Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szpetne reklamy, klimatyzatory, walące się kamienice, itp...
Jak najwięcej zieleni, ale dobrze zorganizowanej zieleni ! W ogóle w naszym mieście jest jakaś komórka odpowiedzialna za takową ? czy są to tylko doraźne "fuszki" ?
Nie ma, ale jest za to osoba odpowiedzialna za promowanie zdrowego trybu życia (lol) Big Grin
dwie fotki z centrum miasta...dwa biznesy..właściwie brama w bramę...szyldy niby podobne...a jaka różnica!
Brawo dla zakładu krawieckiego!!!!
widać, że można zareklamować swój zakład wpasowując się w klimat starego miasta...i przede wszystkim, nie katując przy tym wrażliwości estetycznej przechodniów...

   
   
Zauważyłem dzisiaj, że kosze na śmieci stojące na przemyskich ulicach są po latach "służby" bardzo wyeksploatowane i chluby miastu nie przynoszą.Wiem, że pracownicy Magistratu mają na głowie multum bardzo ważnych spraw ale warto by też pomyśleć o ich wymianie na bardziej funkcjonalne.
Homo nulli coloris
Ciekawy artykuł podsumowujący jak miasta radzą sobie z reklamowym syfem:
http://tvn24bis.pl/informacje,187/polski...91974.html
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
Spacerując po mieście widać jeszcze u nas spadek po minionej epoce. Pomijając już bazary, które wyglądają jak slumsy muszę przyczepić się też do blaszanych dziadkowych garaży. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że wszystkie są inne i nie pasują do staromiejskiej zabudowy. Oczywiście nie można nikomu zabronić wybudowania garażu. Za komuny i za kiczowatych lat 90 panował totalny nieład architektoniczny. Myślę, że już pora pomału się za takie rzeczy brać. Trzeba to sukcesywnie wdrążać. Rozumiem, że władza niechętnie bierze się za sprawy, które mogą powodować konflikty społeczne. Ludzie będą twierdzić, że kładzie się im kłody pod nogi. Jest w tym trochę prawdy. Dlatego należy to robić na tyle delikatnie i sprytnie by ludzie nie ucierpieli i miasto zyskało.
[Obrazek: 2zhgsbo.jpg]

Najwęższe "gardło" torów kolejowych, między Czarnieckiego a drugą stroną.
[Obrazek: 1zr27hd.jpg]

A porpos, ktoś mi powie po co jest to ogrodzenie na 3-go maja ?
[Obrazek: kbezgz.jpg]
[Obrazek: 5bwisx.jpg]

Na Grunwaldzkiej była sobie odnowiona elewacja.
Może ktoś wie co wyraża ten mix ?


[Obrazek: 5wxc8g.jpg]
W tym mieście jednak długo nic się nie zmieni, póki ludzie nie zmądrzeją. Mentalnie siedzimy jeszcze na wpół w europie i na wpół w ruskiej kulturze. 5 sekund przyjemności z puszką w ręku i 20 lat takiego widoku. Nie chcę tu już wspominać o świeżo ocieplonych blokach. Brak poszanowania dla miejsca w którym się żyje...A tyle mówi się dziś o patriotyzmie.
Szyld Żabki przypomniał mi zdjęcie z Cieszyna.
   
   
Tutaj jak widać nie wszystkie kamienice są po remoncie. Oferty agencji turystycznej i przyklejone kartki na szybie sklepu odzieżowego trochę ten obraz psują, ale nie można już narzekać.
Widzisz problem na stronie / forum? Proszę o wiadomość.
no fakt od dzisiaj tam wisi menu Lodziarni Smile
Akurat mnie bardziej niż te reklamy wkurzają wpisy "elementu".... akurat to najbardziej szpeci tą kamienicę.
Czy ktoś ogarnięty w jakimkolwiek programie graficznym jest w stanie usunąć te brzydkie "kosimazaki" i wtedy podyskutujemy co jest szpetne.... bo ja nie potrafię.


EDIT: ===============================
moim zdaniem jest lepiej


Załączone pliki Miniatury
   
Nie wiem czy ktoś już wrzucał ale mnie poraziło dziś to:
[Obrazek: 20140410_141242.jpg]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości