Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa i przebudowa Synagogi przy Unii Brzeskiej
#31
Nie trzeba kontroli ani zakazów.
Trzeba dać ludziom pracę za godziwą płace.

Gdyby tych ludzi było stać na centralne, albo drzewo lub węgiel na całą zimę, na pewno nie bawili by się w palenie byle czym...w końcu to nic fajnego.
#32
Swieta racja Drift. Zazwyczaj wszytkie kombinacje biora sie z biedy, albo checi szybkiego zysku. Jesli chodzi o to ogrzewanie czym popadnie to ze zwyklej biedy. Ludzie maja dylemat czy kupic wegiel czy dzieciom kurtki na zime. Odpowiedz jest prosta lepiej kupic kurtki, a w piecu palic byle czym, glownie smieciami.
#33
I tym sposobem doszliśmy do wniosku że wszystko to wina Tuska.
#34
w Krakowie wiem , że już nie wolno palić byle czym są też kontrole jak ktoś zauważy czarny dym z komina. Bieda Biedą ale truć ludzi też nie wolno. Kwestia czasu i będzie i na kurtki i na drewno niech tylko ktoś wbije łopatę w tej strefie Smile
#35
Ha,ha dobre! Ale tego nie powiedzialem a z wnioskiem takim tez bym sie nie do konca zgodzil hehe.
#36
Brudna elewacja to najmniejszy problem, podczas spalania plastikowych butelek, opon i innych tworzyw sztucznych wydzielają się furany i inne silnie trujące związki chemiczne a zachorowalność na raka wzrasta kilkakrotnie.
#37
[quote='maiczel' pid='13410' dateline='1325605442']
w Krakowie wiem , że już nie wolno palić byle czym są też kontrole jak ktoś zauważy czarny dym z komina. Bieda Biedą ale truć ludzi też nie wolno. Kwestia czasu i będzie i na kurtki i na drewno niech tylko ktoś wbije łopatę w tej strefie Smile
[/quote

Kwestia czasu? No wlasnie, cos mi sie wydaje ze jak nie pomoze nam autostrada i strefa, czyli jesli w perspektywie najblizszych 3-4 lat nic sie w miescie nie zmieni na lepsze (chodzi o rynek pracy oczywiscie, bo zmniany jakies widac) to jedynymi zakladami pracy bedzie szpital, izba celna i straz graniczna, a odplywu mlodych ludzi nikt i nic nie bedzie w stanie zatrzymac. Jednym slowem miasto samo bedzie umierac smiercia naturalna, a ludzie dalej beda palic czym popadnie.
#38
(03-01-2012, 9:03)Gała napisał(a):
(02-01-2012, 19:46)Kostek napisał(a): Tamtejszy XIX-wieczny dworzec kolejowy "Gare de Strasbourg" został przykryty taflą szkła. Mam nadzieję, że i w naszym mieście zasmakujemy podobnej architektonicznej ekstrawagancji.

Tak nawiasem mówiąc dosyć paskudnie to wygląda, przecież zza tych okien na zdjęciu nie widać dworca. Przypomina to fragment Lwowskiej przy rondzie Paderborn obstawiony ekranami ochronnymi i widok na wojskowe osiedle zza nich.Nieprawdaż Kostek? Ponadto trzeba pamiętać o przemyskich realiach.Wyobraź sobie jak te tafle szkła otulające na przykład synagogę będą wyglądały po kilku latach.Nie trzeba tu się za bardzo wysilać wystarczy popatrzeć na kamienice odnowione dwa, trzy lata temu.By u nas tworzyć takie projekty, i by miały one taki efekt jak oczekuje tego projektant trzeba by zmienić system ogrzewania budynków w całym mieście.

[Obrazek: 97011044286310443576.jpg]

[Obrazek: 82530470537931831675.jpg]

Już wiesz gdzie popełniłeś błąd ?

---

Panowie, nie rozwódźcie się nad tym czym się pali w piecach, tylko dlaczego do tej pory kamienice w śródmieściu nie podłączono do sieci MPEC. Gdyby to uczyniono problem smogu, różnych niekorzystnych związków chemicznych by minął..
#39
My się tu podniecamy a od dłuższego czasu jest totalna cisza w temacie...
#40
Tyż prowda Kostek! Ale ja nie mam pojęcia dlaczego tego nie zrobiono. Moge tylko domniemywać, że jak zwykle komuś zabrakło determinacji, chęci i pieniędzy. Ogólnie wiele rzeczy u nas rozbija się o ten stadardowy mix.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości