Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Downtown Przemyśl 2011 ?
#1
Witam !

Czy są już jakieś wiadomości w sprawie zawodów downtown w tym roku ?

Pozdrawiam
#2
Jako zapalony downhillowy rider mogę zapewnić, że w tym roku na 99 a nawet i na 100% nie będzie tych zawodów, a tak wogóle nie wiadomo czy będzie taka możliwość odbycia się ich w przyszłym sezonie. Słyszałem, że osoba odpowiadająca za tą imprezę dopełni starań ażeby się one odbyły w 2012 roku, lecz niestety nie tylko od niej jest to zależne (sponsorzy, miasto itd) Od momentu gdy się dowiedziałem o tym, że DT nie będzie, to do teraz moje serce płacze.Sad W końcu była to świetna impreza, która znakomicie promowała miasto, nawet koledzy którzy przyjechali tu z tak odległego miasta jak Gdańsk, byli ogromnie zaskoczeni urokiem Przemyśla. Rok temu uczestniczyło około 120 zawodników i każdy uważał, że jest to MEEGA impreza rowerowa. Porównywalnych zawodów jest tylko trzy w Polsce:
- Solny Downhill w Bochni
- Downstairs Ustroń
- Downstairs Cieszyn
Jeśli się coś dowiem więcej będę na pewno informował.
#3
No cóż ... smutna informacja Miejmy nadzieje, że za rok się uda Smile

Korzystając z okazji mam pytanko : Stawiam pierwsze kroki w zjazdach, znasz jakieś ciekawe miejsca do treningu u nas w mieście ? O trasie z lipowicy i z góry stoku wiem oczywiście.
#4
To na pewno wszelkiego rodzaju schody (rynek... (choć trzeba na Miejską uważać) koło Archikatedry, Kazanów, Chopina, Kopiec Tatarski) do tego cały Park Miejski (narciarska skocznia ale to dla totalnie mocnych wrażeńBig Grin) z tymi szutrowymi dróżkami, gdzie fajnie miota opony przy większej prędkościSmile, no i w Parku też trzeba poszukać nie remontowanych ścieżek, a w sumie jest kilka takich, ale niestety krótkich, ścieżka po prawej stronie toru saneczkowego na stoku, która tuż przed Trzema Krzyżami skręca do parku i w sumie to tyle. Jak coś sobie przypomnę to dam znaćSmile No chyba, że ktoś z Forum zna jakąś fajną miejscówkę którą nie wymieniłem, to komentarz mile widzianyBig Grin
#5
Dzięki Big Grin Po parku ostatnio fajnie się jeździło jak piach na ścieżkach był już utwardzony, ale kostka nie byłą jeszcze położona - ślizgawka konkretna Smile

Ta ścieżka po prawej stronie toru saneczkowego zaczyna się tak : ?
[Obrazek: 1fc2a48de7.jpeg]

Bo tam jeszcze nie byłem, a trzeba by spróbować Big Grin
#6
(25-07-2011, 20:09)oski 34 napisał(a): Ta ścieżka po prawej stronie toru saneczkowego zaczyna się tak : ?
[Obrazek: 1fc2a48de7.jpeg]

Bo tam jeszcze nie byłem, a trzeba by spróbować Big Grin

Dokładnie tak, tylko jak jest ten żółty słupek, który widać na zdjęci, to nie skręca się w lewo, tylko jedzie się prosto obok niego. Tylko jest jeden problem, a mianowicie, że mogło tam dość porządnie zarosnąćUndecided Dość dawno tam byłem...
#7
Ja, oprócz tras wyżej opisanych, lubię sobie zjechać z Wapielnicy czerwonym szlakiem w stronę zielonki (fajna forteczna droga, sporo zakrętów), jak również z Wapielnicy przez Kruchel (masa kamieni, trzęsie jak cholera, spora dawka adrenaliny). Przy czym ja uprawiam enduro (sam wyjeżdżam i rzecz jasna czerpie przyjemność ze zjazdu) Big Grin




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości