Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ranking Przemyskiej Brzydoty
#21
Polecam bardzo ciekawy artykuł:
Uroda utraconych miast
#22
(02-06-2011, 16:46)tira-rira napisał(a): Polecam spacer do UM do Wydziału Inwestycji albo pogrzebanie w archiwum, tudzież wycieczkę do Muzeum - w jego zbiorach zachowało się sporo zdjęć z tamtego okresu.

Nie widziałem nigdzie fotografii ukazującej południową pierzeję dzisiejszego Rybiego Placu lub południowej strony tego odcinka ulicy Ratuszowej albo tak po przedwojennemu ul. J. Kostrzewskiego.

Widzę Gała, że w jakiś dziwny sposób jesteś na "nie" odnośnie jakichkolwiek restytucji zabytkowych obiektów. Nie mogę pojąć czym to jest spowodowane. Ale masz prawo mieć takie zdanie.

No właśnie.
Homo nulli coloris
#23
Specjalny Ośrodek Wychowawczy nr 3 im. Kazimierza Wielkiego przy Kapitulnej 4, a w zasadzie ohydny budynek (kiedyś był w nim chyba internat) dobudowany, gdzieś w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku, do ładnych budowli z przełomu XIX i XX wieku.Jakoś tak się przyczaił, nie rzuca się w oczy mimo, że stoi na wzniesieniu, widoczny ze wszystkich stron.
Homo nulli coloris
#24
Bez umieszczania zdjęć taka wyliczanka mija się z celem
Bez możliwości przyznawania punktów tak samo. Sad

Jak długo żyje post? Chyba bardzzooo krótko
#25
Ostatnio, dość przypadkowo, zauważyłem, że z przestrzeni miejskiej zniknął jeden z budynków, według mej skromnej oceny czołowy okaz przemyskiej brzydoty.No, nie będę trzymać was w niepewności i wyjaśniam. Chodzi o kamienicę przy Dworskiego lub ściślej między Dworskiego a Biblioteczną, stojącą do niedawna w podwórzu za remontowaną kamienicą przy Dworskiego, chyba 10.W tej zburzonej kamienicy, właściwie ruderze przed wojną mieścił się Teatr Żydowski a po wojnie najprawdopodobniej Towarzystwo Muzyczne.Może wiadomo coś o inwestorze remontu przy Dworskiego 10 i jego planach co do przeznaczenia placu po wyburzonym budynku.
Homo nulli coloris
#26
(04-02-2012, 18:00)Gała napisał(a): ...Może wiadomo coś o inwestorze remontu przy Dworskiego 10 i jego planach co do przeznaczenia placu po wyburzonym budynku.

Z tego co wiem to będzie tam parking płatny.
Cogito ergo sum!
#27
(04-02-2012, 22:52)fixer napisał(a): Z tego co wiem to będzie tam parking płatny.

Pisałem o Dworskiego 10 po sprawdzeniu okazało się, ze ta wyburzona kamienica stała w podwórzu będącej w remoncie kamieniczki pod nr 6.
Od dłuższego czasu przy Dworskiego na kamienicach pod nr 18 1 23 straszą nasprejowane swastyki będące dziełem fanów lub przeciwników klubu Motor i nikt z odpowiedzialnych się tym nie przejmuje.A za parę miesięcy Dworskiego będą się przemieszczać kibice udający się na Ukrainę.Może być tak, ze nie zauważą lub nie zwrócą uwagi na te malunki a może się zdarzyć, że któryś z nich je sfotografuje i z odpowiednim komentarzem wrzuci do sieci.Czyżby była potrzebna naszemu miastu taka promocja?A najbardziej śmieszne jest to, ze te bohomazy są dość widoczne a Dworskiego jest ruchliwą ulicą i często przemykają nią patrole tak policji jak l straży miejskiej.Czyżby za przykładem litewskiego sądu uznali znak swastyki za jakiś starosłowiański nieszkodliwy symbol.
Homo nulli coloris
#28
A gdzie fotka tych kamienic? Gdzie podany zarządca i właściciel?
Bez tego ten post nie ma sensu. I bez możliwości głosowania też.
Jeszcze raz apel do administracji forum. Myślę że przy sprawnej akcji nagłaśniającej, inicjatywa mogłaby się odbić echem w mediach i rozsławić forum.
#29
Nadal trwa rozbiórka ruder straszących za kamienicami przy Dworskiego.Ostatnio wyburzono następną ruderę stojącą za kamienicą przy Dworskiego 4.A zdawało by się, że były to obiekty wrośnięte w tkankę miejską, nie do ruszenia.Oby tak dalej.Zostało tylko jeszcze jedno paskudztwo do eksterminacji!
Homo nulli coloris
#30
Już od dawna nosiłem się z zamiarem pokazania jednego z najbrzydszych budynków w Przemyślu: mowa oczywiście o budynku odprawy celnej na ul. Czarnieckiego. Obecnie został odmalowany i całe szczęście nie ma już szmaty na dachu (wtedy przypominał cyrk) ale i tak dalej straszy. Marzy mnie się że kiedyś pokryją elewację piaskowcem a na dachu jak i od frontu zamontują tafle ze szkła termoizolacyjnego (bo chyba dalej jest problem z wysoką temperaturą w środku) i wówczas oblicze tego budynku zmieni się na plus. Ale na razie, turystów na euro będzie witał sztandarowy przykład kiczu szalonych lat dziewięćdziesiątych.

[Obrazek: img512312.jpg]

[Obrazek: img512112.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości