Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont Dworca PKP w Przemyślu
Mówie tylko że zabytkowe pomieszczenia wcale nie muszą blokować wynajmu przez jakiekolwiek sieciówki. Czy to będzie apteka, bank, gastronomia, czy cokolwiek innego - nie ma to dla mnie znaczenia. Dworzec ma zarabiać!
-diabeł tkwi w szczegółach-
(16-04-2014, 22:46)PatricBateman napisał(a): Mówie tylko że zabytkowe pomieszczenia wcale nie muszą blokować wynajmu przez jakiekolwiek sieciówki. Czy to będzie apteka, bank, gastronomia, czy cokolwiek innego - nie ma to dla mnie znaczenia. Dworzec ma zarabiać!

A jak nie ma chętnych na prowadzenie jakiejkolwiek działalności na dworcu, to co? Przecież przez nasz dworzec przewijają się minimalne ilości podróżnych a liczenie na to, że potencjalni klienci zjadą z miejskich osiedli lub okolicznych miejscowości to mrzonka.
Homo nulli coloris
No niestety. Fakt faktem mieszkamy przy granicy. Oprócz osób które jadą na i z Ukrainy nie obsługujemy przesiadek. A jak nie ma przesiadkowiczów to i na dworcu pusto bo i po co na nim siedzieć? Kiedyś ten dworzec miał prawo bytu. Założę się że koszt najmu pomieszczeń jest tak wielki że najzwyczajniej w świecie nikomu nie opłaci się wynajem. Chyba że pod biuro poselskie Smile W końcu oni mają na ten cel kasy jak lodu Tongue
Dzisiaj widziałem że na pierwszym peronie wzięli się za czyszczenie wiat (zdzierają rdze itp.) Ciekawe czy to tylko punktowe naprawy, czy może doczekamy się w końcu zmiany koloru zadaszenia na jakiś bardziej odpowiedni kolor, choćby taki jak na dworcu.
-diabeł tkwi w szczegółach-
Ostatecznie łaski nikomu nie robią, wiaty postawiono i pomalowano gdzieś z dwadzieścia lat temu i od tej pory nie były ruszane.Najwyższa pora je zrewitalizować, może przy okazji naprawią cieknące zadaszenia.
Homo nulli coloris
http://www.portalprzemyski.pl/przemyski-...kp-umiera/

W nawiązaniu do artykułu mam pewien pomysł...
Czy metodą na ożywienie dworca nie byłoby przeniesenie terminala kolejowego (który i tak jest sporadycznie używany) do budynku dworca. A budynek obecnego terminala zaadoptować na dworzec PKS?
niech na dworcu PiS biuro poselskie otworzy
(28-01-2015, 14:19)Andrzej87 napisał(a): http://www.portalprzemyski.pl/przemyski-...kp-umiera/

W nawiązaniu do artykułu mam pewien pomysł...
Czy metodą na ożywienie dworca nie byłoby przeniesenie terminala kolejowego (który i tak jest sporadycznie używany) do budynku dworca. A budynek obecnego terminala zaadoptować na dworzec PKS?

Bardzo dobry pomysł aczkolwiek szlysze juz w oddali :"po co, nie da sie a komu".Tongue
(28-01-2015, 14:38)bakonczyce napisał(a): niech na dworcu PiS biuro poselskie otworzy

Powiem Ci, że zdumiewa mnie fakt, że nikt nie otworzył biura poselskiego w tak wspaniałym budynku. Przecież ich stać na taką powierzchnię, a jaki prestiż dają te wnętrza Smile
Pan Kamiński zna się na wszystkim haha Big Grin

Dworzec upada na własne życzenie właściciela. Znajoma usiłowała wynająć tam powierzchnię pod biuro. Cena z kosmosu + umowa z zapisami prawnymi na chyba ok 35 stron. Brak zainteresowania nie bierze się znikąd.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości