Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyśl za parę/paręnaście lat ( Infrastruktura Drogowa )
#1
Jak wyobrażacie sobie Przemyśl w przyszłości, jak będzie wyglądać mapa Naszego miasta za parę/paręnaście lat ?. Wasze pomysły, rozwiązania itp, zachęcam do dyskusji.

Na sam początek wklejam swoją mapkę, pod którą znajduje się legenda.
[Obrazek: 23izewl.jpg]


* Kolor zielony - to droga obwodowa, która obecnie jest budowana.
* Kolor brązowy - obecna przebudowa skrzyżowania ulicy Lwowskiej z ulicami Stefana Batorego i Trentowskiego (budowa ronda)
* Kolor szary - Droga krajowa nr. 28 z Przemyśla do Medyki, która już powinna być remontowana i poszerzana.
* Kolor niebieski - Południowa droga obwodowa łącząca ul. Słowackiego z ul. Lwowską, fajnie jakby budowa zaczęła się w 2012.
* Kolor czerwony - to ulica Lwowska, powstaje na niej mała dzielnica handlowa, remont przydałby się nawet teraz. Uwzględniając nowe chodniki i ścieżki rowerowe.
* Kolor czarny - ul. Słowackiego, biorę pod uwagę budowę przejścia granicznego w Malhowicach i proponuję budowę czteropasmowej drogi z Przemyśla do granicy Polsko - Ukraińskiej.


Zakładając, że na Lwowskiej obok Tesco, Castoramy będą powstawać nowe sklepy lub centra handlowe. W przyszłości będzie można te tereny nazwać "dzielnicą handlową". I tutaj narzucił mi się pewien pomysł.
Osoba projektująca "Południową obwodnice Przemyśla" nie powinna zapomnieć o ul. Jana Mogilnickiego. Ta ulica ma ok. 1 km, zaczyna się od ul. Stefana Batorego do skrzyżowania w przyszłą obwodnicą.
Zakładam, że ta dzielnica handlowa będzie się "rozwijać", więc można pomyśleć o czteropasmówce.
Ulica jest na żółto, obok niej są tereny pod inwestycje, które w przyszłości mogą być wykorzystane.
[Obrazek: 2nk5mgw.jpg]
#2
(28-03-2011, 18:13)codo napisał(a): a ludzie starsi będą stanowić znaczną większość, czyż nie?
Ależ owszem, z tym że nie tylko w Przemyślu, ale i w całej Polsce, Europie a nawet i w ŚwiecieSmile
Cogito Ergo Scio
#3
(28-03-2011, 18:13)codo napisał(a): nie tworzy się żadnych miejsc pracy, żadnych szans na rozwój, a potencjalnych inwestorów się wygania... Bardzo ciemno widzę przyszłość naszego miasta... Sad

Mam mieszane odczucia po lekturze twego tekstu. Kto według Ciebie ma tworzyć te miejsca pracy? Miasto rozwija, myślę, że o tym wiesz specjalną strefę ekonomiczną. Ale czy zjawią się potencjalni inwestorzy? Jest to patykiem po wodzie pisane. Nikt tego nie wie.Na razie chętne są, nie obrażając nikogo, dwie "firemki" z Przemyśla.Piszesz "...potencjalnych inwestorów się wygania...".Wiesz coś konkretnego to napisz z nazwami firm, którym odmówiono rozpoczęcia działalności w mieście oraz kiedy a nie takie ple, ple...Tylko nie zaczynaj mi tu z firmą Bazalt czy jak jej tam.Obiecywali zatrudnienie jak gdzieś czytałem nawet dla pięciu tysięcy ludzi.Nie wiem, z jakiś przyczyn nie wybudowali zakładu w Przemyślu.Ale nie wybudowali go chyba nigdzie a miała to być rzekomo produkcja wyrobu niezbędnego na rynku, wprost rozrywanego przez odbiorców. I co? Przedsiębiorca nie znalazł innego miejsca na wybudowaniu zakładu i "koszenie" kasy? Tylko Przemyśl mu pasował? W innych miejscowościach produkt końcowy by się nie udał? Wynika z tego, że była to jakaś firma typu "krzak", która chciała, korzystając z "głodu" pracy w Przemyślu coś "zachachmęcić".I nie pisz również o firmie logistycznej, którą radni miejscy, powiedzmy, że wyrolowali.Ileż i jakich miejsc pracy mogła zaoferować? Swoją drogę to było ze strony rady naganne, po prostu strzał w stopę.Ale rozpoczęcie działalności przez tę firmę nie zaspokoiło by potrzeb wszystkich oczekujących na pracę.
Aha, wracajmy do tematu. Za paręnaście lat Przemyśl dalej będzie pięknym miastem z nie zrewitalizowanym Rynkiem, nadal będą trwały spory o to czym są przesiąknięte kamienie, którymi wyłożona jest jego nawierzchnia i kto po nich stąpał.Przeciwnicy rewitalizacji zyskają ważki argument gdyż z całą powagą mogą twierdzić, że stąpałem po nich dostojnie ja, Gała.
Homo nulli coloris
#4
(28-03-2011, 17:20)micek999 napisał(a): I tutaj narzucił mi się pewien pomysł. Osoba projektująca "Południową obwodnice Przemyśla" nie powinna zapomnieć o ul. Jana Mogilnickiego.

Ulica już remontowana, jak widać będzie poszerzona.
Homo nulli coloris
#5
Information 
(29-03-2011, 6:20)Gała napisał(a):
(28-03-2011, 17:20)micek999 napisał(a): I tutaj narzucił mi się pewien pomysł. Osoba projektująca "Południową obwodnice Przemyśla" nie powinna zapomnieć o ul. Jana Mogilnickiego.

Ulica już remontowana, jak widać będzie poszerzona.

Oto zdjęcia i wypowiedź forumowicza PatricBateman w temacie: "Mniejsze" inwestycje drogowe.

(28-02-2011, 17:58)PatricBateman napisał(a): Stan prac z 27.II.10r

[Obrazek: 46267313629659327835.jpg]

[Obrazek: 89189461688522255114.jpg]

Faktycznie, ta inwestycja swoim rozmachem (z małej nic nie znaczącej dróżki zrobi się pełnowymiarowa jezdnia z chodnikami i ścieżkami rowerowymi po obu stronach jezdni) jest bardziej złożona od remontu ulicy Słowackiego, więc też przychylam się do wniosku o zrobienie dla niej nowego wątku i przeniesienia do działu "Realizowane".
Pozdrawiam Smile
#6
http://www.parr.pl/pliki/Plan_Transportu_15_11_2013.pdf
Cytat:W związku z pracami nad Planem Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Miasta Przemyśla na lata 2013 – 2020 Przemyska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. pragnie zaprosić Państwa do udziału w procesie konsultacji Planu.

Przedstawiając projekt Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Miasta Przemyśla na lata 2013 – 2020, liczymy na Państwa opinie oraz uwagi, które zostaną wykorzystane podczas dalszych prac nad Planem.

Uwagi i wnioski do Planu należy składać:

- w formie pisemnej w siedzibie PARR S.A., ul. ks. P. Skargi 7/1

- bądź na adres e-mail: info@parr.pl

do dnia 28.11.2013 r.

Osobą do kontaktu jest: Magdalena Wołk, nr tel. (016) 676 09 89.
#7
Ja sobie przemyśl wyobrażam tak za kilkadziesiąt lat:
[Obrazek: Przemy%25C5%259Bl+2060.png]

Od razu zaznaczam, iż mapa jest inspirowana jedynie wyobraźnią i imperialistycznymi zapędami autora Tongue
#8
Ja bym na tej mapie widział przede wszystkim odnogę autostrady z Radymna do Medyki. Smile
#9
hehe,też można, ba nawet by wypadało Smile
#10
Ja na razie bez swojej koncepcji transportowej Przemyśla, ale powstaje już w oparciu o to:

[Obrazek: 1477955_10152003454242239_264979955_n.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości