Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewitalizacja Przemyskiej Starówki
#51
(03-12-2010, 14:44)aditytan napisał(a): Nie jesteśmy architektami, tak samo jak TUM. Specjaliści się tym zajmą...
Ryja proszę nie pchać do cudzego gara....
Jak już wysiliłeś swoją głowę z resztkami mózgu i odpisałeś na mój post, to pokaż tych specjalistów.
A jak to ładnie ująłeś "ryja" będę pchał bo Rynek jest tak samo mój, jak i twój, i takie teksty o ryju świadczą tylko o tobie.
Cogito ergo sum!
#52
Nie wymagam od FRP bycia stroną czy tym bardziej projektu. Chodzi mi o sprostowanie kłamliwej propagandy TUM w tej sprawie, które to powinno być wysłane do instytucji odpowiedzialnych za dotacje unijne. TUM robi fajne rzeczy związane z cmentarzami, czy z budką ztm, jednak w przypadku rynku wszystko co mówią to albo kłamstwa, ale bzdury, może nie licząc emocji, które wszystkich przemyślan wiążą z rynkiem. Pod tym względem FRP to taki pozytywny TUM, choć może źle się wyraziłem, ale jak by nie patrzeć, FRP także ma na celu dobro miasta i jego Ulepszanie.

Jednej rzeczy najbardziej nie mogę znieść: TUM w tej sprawie przedstawia siebie jako przedstawiciela przemyślan w opozycji do władz miasta. Tak jest od początku. To jest chore. Władze miasta są wybierane przez mieszczan i są ich przedstawicielstwem. W tych wyborach większość wybrała na prezydenta człowieka, który od lat usilnie stara się uruchomić tę inwestycję. Jakim prawem TUM żąda, by projekt był uzgadniany z mieszkańcami, czyli domyślam się, że z TUM, bo nikt inny nie weźmie udziału w dyskusji? Dlaczego grupka pasjonatów ma decydować o skali zmian w rynku? Nie zgadzam się na to.
#53
(03-12-2010, 14:26)fixer napisał(a): Chciałbym zobaczyć co ma do zaproponowania FRP w sprawie Rynku.
Wkrótce zobaczysz, cierpliwości... zalecam wstrzemięźliwość w osądach nad nami.
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#54
(03-12-2010, 14:50)fixer napisał(a):
(03-12-2010, 14:44)aditytan napisał(a): Nie jesteśmy architektami, tak samo jak TUM. Specjaliści się tym zajmą...
Ryja proszę nie pchać do cudzego gara....
Jak już wysiliłeś swoją głowę z resztkami mózgu i odpisałeś na mój post, to pokaż tych specjalistów.
A jak to ładnie ująłeś "ryja" będę pchał bo Rynek jest tak samo mój, jak i twój, i takie teksty o ryju świadczą tylko o tobie.

Specjalista = człowiek o wykształceniu, które daje mu wiedzę specjalistyczną i rozeznanie, umożliwiające podejmowanie się zadań z którymi ludzie tacy jak ja czy TUM pojęcia mieć nie może. Jeżeli uważasz się za specjalistę, proszę bardzo zaprojektuj rynek lepszy od tego który jest w planachSmile Ryja pchać chcesz a co z innymi "ryjami"? Przecież chcecie aby ludzie decydowali i proponowali, ja proponuje. Dlaczego wasza wersja ma być ponad wszystkie? Przecież to ludzie mają decydować. Dlaczego to Wy macie racje skoro to ludzie decydują? To jest forum i tu się dyskutuje, ja mówię i pytam. Dlatego upraszam o udzielenie mi merytorycznych odpowiedzi. Owszem teksty moje o mnie świadczą, ale czy Twoje o Tobie nie;>


PS. Resztki mojego mózgu są ponad Twój całyWink
Cogito Ergo Scio
#55
Panowie bez pyskówek proszę...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#56
Przepraszam za wyniosłośćSmile
Cogito Ergo Scio
#57
(03-12-2010, 17:21)tira-rira napisał(a):
(03-12-2010, 14:26)fixer napisał(a): Chciałbym zobaczyć co ma do zaproponowania FRP w sprawie Rynku.
Wkrótce zobaczysz, cierpliwości... zalecam wstrzemięźliwość w osądach nad nami.

dokładnie - odrobina cierpliwości , już niedługo Smile ... zobaczysz , poznasz specjalistów ... Smile
Stowarzyszenie KAPONIERA - Przemyski Obszar Warowny
http://www.kaponiera.org
Forum Rozwoju Przemyśla
http://www.frp.com.pl

#58
(03-12-2010, 21:34)KAPONIERA napisał(a):
(03-12-2010, 17:21)tira-rira napisał(a):
(03-12-2010, 14:26)fixer napisał(a): Chciałbym zobaczyć co ma do zaproponowania FRP w sprawie Rynku.
Wkrótce zobaczysz, cierpliwości... zalecam wstrzemięźliwość w osądach nad nami.

dokładnie - odrobina cierpliwości , już niedługo Smile ... zobaczysz , poznasz specjalistów ... Smile

Ok, więc cierpliwie czekam na specjalistów. Chciały\bym też zobaczyć projekt żeby móc sobie wyrobić zdanie na jego temat.
A co do pyskówki to nie ja ją zacząłem.
I żeby było jasne - nie jestem żadnym stronnikiem TUM'u. Tylko nie podoba mi się takie bezwarunkowe wieszanie na nich psów.
A jako mieszkaniec tego miasta mam takie samo prawo do poznania planów remontu rynku jak każdy inny. Nie ważne czy jest z FRP czy z TUM czy w ogóle nie należy do żadnego "towarzystwa" jak ja. Chciałem merytorycznej dyskusji o konkretach a aditytan rzuca teksty, które merytoryczne w żaden sposób nie są.
Nie sztuka jest zrobić coś byle jak, byle szybko. Ważne żeby zrobić coś naprawdę fajnego, coś co ma służyć mieszkańcom a co jest finansowane przecież z ich kieszeni.
Pozdrawiam
Cogito ergo sum!
#59
(03-12-2010, 21:45)fixer napisał(a): Nie sztuka jest zrobić coś byle jak, byle szybko. Ważne żeby zrobić coś naprawdę fajnego, coś co ma służyć mieszkańcom a co jest finansowane przecież z ich kieszeni.
Pozdrawiam
Też jestem tego zdania... Niestety TUM raczej nie, widząc po ich poczynaniach (vide kosmetyczne zmiany w Rynku, zachowanie drzew jakz horroru i kurczowe trzymanie się ukośnej ścieżki)

Dlatego ponawiam prośbę o uzbrojenie się w cierpliwość. Myślę, że będzie warto...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
#60
@fixer, to właśnie nie ma być byle jak i byle szybko, ciągnie się już ponad 5 lat od pierwszych projektów i konsultacji społecznych. UM obiecuje najwyższą jakość wykonania. TUM przedstawia pawilon jak pawilon w prlowskim tego słowa znaczeniu, jakby tam miał blaszak z lodami stanąć. Ludzie, którzy nie potrafią czytać projektów ani wyobrazić sobie ich przestrzennie, uwierzą w takie gadanie. I norrrmalnie przeciwko takiemu bałamuceniu umysłów protestuję gdzie mogę i jak mogę, a że niewiele mogę, to tu protestuję Smile

Wejść do nowoczesnej kawiarni pod tarasem i popijając aromatyczną kawę spojrzeć na piękne, odsłonięte trzy pierzeje starego rynku - tego chcę. To takie normalne w Europie, a jednocześnie współcześnie wzniosłe i wspaniałe jak świeża pachnąca skórą sofa w apartamentowcu. Ale nie, zapyziałe serca bronią komunistycznej fontanny i wiejskiej skarpy, która tam jest od wojny. blech!

Alternatywą jest odbudowa kamienicy Jeleniów. Niech zgadnę tira-rira.. Jeśli znajdzie się finansowanie, jak najbardziej popieram. Ale nie wiem co tam szykujecie, szkoda, że sam nie mogę popracować w zespole. Tak dla przyjemności.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości