Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozbudowa i przebudowa Synagogi przy Unii Brzeskiej
#1
Właśnie znalazłem coś takiego i nie mam pojęcia na ile realna jest ta inwestycja. Pewnie nie muszę nikomu mówić, że niesamowicie mnie się podoba owa koncepcja rozbudowy i przebudowy Synagogi przy Pl. Unii Brzeskiej.

[Obrazek: 97011044286310443576.jpg]

[Obrazek: 59718801830490949422.jpg]

[Obrazek: 82530470537931831675.jpg]

[Obrazek: 22433195125231357970.jpg]

[Obrazek: 12550159440979288721.jpg]
#2
skąd to wykopałeś ?? To może być jakaś praca magisterska - czyli tylko i wyłącznie teoria. Wątpię aby właściciel zlecił wykonanie takiej wizualizacji. Chciałbym się mylić. Może synagoga zmieniła właściciela ??

Ps. mi też się podoba ta koncepcja.
#3
MWM Architekci
#4
Z tego co pamiętam to Błażkowski, który jest właścicielem tego terenu wraz z pozostałościami po synagodze miał właśnie w planach postawienie galerii handlowej...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#5
Dane ze strony http://www.mwmarchitekci.pl

Rozbudowa i przebudowa Synagogi

Lokalizacja
Przemyśl, Pl. Unii Brzeskiej

Powierzchnia
5 000 m2

Data opracowania
2010-2011


Czyli świeże opracowanie. Może faktycznie coś wisi w powietrzu. Synagoga znajduje się w zakładce handel.
#6
Hmm... zastanawia mnie co z synagogą. Czy pozostaje jako relikt przeszłości w środku nowego obiektu (ciekawy moim zdaniem zamysł), czy idzie do wyburzenia?

Kostek - skleć parę zdań i wrzuć na fejsbuka...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#7
Wrzucone Smile

Mi się projekt podoba. Wątpię, aby synagogę wyburzono. Z tego co się orientuję, to jest wpisana do rejestru zabytków, stąd inwestor miał sporo problemów z panią wojewódzką konserwator zabytków przy określeniu ostatecznego projektu i funkcji dla tego obiektu. Mam nadzieję, że to jest wersja finalna. Na wizkach fajnie to wygląda i myślę, ze tak samo będzie w rzeczywistości. Byłoby całkiem fajnie, gdyby inwestor np. w części, która nie jest synagogą zrobił jakieś sklepy itp., a w samej synagodze zorganizowałby coś na kształt "centrum spotkań kultur", gdzie odbywałyby się wystawy, koncerty kameralne muzyki żydowskiej, serwowano by dania żydowskie i tym podobne rzeczy.
#8
Potwierdzam , idzie to do realizacji. Wiem o tym od pewnego czasu - Synagoga jest pozostawiona w srodku - jako integralny element Smile
Pozdr.
Jacek
Stowarzyszenie KAPONIERA - Przemyski Obszar Warowny
http://www.kaponiera.org
Forum Rozwoju Przemyśla
http://www.frp.com.pl

#9
Podoba mi się!Trzymam kciuki by wypaliło!
Homo nulli coloris
#10
Robi piekło... oby wypaliła ta inwestycja




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości