Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Inwestycja mieszkaniowa przy ul. Tatarskiej
#31
Więcej informacji:

https://apartamenty-tatarska4.pl/gallery
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#32
Inwestycja już trwa, dźwig postawiony, zabytki rozebrane i beton pod fundamenty wylany Cool

Poniżej wrzucam kilka zdjęć, z szczególnym uwzględnieniem tego co się stało przy okazji z ulicą Tatarską:

31.05.2020

[Obrazek: 5vqCCcH.jpg]

06.06.2020, troszkę im się osunęło - zamontowali też pomiary na murach Karmelitek:

[Obrazek: NJzlDoS.jpg][Obrazek: 0xx7Qes.jpg][Obrazek: 1FDcW33.jpg]


13.06.2020 - sytuacja (prawdopodobnie) im się już ustabilizowała

[Obrazek: WWyN0Js.jpg][Obrazek: D1uo8eK.jpg]

P.S: Pozdrawiam wszystkich, przez lata sobie podglądałem forum, ale dopiero poczułem motywacje by się zarejestrować Big Grin
#33
Ciekawe czy inwestor poprawi drogę i chodnik po zakończeniu budowy? Swoją drogą nurtuje mnie pytanie, czy budynki nawiążą do standardów inforesu ?
#34
(14-06-2020, 19:50)cr500r napisał(a): Swoją drogą nurtuje mnie pytanie, czy budynki nawiążą  do standardów inforesu ?

Wizualizacje pokazują że będzie ok. 
Wewnątrz budynku lepiej żeby nie nawiązywały.
-diabeł tkwi w szczegółach-
#35
Nie gościłem we wnętrzach SmileSmile . Wiadomo, że nie zawsze udaje się osiągnąć efekt przedstawiony na wizualizacjach....szczególnie jak kończy się budżet. Ale trzymam kciuki Smile
#36
Cytat:Budują osiedle w Przemyślu kosztem klasztornego muru i zniszczonej ulicy
Na ul. Tatarskiej w Przemyślu trwa budowa osiedla. Okoliczni mieszkańcy nie mają nic przeciwko inwestycji. Ostatnie wydarzenia nieco ich zaniepokoiły.

- Firma, która buduje tnie koszta i nie zrobiła odpowiednich zabezpieczeń, kopiąc kilkumetrowy wykop pod fundamenty jednego z bloków. Kilka dni temu osunął się zabytkowy mur razem z chodnikiem, teraz pęknięcia są już na środku drogi - mówi mieszkanka ul. Tatarskiej, która chce zachować anonimowość.

- Po drugiej stronie jest kilkumetrowy mur oporowy Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych, a w sąsiedztwie kamienica. W klasztorze są pęknięcia budynków gospodarczych i lekkie oddzielenie muru od strony osuwiska - - dodaje kobieta.

- Od kilkunastu tygodni przy ul. Tatarskiej trwa budowa osiedla mieszkaniowego. Zaczęła się od prac ziemnych, a ich naturalną konsekwencją jest wywóz ton ziemi z terenu budowy. Odbywa się to właśnie tą stromą ulicą, w stronę Zniesienia - wyjaśnia Agata Czereba, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla. - Na jednym z odcinków awarii uległ fragment nawierzchni. W związku z tym konieczna jest natychmiastowa interwencja ekip remontowo-budowlanych.

Dla bezpieczeństwa fragment ul. Tatarskiej od skrzyżowania z ul. Popiełuszki do skrzyżowania z ul. Różaną został wyłączony z ruchu samochodowego.

Siostry Karmelitanki powiadomiły nadzór budowlany.

- Jeżeli dalej tak będzie, to zagrożone jest życie mieszkańców kamienicy - kończy mieszkanka ul. Tatarskiej w Przemyślu.

[Obrazek: 5ef055a110a93_p.jpg]

[Obrazek: 5ef0559fd2c45_p.jpg]

[Obrazek: 5ef055a413b07_p.jpg]

[Obrazek: 5ef055aa024e6_p.jpg]

[Obrazek: 5ef055a716f7c_p.jpg]

[Obrazek: 5ef055ab6ff19_p.jpg]

Źródło: NowinyZ4.pl
#37
Witam. Rozważam zakup mieszkania w odtworzonej kamienicy. Czy ma ktoś jakieś wiarygodne informacje, czy są jakieś minusy tej inwestycji. Wygląda, że ten pokamieniczny budynek będzie stał co najmniej 200 lat, co jest rokującą informacją, w przeciwieństwie do bloków (50 lat). Traktuje to też jako inwestycję na lata, więc oczekuje że cena 4500 za metr w ciągu 10 lat wzrośnie o jakieś 30-40%. Co myślicie?
#38
Ja myślę, że cena wzrośnie dużo szybciej, weź pod uwagę lokalizację. Centrum miasta, widoki. Dobre miejsce pod wynajem Smile
#39
(11-12-2020, 17:13)pawlo66 napisał(a): Ja myślę, że cena wzrośnie dużo szybciej, weź pod uwagę lokalizację. Centrum miasta, widoki. Dobre miejsce pod wynajem Smile

I tak i nie. Z jednej strony miasto się wyludnia, wg ostatnich szacunków zejdziemy poniżej 50000 za 20 lat. Ale potencjał turystyczny daje szanse na wzrost liczby turystów o 300-500% w ciągu 5 lat. A to już niezła perspektywa...Tylko mieszkań na rynku przybywa...Lokalizacja jest tu na plus i wys mieszkań w kamienicy ok 4m (możliwość antresoli).
#40
Jakieś fotki z budowy ?? Część mieszkań została już odebrana przez właścicieli. Obecnie z tego co widziałem naprawiany jest fragment ulicy Tatarskiej, zniszczony podczas budowy bloków




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości