Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolontariat w ochronie zabytków
#1
*ogłoszenie pochodzi ze strony http://www.zabytek.pl

Organizacja Jugendbauhuette Stralsund/Szczecin poszukuje młodych ludzi w wieku 18-26 lat, poważnie zainteresowanych kulturą i ochroną zabytków, gotowych na spędzenie roku w Niemczech w ramach Wolontariatu w Ochronie Zabytków.

Zainteresowani z udolnieniami w dziedzinie sztuki i rzemiosła oraz z komunikatywną znajomoscią języka niemieckiego już teraz mogą ubiegać się o udział w programie. Projekt rozpoczyna się 1 września 2011 roku i trwa 12 miesiecy.

Podczas rocznego Wolontariatu młodzi ludzie mieszkają w niemieckim landzie Mecklenburg-Vorpommern i wspólnie z ich niemieckimi rówiesnikami angażują się na rzecz ochrony zabytków kultury. Oprowadzają wycieczki po muzeum, organizują wystawy, opracowują broszury i plakaty, fotograficznie archiwizują zabytki starego miasta. Uczestniczą w projektach restauracji i konserwacji malowideł ściennych, mebli, drzwi i okien w zabytkowych kościołach, pomagają przy budowie słowiańskiej osady. Biorą również udział w seminariach dotyczących ochrony zabytków i kultury obu krajów, które odbywają się w Polsce i w Niemczech. Jednocześnie otrzymują dofinansowanie na nocleg i wyżywienie, jak rownież kieszonkowe.

Do udziału w projekcie Jügendbauhütte Stralsund/Szczecin organizatorzy gorąco zachęcają absolwentów szkół średnich, a także studentów, dla których temat ochrony dóbr kultury jest ważny. Kandydaci nie muszą perfekcyjnie znać języka niemieckiego, ale powinni umieć porozumieć się nim w praktyce dnia codziennego.

Rekrutacja trwa od stycznia do konca maja 2011 roku. Dalsze informacje znajduja sie w zalacznikach, a także na stronach internetowych:

PL: http://www.cpt.org.pl/fjd/index.php
DE: http://www.ijgd.de/In-der-Denkmalpflege-FJD.106.0.html
w związku z powyższym - moje pytanie : w jaki sposób można czynnie uczestniczyć (w ramach wolontariatu) na rzecz ochrony zabytków, na terenach Przemyśla oraz okolic ? w jakie miejsce można się zwrócić ? Smile
pozdrawiam - nowa , ale od dawna obserwująca forum Smile
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości