Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osiedle mieszkaniowe Wikana przy ul. Leszczyńskiego
#1
Witam

Ostatnio przeczytałem artykuł poniżej i planowana inwestycja wydaje się dosyć ciekawa.
Ciekawe tylko kiedy zaczną coś robić...

http://www.strefabiznesu.nowiny24.pl/art...44436.html

http://wikana.pl/
#2
Jak popatrzeć na wielkość 3 działek kupionych przez dewelopera Wikana S.A. (w tym tej największej), to można się spodziewać ładnego osiedla w świetnej lokalizacji. Można sobie wyobrazić wielkość możliwej zabudowy porównując z istniejącymi, widocznymi na mapce blokami przy ul. Żołnierzy I Armii WP.
[Obrazek: AMW_dzialka_przy_ul_Leszczynskiego.jpg]

Na mapce nieprawidłowo zaznaczona ulica Zamenhofa.
[Obrazek: Leszczynskiego_zdj_satelitarne.jpg] [Obrazek: Leszczynskiego_mapa.jpg]

Oprócz dewelopera jedną działkę kupił Zakład Remontowo-Budowlany Anmar z Przemyśla.
Cytat:Agencja Mienia Wojskowego sprzedała kolejną atrakcyjną nieruchomość. 10 listopada br. pod młotek trafiły cztery pozycje przetargowe o powierzchni ok. 2 ha zlokalizowane przy ul. Leszczyńskiego w Przemyślu. Pierwszą pozycję za 114 tysięcy kupił Zakład Remontowo-Budowlany Anmar z Przemyśla. Głównym zwycięzcą przetargu została firma deweloperska Wikana S.A. z Lublina, która trzy działki kupiła za 2 mln 364 tys. złotych. Deweloper planuje tu budowę nowoczesnego osiedla mieszkaniowego z częścią usługową. Pozostały teren o wielkości 3 ha Agencja wystawi ponownie do przetargu w marcu 2011 roku.

Już w marcu 2011 rusza przetarg na pozostałe działki w tej lokalizacji.

Więcej w artykule "Prawie 2,5 mln złotych za atrakcyjne działki w Przemyślu"
#3
[Obrazek: p070720102211232.jpg]

[Obrazek: p070720102211233.jpg]

[Obrazek: p070720102211234.jpg]

[Obrazek: p070720102211235.jpg]

[Obrazek: p070720102211236.jpg]

Przedmiotem opracowania koncepcji programowo-przestrzennej, urbanistyczno-architektonicznej jest teren po byłej jednostce wojskowej położony na styku dzielnicy Śródmieście i Bakończyce. Obszar o pow. ok. 5,34 ha przyległy do ul. St. Leszczyńskiego opada w kierunku północno-wschodnim i zawiera się w rzędnych 201,5 – 211,0 m.n.p.m. Na terenie znajdują się opuszczone budowle z gęstą siecią infrastruktury technicznej. Uwarunkowania terenowe i sposób istniejącego zagospodarowania obszaru przedstawiono na rysunku inwentaryzacji i opracowaniu hipsometrycznym. Sposób rozwiązań komunikacyjnych został narzucony uwarunkowaniami lokalizacyjnymi i powiązany jest z ul. Stanisława Leszczyńskiego z dodatkowym włączeniem do ul. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego przebiegającym po byłej bocznicy kolejowej.

Uwarunkowania przestrzenne terenu i jego otoczenie samoistnie narzucają wprowadzenie zabudowy usługowej lub mieszanej usługowo-mieszkaniowej w pasie przyległym do ul. St. Leszczyńskiego. Koncepcja wprowadza wyraźny podział funkcji terenu w obszarze na strefy zabudowy mieszkaniowej, usługowej i rekreacyjno-sportowej.Od północnego zachodu w strefie oddziaływania ul. St. Leszczyńskiego został zlokalizowany duży obiekt o pow. zabudowy ok. 3 000m2 mieszczący usługi podstawowe i przestrzeń komercyjną. Trzykondygnacyjny budynek typu galeriowego z pasażem wewnętrznym, zwornikiem w części centralnej i dominantą zamykającą od strony północno - zachodniej. Strefę zabudowy mieszkaniowej wprowadzono w pasie południowym i zachodnim. Tu zlokalizowano rozrzeźbioną zabudowę mieszkaniową wielorodzinna o zróżnicowanej wysokości od 3 do 7 kondygnacji oraz dwa zespoły trzykondygnacyjnych budynków apartamentowych . Cześć centralna i północno – zachodnia została przeznaczona pod zieleń parkowo-rekreacyjną z zespołem kortów tenisowych i boiskiem do gier zespołowych. Duży udział otwartych terenów zielonych stwarza bardzo dobre warunki do kształtowania form zabudowy a w rezultacie odpowiednio wysoki komfort przebywania na tym obszarze. Powierzchnia zabudowy terenu wynosi ok. 8 200 m2 a tereny biologicznie czynne pokrywają 50% powierzchni obszaru. Powierzchnia całkowita kompleksu to ok. 30 000 m2 a współczynnik intensywności zabudowy wynosi ok. 0,55.

za http://www.komastudio.pl
#4
Rewelacja nareszcie konkretne osiedle Smile na miarę krakowskich standardów ! pierwsze bloki od komuny które będą wyposażone w windy Smile
#5
Nieźle, nieźle! Centrum handlowe od strony ul. Leszczyńskiego, garaże podziemne (teraz to już standard), koncepcja bardzo ciekawa (zerwanie ze stylem budowania bloków w postaci kilkupiętrowych "domków"). Na takim osiedlu mógłbym mieszkać!
#6
Wreszcie moje prośby o bloki wyższe niż 4 kondygnacje zostały wysłuchane Wink 3mam kciuki za tą inwestycje
#7
A w Przemyślu nie ma czasem uchwały która zakazuje powstawanie budynków wyższych niż 4 pietra (coś mnie się wydaje że jest)? Kiedyś coś takiego obiło mnie się o uszu. Wg mnie istna głupota! Radni, prezydent (lub ktoś bardziej kompetentny) powinien każdorazowo decydować o budowie w danym miejscu budynku wyższego niż te 4 piętra.
Ja również trzymam kciuki za tą inwestycję!
#8
Wydaje mi się, że maksymalną wysokość budynków mieszkaniowych na terenie miasta reguluje studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz szczegółowe plany przestrzenne. Kto jest bardzo dobrze zaznajomiony z tymi dokumentami niech się wypowie w temacie.
#9
Kto i kiedy ma to wybudować? Wikana usunęła wiadomość o tej inwestycji ze swojej strony.
Wherever I May Roam
#10
ale to jest dopiero opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej, urbanistyczno-architektonicznej (ogólnie bardzo przyjemnej)... czyli de facto mogą tam równie dobrze powstać bloczki rodem z lat 90... czyli przemyska klasyka

spójrzcie na stronę tego biura projektowego - tam jest więcej tego typu opracowań, m.in. "ulubiony" koszmar z ul. Ratuszowej - http://www.komastudio.pl/index.php?idc=2...2010214028 a chyba nie było wzmianki o przebudowie tego budynku (albo mi to gdzieś umknęło)




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości