Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perkałaba na Nocy Kupały
#21
Nie rozumiem dlaczego Ukraińcy (i co gorsza Polacy) oburzają się gdy pojawiają się takie protesty? Przecież akcja skierowana jest do banderowców, okrzyki padają przeciwko banderowcom, nie Ukraińcom! To tak jakby Niemiec się obrażał że nienawidzę hitlerowców. Nawet tutaj spora grupa ma z tym problem. Już w pierwszym swoim poście napisałem że jest mi przykro że wspomniana impreza się nie odbędzie, przecież na stałe wpisała się w kalendarz przemyskich imprez. Czy to świadczy o tym że nienawidzę Ukraińców? Rodzinę mam na Ukrainie: w Złotkowicach i we Lwowie. Do tego mnóstwo znajomych. Moja babcia jest Ukrainką! Często bywam we Lwowie i nie tylko. Po prostu nie toleruje jeśli ktoś pluje mi w twarz! Jeśli chcecie to przecież możecie mówić że to deszcz pada. Wasze zdanie. Historia mojej rodziny nie pozwala mi obojętnie przejść obok tego tematu. I jeśli w Piotrusiu Panie zauważę gloryfikowanie UPA to przestanę tam robić zakupy. Tak po prostu. Gdyby nie Ukraińcy to to miasto dawno by wymarło. Moglibyśmy zapomnieć o Castoramie czy Media Markt.
Ale pewnie i tak jestem faszystą, nazistą czy jak tam mnie jeszcze nazywacie...
-diabeł tkwi w szczegółach-
#22
Faktycznie nie ma się na co oburzać... Ten napad. Tak napad, nie prowokacja, na procesje w Pikulicach nie jest czymś normalnym. Przykre jest, że nie widzisz w tym nic oburzajacego.

Pozatym w jaki sposób ktoś ci pluje w twarz? Tym całym koncertem? Ty naprawdę myślisz, że chodzi o ten cały zespół? Włącz myślenie, nie zastanawia cię, dlaczego jako pierwsze relacje ze zniszczonych pomników, zarówno polskich jak i ukraińskich nadaje russia today? Chłopie, oni najpierw organizują te napady "prowokacje" a później niszczą pomniki np w Krasiczynie.

Zresztą, nie zastanawiaja cię twarze tych incydentów? Pan M. - gość który brał udział w napadzie na kantor, były kryminalista,skazany, i pan Z. "Specjalista" w centrum analiz geopolitycznych, prowadzonych przez Pana Piskorskiego, gość zamknięty za szpiegostwa na rzecz Rosji.
#23
(02-07-2016, 21:23)Andrzej87 napisał(a): Pozatym w jaki sposób ktoś ci pluje w twarz?

Hmm... "Jeszcze Polska nie zginęła - ale zginąć musi"
Cytat wyjęty z ust jednego z uczestników marszu. No chyba jednak ktoś pluje.
#24
Weź pod uwagę, że procesja stała 20 minut i słuchała obelg przemyskiej inteligencji. Faktycznie, jeden idiota krzyknął ten głupi tekst, to było głupie, i jakbyś dokładniej oglądał filmik to byś widział, że ludzie z porcesji go uciszają. Zastanów się kto komu pluje w twarz... jednym wolno a drugim nie?
#25
(04-07-2016, 13:47)Andrzej87 napisał(a): Weź pod uwagę, że procesja stała 20 minut i słuchała obelg przemyskiej inteligencji.

Cholera, widzę że strasznie oburzają Cię obelgi kierowane w kierunku banderowców, nie do Ukraińców, tylko banderowców! Jeśli czujesz się obrażony to widocznie darzysz sympatią tych ludzi. Podobnie jak oni.
Oczekuję odcięcia się Ukraińców od tej zbrodniczej formacji. Jeśli to nie nastąpi - protesty dalej będą się powtarzać.
-diabeł tkwi w szczegółach-
#26
Twoje wywody są irytujące ,ciekawy jestem czy ciebie gdyby napadła grupa skinów wrzeszczących i obrażających miałbyś czas na analizę tego czy cię obrażają czy nie.
Ewidentnie celem tych młodych chuliganów było zastraszenie ludzi którzy pokojowo maszerowali na cmentarz i zepsucie uroczystości co im się udało.
Wszelkie tłumaczenia typu że oni przecież wykrzykiwali hasła przeciw banderowcom są chybione bo ich zachowanie było skandaliczne. Zatrzymali pokojowy przemarsz mniejszości ukraińskiej, która od lat chodziła w to samo miejsce celem upamiętnienia zmarłych. Jest mi wstyd za tych chuliganów bo przecież mieszkamy tak blisko granicy i czy tego chcemy czy nie musimy razem wspólnie żyć na tej ziemi.
Wstydzę się również za ludzi, którzy w mętny sposób próbują tłumaczyć zachowanie lokalnej chuliganerii tak jak ty to robisz. Każdy widział jak to wyglądało najpierw była prowokacja chuliganów którzy po prostu napadli na tych ludzi a potem niezbyt mądra przyznaje reakcja na to wydarzenia jednego z uczestników który powiedział słowa przez ciebie cytowane.
#27
Czuję się obrażony bo tam byłem. Nie czuję się banderowcem, czy neonazistą, jednak odniosłem wrażenie, że to chyba do mnie te obelgi są skierowane.
#28
(04-07-2016, 14:32)mielu napisał(a): Twoje wywody są irytujące ,ciekawy jestem czy ciebie gdyby napadła grupa skinów wrzeszczących i obrażających miałbyś czas na analizę tego czy cię obrażają czy nie.
Ewidentnie celem tych młodych chuliganów było zastraszenie ludzi którzy pokojowo maszerowali na cmentarz i zepsucie uroczystości co im się udało.
Wszelkie tłumaczenia typu że oni przecież wykrzykiwali hasła przeciw banderowcom są chybione bo ich zachowanie było skandaliczne. Zatrzymali pokojowy przemarsz mniejszości ukraińskiej, która od lat chodziła w to samo miejsce celem upamiętnienia zmarłych. Jest mi wstyd za tych chuliganów bo przecież mieszkamy tak blisko granicy i czy tego chcemy czy nie musimy razem wspólnie żyć na tej ziemi.
Wstydzę się również za ludzi, którzy w mętny sposób próbują tłumaczyć zachowanie lokalnej chuliganerii tak jak ty to robisz. Każdy widział jak to wyglądało najpierw była prowokacja chuliganów którzy po prostu napadli na tych ludzi a potem niezbyt mądra przyznaje reakcja na to wydarzenia jednego z uczestników który powiedział słowa przez ciebie cytowane.

W życiu czegoś głupszego nie czytałem.
Ja przecież nie bronię żadnych chuliganów! Potępiam to zachowanie tak samo jak Ty! Wszędzie znajdą się śmieci. Poza tym nie toleruje agresji. Można w sposób pokojowy protestować. Tutaj tego zabrakło.
Jestem przerażony widząc ilu osobom nie przeszkadza odradzający się banderyzm. I w pełni świadomie powiem że gdybym zobaczył w Przemyślu kogoś kto promuje tą zbrodniczą organizację - zareagowałbym od razu!

@Andrzej87 A ja "odnoszę wrażenie" że wszyscy Ukraińcy są banderowcami. Jeśli źle odebrałeś CEL protestu to Twój problem. Poszedł przekaz (niestety nie tylko ten) że Polacy nie będą tolerować banderowskiej Ukrainy!
Pokaż że się od tego odcinasz i przyjdź w niedziele na rocznicę rzezi wołyńskej. Naprawdę szczerze zapraszam!
-diabeł tkwi w szczegółach-
#29
I każdy gej jest pedofilem?
Cel protestu był zupełnie inny, ani słowa o Banderyzmie ale... no przecież "każdy Ukrainiec jest banderowcą".
O tym jaki przekaz poszedł to nawet nie chce mówić, bo chyba wiadomo, myśle, że ogromna większość społeczeństwa pomyślała jednak inaczej niż Ty.
A co do twojego zaproszenia... jednak podziękuję, nie bawię się w gierki dwóch Panów, o kórych wcześniej wspominałem
#30
(04-07-2016, 16:51)Andrzej87 napisał(a): I każdy gej jest pedofilem?

Chyba coś Ci się pomieszało.

PS Jeśli uważasz że to gierki to ok, mógłbyś chociaż przyjść z szacunku dla ofiar.

Napiszę po raz ostatni. Jesteśmy w Polsce, w kraju w którym promowanie banderyzmu jest zabronione. Wszędzie gdzie zajdzie choć podejrzenie, że może się coś takiego przytrafić - będzie blokowane. Jeśli komuś to nie pasuje to może wyjechać 15 km na wschód. Tam do woli może wyrażać sympatię do swoich "idoli".

Piszesz Tira że poruszałeś z Ukraińcami temat Wołynia. Jest mi bardzo przykro że ostatecznie doszliście od zdania, że w przyszłości nigdy więcej nic takiego nie powinno mieć miejsca. Mam nadzieję że nie przyszło Ci do głowy przepraszanie za Wołyń. Dopuszczam tylko jedno zakończenie podobnej dyskusji: uznanie przez Ukraińców zbrodni ludobójstwa i odcięcie się od tej formacji!
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości