalnych materiałów ma podkreślić reprezentacyjny charakter budynku, jego monumentalną bryłę, a jednocześnie pozwala wtopić się w otaczającą tkankę historyczną.

#2
W obecnym stanie ten budynek straszy i ogólnie ta okolica jest nieciekawa. Chwała Bogu, że powstało tam muzeum, które dodało świeżości w tym miejscu. Po renowacji myślę, że wkomponuje się w otoczenie a zwłaszcza właśnie w muzeum.
#3
A nie byłoby lepszym rozwiązaniem rozebrać ten budynek i postawić w tym miejscu stylową kamieniczkę ? Oczywiście po wcześniejszym sprzedaniu terenu prywatnemu inwestorowi. Wydział Inwestycji śmiało mógłby się przenieść do budynku przy Wodnej, który niedawno UM otrzymał od województwa.
#4
(09-09-2011, 21:58)Kostek napisał(a): A nie byłoby lepszym rozwiązaniem rozebrać ten budynek i postawić w tym miejscu stylową kamieniczkę ? Oczywiście po wcześniejszym sprzedaniu terenu prywatnemu inwestorowi. Wydział Inwestycji śmiało mógłby się przenieść do budynku przy Wodnej, który niedawno UM otrzymał od województwa.

Na czacie z prezydentem Chomą ktoś o to zapytał:
Cytat:Chciałbym zapytać na ile zaawansowane są plany budowy parkingu podziemnego na Rybim placu oraz czy planowany jest remont elewacji budynku Urzędu Miasta przy ul. Ratuszowej?

Prezydent Robert Choma: Jednym z pomysłów jest rzeczywiście budowa parkingu przy Rybim Placu od niedawna jesteśmy właścicielem po decyzji komisji regulacyjnej. Wracamy do rozmów z zainteresowanymi inwestorami. Z budynku UM przy ul. Ratuszowej zamierzamy wyprowadzić wydziały, a nieruchomośc sprzedać wraz z działką.

Czat z prezydentem Chomą
Cogito ergo sum!
#5
mnie nie przekonuje taka koncepcja. Jedyne słuszne rozwiązanie to rozebrać i wybudować ładne plomby. Takie były plany i warto się tego trzymać. Ten kloc jest wstrętny i szkoda każdej złotówki na cokolwiek innego niż rozbiórka tego budynku.
#6
podpisuję się pod wypowiedzią Cr500. nie podoba mi się . mogli by przynajmniej te schody przykryć szkłem i zrobić z tego klatkę schodową.
#7
Tylko że w pobliżu jest nowoczesny gmach muzeum i jeden bóg wie co powstanie na Rybim Placu i w małpim gaju (raczej coś nowoczesnego) więc szkoda by było niszczyć obiekt który pasowałby do otoczenia. Wolę coś prawdziwego, niż budowanie na siłę (tylko i wyłącznie w tym miejscu). Poza tym, ten budynek też przecież reprezentuje jakiś styl.
#8
Mi się podoba!Big Grin Budynek przypomina mi lekko bryłę Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie = ekstraBig Grin Jeśli dołożymy do tego Miejskie Centrum kultury (planowane) + MNZP oraz miejmy nadzieję nowoczesny parking podziemny/wielopoziomowy = powstaje ekstra reprezentacyjny, stylowy i spójny architektonicznie kompleks, rewelacjaBig GrinBig Grin
Cogito Ergo Scio
#9
Zgoda, ale styl tego budynku pasuje do sąsiedniego miasta - betonowej pustyni towarzysza Kruczka. Wolę nowy odmienny projekt w stylu muzeum, vel Miejskiego Centrum Kultury niż tuning brzydala. A najlepiej to widzę tam kamienice nawiązujące stylem do epoki swoich sąsiadek. A na rybim placu jak najbardziej pełna nowoczesność. To tylko moje zdanie Smile
#10
Ale też budowa takiego nowego, stylowo pasującego do otoczenia budynku pochłonie masę kasy, przez co taki tuning obecnego budynku jest bardziej prawdopodobny i jeśli chodzi o mnie to jestem za poprawieniem jego wyglądu, a niżeli za destrukcją i budową nowego.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości