Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Imprezy organizowane przez PCKiN
#1
23.10, godz. 19:00, Klub Niedźwiadek
Z cyklu "Jazz nad Sanem"
Koncert Grażyny Łobaszewskiej z zespołem AJAGORE

30.10, godz. 19:00, Klub Niedźwiadek
Z cyklu "Jazz nad Sanem"
Koncert Zespołu Frank Parker & Maciej Fortuna Project

10.11, godz. 19:00, Zamek Kazimierzowski
Michał Bajor z zespołem
Piosenki Marka Grechuty i Janosza Kofty

19.11, godz. 19:00, Zamek Kazimierzowski
Koncert fortepianowy Marcina Dominika Głucha

27.11, godz. 19:00, Klub Niedźwiadek
Koncert Zespołu UnderGround Fly

29.11, godz. 18:00, Zamek Kazimierzowski
Koncert Katarzyny Groniec z zespołem
Spektakl muzyczny "Listy Julii" z piosenkami Elvisa Costello

30.11, godz. 19:00, Klub Niedźwiadek
Z cyklu "Jazz nad Sanem"
Koncert zespołu Dwootho
#2
Może warto zmienić nazwę wątku na "Imprezy organizowane przez PCKiN"...


"Jazz nad Sanem" - koncert zaduszkowy w wykonaniu zespołu Frank Parker & Maciej Fortuna Projekt.

Klub „Niedźwiadek", 30 października, godz.19:00, bilety - 15 zł do nabycia w biurze Klubu Niedźwiadek oraz w sklepie Musicland.

"Frank Parker & Maciej Fortuna Projekt" to międzynarodowy projekt, który powstał pod koniec 2008 roku. Na początku 2009 roku muzycy koncertowali z udziałem wokalistek, jednak ostatecznie zespół uformował się w składzie: Frank Parker - perkusja, Maciej Fortuna - trąbka, Larry Porter/Przemysław Raminiak - fortepian, Andrzej Święs - kontrabas. Słowo „projekt” najlepiej określa charakter tego polsko-amerykańskiego kwartetu, którego nadrzędnym celem jest muzyczne spotkanie na najwyższym poziomie. Podkreśla to fakt, iż w 2009 roku do składu dołączył pianista Larry Porter - gość specjalny, który nie gra wymiennie za Przemysława Raminiaka, a raczej wnosi kolejny ważny artystycznie element do projektu - nie tylko wykonawstwo ale i kompozycje. Zespół gra standardy, ale przede wszystkim własne kompozycje. Międzynarodowy skład sprzyja tworzeniu specyficznego, muzycznego klimatu. Każda osobowość wnosi swoją wizję i bagaż - w dobrym tego słowa znaczeniu - doświadczeń. Ta „mieszanka” powoduje, że ich występy są na najwyższym, światowym poziomie.

Polsko-amerykański projekt Franka Parkera i Macieja Fortuny zostanie przedstawiony podczas 17 koncertów w październiku i listopadzie. A oto trasa:
 • 21.10 Jazz Klub Rura – Wrocław,
 • 22.10 Jazz Klub Pod Muzami – Lubin,
 • 23.10 Klub A"propos – Wałbrzych,
 • 24.10 Zaduszki Jazzowe w Piwnicy Artystycznej – Rawicz,
 • 27.10 Pałac Sułkowskich – Włoszakowice,
 • 28.10 Centrum Kultury – Wągrowiec,
 • 29.10 Klub Bogart – Gomunice,
 • 30.10 Zaduszki Jazzowe z ramach Jazzu nad Sanem – Przemyśl,
 • 1.11 Filharmonia Lwowska – Lwów,
 • 2.11 Kopalnia Soli w Wieliczce - Krakowskie Zaduszki Jazzowe,
 • 4.11 Klub Od Nowa – Toruń,
 • 6.11 Dom Kultury - Nowy Tomyśl,
 • 7.11 Blue Note Jazz Club – Poznań,
 • 10.11 Studio Koncertowe Radia PiK – Bydgoszcz,
 • 11.11 Świętogórskie Zaduszki Jazzowe – Gostyń,
 • 12.11 Centrum Kultury - Nowa Ruda,
 • 14.11 Jazz Klub Paradoks – Częstochowa.


Otwarcie wystawy fotografii Marii Gibały „Ocalić od zapomnienia” - 22 października 2009

To nie był zwykły wernisaż. To był montaż muzyczno-słowno-fotograficzny. W roli głównej wystąpiła plastyczka z zawodu Maria Gibała. Zaprezentowała nie tylko fotografie, które zarejestrowały niekiedy zapomniane, piękne nagrobki z Przemyśla i Lwowa. Tak naprawdę zaprezentowała swoją artystyczną wrażliwość. To był wieczór dokładnie przemyślany od początku do końca. Wprowadził wszystkich licznie przybyłych w nastrój zbliżającego się Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Rozpoczął się w półmroku (fotografie nie były jeszcze podświetlone) od zaprezentowania nastrojowej muzyki wykonywanej na żywo na skrzypcach i pianinie. Po tym muzycznym wstępie Maria Gibała przeczytała kilka swoich wierszy. Ich tematem przewodnim była zaduma nad tym co przemija i nad tymi co odeszli, ale pozostali w naszej pamięci. Dopiero tak „nastrojeni” goście „dopuszczeni” zostali do oglądania podświetlonych już prac fotograficznych.

O zainscenizowaniu tego wernisażu Maria Gibała mówiła tak: „Każde odejście kogoś bliskiego sprawia nam ogromny ból, napawa smutkiem. Ale przecież jest nadzieja, która pozwala wierzyć, że to nie koniec. Na co dzień nosimy w sercu obrazy bliskich, oglądamy pamiątkowe fotografie, dotykamy przedmiotów z przeszłości. Wspominamy najbliższych podczas rodzinnych spotkań, nadajemy dzieciom imiona pradziadków, nosimy na szyi medalik po babci szanując go niczym relikwię. Listopad jest szczególnym miesiącem pamięci o tych , którzy odeszli. Odwiedzamy ich groby, zapalamy znicze i ofiarujemy modlitwę. Ocalam dziś pamięć o tych wszystkich zatrzymanych w fotografii i słowach, jednocześnie myśląc o wielu, których pominęłam”.
#3
Koncert zespołu UnderGround Fly - 27 listopada, godz.19:00 (bilety - 10 zł) Klub „Niedźwiadek”

Zespół UnderGround Fly powstał w 2002 roku. Muzyka tej grupy to alternatywny rock z dużą ilością przestrzeni i melodii. Wpływ na dotychczasową twórczość zespołu miały takie zespoły jak: Depeche Mode, Pink Floyd, U2, Nick Cave And The Bad Seeds, Jonny Cash, The Doors, Peter Gabriel, The Police. Brzmienie UnderGround Fly jest bardzo zróżnicowane, jednakże spójne, posiadające swój mocny charakter. Gitary są bardzo wyraziste, czasami ostrzejsze, czasami akustyczne, klawisze w niektórych utworach brzmią archetypowo (organowy Hammond), a w innych bardziej nowocześnie, bębny oraz bas nadają całości charakterystyczny bit. Wszystko to powoduje, że muzyka UnderGround Fly jest rozpoznawalna od pierwszych dźwięków. Zespół koncertuje w całej Europie m.in. biorąc udział w licznych festiwalach międzynarodowych w Danii, Holandii, Szwajcarii, Czechach oraz na Litwie.

Skład:
 • Marcin „Maverick” Kujawa - śpiew,
 • Lesław „Boss” Skibiński - gitara basowa,
 • Szymon „Seemoon” Dwornik - gitara, śpiew,
 • Łukasz „Ratusz” Ratuszny – perkusja.
#4
Koncert jazzowy „Miśkiewicz / Majewski – „QuintetPlaysKomeda”

[Obrazek: plik.html,6146,4]

12 grudnia, godz.19:00 (bilety - 20 zł) - Klub „Niedźwiadek”

Miśkiewicz/ Majewski QuintetPlaysKomeda to projekt specjalny z okazji Roku Krzysztofa Komedy. Na koncercie usłyszymy najpopularniejsze utwory K. Komedy - jednego z najsłynniejszych Polskich jazzmanów, autora muzyki m.in. do filmów "Nóż w wodzie" i "Dziecko Rosemary". Utwory zaaranżowane są głównie przez Roberta Majewskiego, ale także przez Wojciecha Majewskiego i Henryka Miśkiewicza, a wykonane będą przez najwybitniejszych polskich jazzmanów.

Skład zespołu:
Henryk Miśkiewicz - saksofon / klarnet
Robert Majewski – trąbka
Wojciech Majewski – fortepian
Jacek Niedziela - kontrabas
Michał Miśkiewicz – perkusja

Repertuar:
Ja nie chcę spać (K. Komeda)
Ballad for Bernt (K. Komeda)
Szara kolęda (K. Komeda)
Kołysanka (K. Komeda)
Repetition (K. Komeda)
Sophia’s tune (K. Komeda)
Night-time, Day-time Requiem (K. Komeda)Przeboje operowe, operetkowe i musicalowe w wyk. Renaty Johnson –Wojtowicz (sopran)

[Obrazek: plik.html,6145,4]

30 grudnia, godz.19:00 (wstęp wolny) - Zamek Kazimierzowski

Renata Johnson-Wojtowicz - ur.5.05.1983 r. Naukę śpiewu rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej im. Artura Malawskiego w Przemyślu, a kontynuowała w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Dyplom w klasie dr Macieja Bartczaka (2007). Umiejętności wokalne poszerzała na kursach mistrzowskich m.in. Heleny Łazarskiej, Jadwigi Romańskiej, Ingrid Kremling - Domański oraz Gabrieli Munari (Conservatorio Rovigio).

Pierwsze doświadczenia sceniczne zdobywała w czasie studiów, gdzie zadebiutowała w roli Hrabiny z opery W. A. Mozarta Wesele Figara. Także w czasie studiów nawiązała współpracę z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Muzycznym w Gliwicach (udział w Carmen - spektakl z Małgorzatą Walewską)

Renata Johnson-Wojtowicz prowadzi bogatą działalność koncertową występując z recitalami w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Holandii, Szwecji i Norwegii).

Jej repertuar jest wszechstronny. Doskonale czuje się w partiach operowych, operetkowych i musicalowych, a także ze względu na szerokie zainteresowania śpiewając repertuar oratoryjno-kantatowy i pieśniowy.

Koncert Noworoczny „W szampańskim nastroju i rytmie walca”

[Obrazek: plik.html,6144,4]

3 stycznia 2010 r. godz. 18.00 Zamek Kazimierzowski - bilety w cenie 35 zł

W programie szlagiery operetkowe i musicalowe w wykonaniu Eweliny Hańskiej (sopran), Edyty Ciechomskiej (sopran), Wiesława Bednarka (baryton), Ryszarda Morki (bas), Andrzeja Płonczyńskiego (fortepian), Andrzeja Krajewskiego (prowadzenie).
#5
Dzisiaj w Przemyślu otwarcie wystawy fotograficznej o amerykańskim Zachodzie

Nowiny, 2010.01.08
Autor: Norbert Ziętal

Zostanie zaprezentowanych 60 zdjęć. Ich autorem jest Wiesław Pikul. Przewędrował tysiące mil, aby przez obiektyw aparatu spojrzeć na to, co najpiękniejsze w USA.

- Natura, jej piękno i przygoda od wczesnych lat mojej młodości były moją największą pasją. Zaczęło się w wieku 16 lat, kiedy po raz pierwszy usiadłem za sterami szybowca – wspomina autor wystawy.

Do USA wyemigrował w latach 70. Każdy urlop spędzał na dalekich podróżach.

Wiesław Pikul od 1997 roku jest członkiem Wright Camera Club, który działa przy Wright Colege w Chicago. Bierze udział w wielu konkursach fotograficznych, zdobywa dziesiątki nagród i wyróżnień. Chicago Area Camera Clubs Association, skupiająca 2,5 tys. fotografów, trzykrotnie wyróżniała go drugim miejscem w całorocznym konkursie w dziedzinie fotografii przyrody.

Wystawa w Zamku Kazimierzowskim, otwarcie dzisiaj o godz. 18, wstęp wolny. Oglądać można ją do 31 stycznia.

[Obrazek: wieslawpikulanastrone.jpg]
#6
błąd mały otwarcie wystawy było wczoraj 7 stycznia Smile ale zdjęcia są bardzo fajne i na wystawie Pana Biernackiego z FotoDaluxa gdzie przedstawiają zdjęcia z P-śla z lotu ptaka naprawdę fajne jest warto się wybrać Wink
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości