Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa i przebudowa Synagogi przy Unii Brzeskiej
#11
To by była perełka, takich rzeczy w zasadzie w kraju się nie buduje Smile
Nowy symbol Zasania, czy coś..
Trzymam kciuki.
#12
Jakby jeszcze zniknęła stacja benzynowa i powstała z prawdziwego zdarzenia przestrzeń miejska - z jednej strony placu wejście do synagogi (tego planowanego kompleksu), z drugiej strony wejście do Cerkwi Bazylianów... no pomarzyć zawsze można
#13
NIE NIE NIE.

Zastanówcie się !
To co przeraża to masywna elewacja, która jest MONOTONNA, brak finezji i detalu, koloru, który rozbiłby tego KLOCA. To się nie sprawdza w architekturze śródmiejskiej, gdzie budynek ogląda się z perspektywy chodnika i prędkości z jaką przemieszcza się pieszy. Cholernie dominujący, zimny, będzie straszył wespół ze Statoilem. Odpychający kontrapost dla Bazylianów i kamienic. To nie będzie wyglądać.

Przykro mi ale ten budynek tu nie pasuje. On dobrze by wyglądał jako wolno stojący np. gdzieś przy obwodnicy. Z perspektywy pędzącego samochodu. Ale nie tu, nie z taką elewacją.

Nie sprawdziły się takie monstra się w Poznaniu, ani w Krakowie.
Dawać przykłady?

no ale
Fajny pomysł żeby wciągnąć w budynek dawną Synagogę.
Fajne wykorzystanie działki.
Fajna komunikacja.
Koniec plusów.


W rankingu na makabryłę 7/10
#14
(11-03-2011, 1:31)Idealista napisał(a): NIE NIE NIE.
Nie sprawdziły się takie monstra się w Poznaniu, ani w Krakowie.

Nie jest to wcale takie "monstrum", jak piszesz.Ten budynek jest w zamyśle oprawą. Chyba.Tak to odbieram. Myślę, że uwagę przechodnia ma zwracać bryła bożnicy wpisana w ten obiekt.Mogę się mylić.Miałbyś rację gdyby wstawiono w to miejsce naprawdę dużą czyli bardzo wysoką budowlę.
Homo nulli coloris
#15
Jest monstrum.

1. Wys elewacji będzie ze 12 m albo i więcej.
2. Bryła Bożnicy nie będzie widoczna w dzień. Chyba ze odległości ok 12-15m. (fizyka - odbicie światła, tłumaczyć? Jako przykład najlepszy jest chyba dworzec w Strasbourgu)
Bożnica widoczna będzie tylko w nocy, gdy się ją podświetli (tak jest z w/w dworcem, w nas w Polsce np "fasada w starego browaru" w Starym Browarze w Poznaniu).
3. Jeśli chodzi o teren tego "placu" to dominantą są Bazylianie. Jeśli to ufo wyląduje to zepsuje te cechę.
etc

4. To moje osobiste zdanie: pudełko. Architekci proponują fasadę z paneli alu (albo coś podobnego). Koszt potężny, szarzyzna, rozbłyski co są na wizce pojawią się tylko po zamontowaniu fasady. Zero koloru, detalu, stylu, indywidualności. Ot, fasada jakich tysiące, żaden symbol ni wizytówka.
5. Co do opakowań w ogóle - lądują w śmieciach. W architekturze niestety będą pokutować latami.
#16
Mnie się projekt podoba z tego względu, że w Przemyślu nie ma podobnych budowli, brakuje tutaj powiewu nowości, świeżości. Masz rację pisząc, że w dzień nie będzie widać synagogi, no ale po zmroku efekt będzie piorunujący. Poza tym obecnie bożnica nie napawa optymizmem, a nawet obiło mnie się o uszy że chcieli ją wyburzyć. Piszesz "fasada jakich tysiące" ale gdzie, w Polsce?, na świecie?, bo na pewno nie w Przemyślu. W MWM raczej nie pracują ludzie po ekonomi. A każdy z nas ma prawo wyrazić swoją opinię na ten temat.
#17
Na stronie mwm architekci pojawiły się zdjęcia makiety:

[Obrazek: 39909405704213663553.jpg]

[Obrazek: 92252083274372879740.jpg]

[Obrazek: 02592170606335371021.jpg]
#18
I to się nazywa właśnie wkład współczesnej epoki budownictwa z podkreśleniem dziedzictwa kulturowego Smile wyobrażam sobie jak nocą zza tafli szkła mieni się podświetlona odrestaurowana synagoga - Zasanie wyjdzie z Cienia starego miasta Smile
#19
Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja działki, ale boję się, że to tylko zagrywka właściciela, by uniknąć kar za brak realizacji umowy..
Może coś wiecie na ten temat?

Budynek świetnie doświetlony wewnątrz, rewelka.
#20
Jeszcze 15 lat temu ta dzielnica straszyła na odległość ... może ktoś ma jakieś stare foto sprzed budowy stacji ?




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości