Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa i przebudowa Synagogi przy Unii Brzeskiej
#71
Tak z nudów... dzieje się coś w tym temacie?
Homo nulli coloris
#72
Dziś usłyszałem plotkę, że podobno inwestycja z synagogą ma ruszyć niebawem, ale podkreślam! Póki co to tylko plotka !
#73
Fajnie gdyby ktoś pomyślał o usunięciu z sąsiedztwa tej okropnej stacji benzynowej która pasuje tam jak pięść do nosa.
#74
Haha a pomyśleć, że jeszcze 15 lat temu ludzie wzdychali: "jak dobrze, że postawili tą stację bo ta dzielnica była taka obskurna! ",
W miarę postępu trendy się zmieniają i ludzie zauważają jak kiczowata architektura, wpasowuje się w perełki architektoniczne. Myślę, że nawet za marketami dziś nikt by w Przemyślu nie tęsknił ! Pamiętacie kilka lat temu hasła forumowiczów później obficie cytowane przez gazety i R.Chomę " Chleba i Hipermarketów wołają Przemyślanie" ... Co jak co ale należy przyznać, że nawet tak wątpliwa instytucja jak stacja benzynowa nauczyła Przemyślan dbać o otoczenie wprowadzając trochę skandynawskiego porządku. To chyba pierwsze miejsce w mieście gdzie posadzono krzewy ozdobne i wbito tabliczkę "szanuj zieleń". Wracając do synagogi, oby jak najwięcej takich rekonstrukcji z małym liftingiem na miarę XXI wieku ! Marzy mi się jeszcze odbudowa synagogi Tempel na ul Jagiellońskiej i w zasadzie to całej żydowskiej dzielnicy. Wszystkie plomby powinny być z czasem zabudowane, trochę nieładnie tak oglądać odkryte podwórka czy to na Ratuszowej czy placu dworcowym.
#75
Podpisuje się pod powyższym i również marzy mi się odbudowa dzielnicy żydowskiej choćby częściowa a stylizowany na synagogę tempel budynek mógłby zostać przeznaczona na salę koncertową.
Co do hipermarketów to jestem za lokalizowaniem ich w kierunku lwowskiej i dalej na medykę. Tam jest spora przestrzeń na nowe inwestycje tego typu.
Wcale nie tęsknie za galeryjami typu Milenium Hall czy Galeria Rzeszów. Moim zdaniem o ile Milenium Hall nawet jako tako wygląda to GR to tragiczna pomyłka i dosyć kiczowaty budynek na miarę stolicy innowacji.
W naszym mieście brakuje mi głównie dwóch rzeczy kina z prawdziwego zdarzenia ,tutaj wielki żal do pani Bobkowskiej za niespełnione obietnice oraz większa ilości studentów i fajnych lokali.
#76
http://www.portalprzemyski.pl/wizualizac...-synagogi/
#77
Przecież ten artykuł to odgrzewany kotlet, dokumentacja była zatwierdzona przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków już w 2012 roku i od tamtej pory cisza w eterze...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#78
..najwyraźniej administrator przemyskiego portalu nie ma o czym pisać...Smile
#79
Przykre że pomysł upadł a przynajmniej nie widać chęci jego realizacji. Sad
#80
Wobec sytuacji jaka panuje w mieście, wcale mnie nie dziwi, że ktoś nie ma zamiaru topić funduszy w takiej inwestycji. Co niezmiernie mnie zasmuca....




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości