Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rewitalizacja Przemyskiej Starówki
Wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy. Oby kaktusy zostały zamienione na niskie nasadzenia tak jak przy Wyb. Piłsudskiego czy Franciszkańskiej.
i jest tłumaczenie urzędu

mam nadzieję, że "estetyzacja rynku" obejmie także inne "drzewa" (chociaż nie powinienem używać tego słowa w stosunku do tego czegoś co tam rośnie)

Wycięli lipy w Rynku

http://www.gazetaprzemyska.pl, 2014.07.08

Trzy rosnące w Rynku lipy zostały wycięte. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miejskim w Przemyślu, nie było to planowane, a konieczność usunięcia drzew wyniknęła podczas prac nad estetyzacją Rynku.

Od rana zaniepokojeni mieszkańcy pytają, co stało się z trzema drzewami rosnącymi w Rynku. W magistracie dowiedzieliśmy się, że stało się podczas prac nad estetyzacją Rynku.

- Był tam przekładany uzupełniany kamień. Chodziło o to, by zlikwidować uskok, który utrudniał poruszanie się po płycie rynku. Okazało się jednak, że korzenie drzew były tak rozrośnięte, że trzeba było je w całości usunąć - mówi Witold Wołczyk, rzecznik prasowy prezydenta Przemyśla.

W ramach estetyzacji Rynku pojawiło się także 19 gazonów z kwiatami, 36 nowych koszy na śmieci oraz nowe ławki. Zakup tych sprzętów kosztował 163 tys. zł.
...łeee... a już myślałem, że polecą po całości...
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
"Zaniepokojeni mieszkańcy" - dobry boże! W kraju granda jakiej jeszcze nie widziałem, a mieszkańcy są zaniepokojeni losem trzech drzew!
-diabeł tkwi w szczegółach-
Panie Prezydencie - prosiłbym, aby prace budowlane objęły również chodnik w miejscu na załączonym obrazku. Jego wysokość sprawa spore problemy osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim czy też rodzicom ze swoimi pociechami w wózkach dziecięcych. W razie uwzględnienia prośby serdecznie dziękuję.

[Obrazek: 10101033095141035453.jpg]
Z tym uskokiem wzdłuż całej płyty rynku powinni coś zrobić w ramach tej "estetyzacji", swoją drogą ciekawe określenie. Jestem teraz na etapie łażenia z wózkiem dziecięcym i przeszkoda jakby na złość ludowi, miasto ewidentnie sprzyjające inwalidom Wink Swoją drogą gdzie jest jakiś plan tych poprawek ?


W rynku jest za mało ławek.
I liczyłem po cichu na to że pozostałe drzewa też wytną do cna...
I teraz scenę można stawiać zaraz przed magistratem i podziwiać występy prawie jak w amfiteatrze!
-diabeł tkwi w szczegółach-
O to dobry pomysł jest Big Grin
I to by było superaśne !
Jestem zdecydowanie za.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości