Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budowa budynku usługowo-handlowego przy ul. Kazimierza Wielkiego i ul. Przecznica Wałowej
#11
(06-11-2010, 10:46)Wujek Samo Zło napisał(a): Widocznie nie czujesz, że to nie jest inwestycja na Bakończycach, tylko w centrum starego miasta.
Bardzo łatwo jest skopać każdą inwestycję cięciami kosztów na etapie realizacji... zamiast kamienia - płytki imitujące kamień (patrz parter kamienicy na Słowackiego), zamiast szlachetnych tynków - najtańsze z wyprzedaży w castoramie, itd.

I na Bakończycach można i trzeba budować oraz remontować porządnie, chyba nie masz zastrzeżeń co do obiektów PWSW.Ktoś budując w tak eksponowanym miejscu musi się z tym liczyć, że nie wykpi się tandetą. Kamienica na Słowackiego... Jeśli dla Ciebie jest to jakieś arcydzieło architektury i bezcenny zabytek... nie komentuję. Jest to po prostu zwykła czynszówka, jakie na kopy stawiano na przełomie XIX i XX wieku. Po remoncie i tak wygląda o niebo lepiej.Chyba,że Ci bardziej odpowiadały jej poczerniałe i zmurszałe "zabytkowe" tynki.
Homo nulli coloris
#12
(06-11-2010, 12:18)Gała napisał(a): I na Bakończycach można i trzeba budować oraz remontować porządnie, chyba nie masz zastrzeżeń co do obiektów PWSW.Ktoś budując w tak eksponowanym miejscu musi się z tym liczyć, że nie wykpi się tandetą. Kamienica na Słowackiego... Jeśli dla Ciebie jest to jakieś arcydzieło architektury i bezcenny zabytek... nie komentuję. Jest to po prostu zwykła czynszówka, jakie na kopy stawiano na przełomie XIX i XX wieku. Po remoncie i tak wygląda o niebo lepiej.Chyba,że Ci bardziej odpowiadały jej poczerniałe i zmurszałe "zabytkowe" tynki.

Czy tylko dzieło architektury i bezcenny zabytek zasługuje na porządny remont. Co z tego, że jest to "tylko" zwykła czyszówka - za to jest w centrum zabytkowego miasta. Nie zauważasz problemu? No cóz, tym razem ja tego nie skomentuję...

Nie odpowiadał mi jej wygląd przed remontem i nie za bardzo odpowiada mi po remoncie - tyle w tym temacie.
#13
(06-11-2010, 12:52)Wujek Samo Zło napisał(a): Co z tego, że jest to "tylko" zwykła czyszówka - za to jest w centrum zabytkowego miasta.

Jednego stać na wyłożenie muru marmurem, drugiego płytkami imitującymi kamień, jeden sprowadzi najdroższe materiały wykończeniowe powiedzmy ze Stanów, drugi po prostu kupi je w Castoramie.Widocznie należysz do tej nielicznej grupy obywateli naszego pięknego kraju, których stać na najbardziej markowe towary, te z górnej półki.Ja niestety muszę się liczyć z groszem i dlatego nasza rozmowa wygląda trochę jak dialog głuchego ze ślepym o kolorach.Ooo, przepraszam niesłyszącego z niewidomym.I to było by tyle w tym temacie.
(06-11-2010, 12:52)Wujek Samo Zło napisał(a): Co z tego, że jest to "tylko" zwykła czyszówka - za to jest w centrum zabytkowego miasta. Nie zauważasz problemu?

Miał być koniec ale... Jeśli jesteś za wykładaniem czynszówek, powiedzmy trawertynem bo stoją w centrum, jak piszesz zabytkowego miasta to dlaczego jakoś Cię nie rusza telebim zawieszony na dopiero co odremontowanej zabytkowej kamienicy przy Kazimierzowskiej.To chyba jest sam środek centrum naszego pięknego grodu. To by było na tyle w tych tematach.
Homo nulli coloris
#14
(06-11-2010, 13:27)Gała napisał(a): Jednego stać na wyłożenie muru marmurem, drugiego płytkami imitującymi kamień, jeden sprowadzi najdroższe materiały wykończeniowe powiedzmy ze Stanów, drugi po prostu kupi je w Castoramie.Widocznie należysz do tej nielicznej grupy obywateli naszego pięknego kraju, których stać na najbardziej markowe towary, te z górnej półki.Ja niestety muszę się liczyć z groszem i dlatego nasza rozmowa wygląda trochę jak dialog głuchego ze ślepym o kolorach.Ooo, przepraszam niesłyszącego z niewidomym.I to było by tyle w tym temacie.
(06-11-2010, 12:52)Wujek Samo Zło napisał(a): Co z tego, że jest to "tylko" zwykła czyszówka - za to jest w centrum zabytkowego miasta. Nie zauważasz problemu?

Miał być koniec ale... Jeśli jesteś za wykładaniem czynszówek, powiedzmy trawertynem bo stoją w centrum, jak piszesz zabytkowego miasta to dlaczego jakoś Cię nie rusza telebim zawieszony na dopiero co odremontowanej zabytkowej kamienicy przy Kazimierzowskiej.To chyba jest sam środek centrum naszego pięknego grodu. To by było na tyle w tych tematach.

Nie jestem za tym, żeby każdą kamienicę wykańczać "powiedzmy trawertynem bo stoją w cetrum zabytkowego miasta" (a czy masz jakieś wątpliwości co do tego, że jest to zabytkowe miasto?), ale można je remontować ze "smakiem", a nie pieprznąć oczojebny żółty plus płyki i udawać, że jest super.

Cieszy mnie, że wyremontowali kamienicę, nie cieszy mnie natomiast efekt końcowy, do czego mam prawo - nie muszę przyklaskiwać każdemu nieudanemu remontowi. Dla mnie ten remont jest po prostu nieudany.

A co do telebimu - czy ja się wypowiadałem w tym temacie? Zgrabnie potrafisz zarzucić komuś rzeczy, na podstawie braku wypowiedzi. Brawo...

Już kilka razy na forum wypowiadałem się na temat syfu bazarów, wielkoformatowych reklam, obleśnych szyldów i tym razem też jestem całkowicie przeciwny telebimowi czy co tam będzie wisiało. Pytanie - kto na to zezwolił, bo chyba jacyś urzędnicy wydali na to pozwolenie.
#15
(06-11-2010, 15:08)Wujek Samo Zło napisał(a): , ale można je remontować ze "smakiem", a nie pieprznąć oczojebny żółty plus płyki i udawać, że jest super.
A co do telebimu - czy ja się wypowiadałem w tym temacie? Zgrabnie potrafisz zarzucić komuś rzeczy, na podstawie braku wypowiedzi. Brawo...

Zazdroszczę Ci.Potrafisz patrzyć wybiórczo.Jebie Cię po oczach kolor kamienicy a jakoś umyka uwadze konstrukcja na pół ściany zabytkowej kamienicy. Tak naprawdę kolor jak kolor, mi się też nie podoba ale jak byś sobie dokładnie poczytał posty na tym lub drugim przemyskim forum znalazłbyś tam też krytyczne uwagi na temat delikatnych pastelowych kolorów kamienic w Rynku.Tak to w życiu jest: jeden lubi róże, drugi piwo duże.Pozdrawiam serdecznie.
Homo nulli coloris
#16
(06-11-2010, 16:04)Gała napisał(a): Zazdroszczę Ci.Potrafisz patrzyć wybiórczo.Jebie Cię po oczach kolor kamienicy a jakoś umyka uwadze konstrukcja na pół ściany zabytkowej kamienicy. Tak naprawdę kolor jak kolor, mi się też nie podoba ale jak byś sobie dokładnie poczytał posty na tym lub drugim przemyskim forum znalazłbyś tam też krytyczne uwagi na temat pastelowych kolorów kamienic w Rynku.Tak to w życiu jest: jeden lubi róże, drugi piwo duże.Pozdrawiam serdecznie.

Moje "wybiórcze" spojrzenie bierze się pewnie z tego, że od jakiegoś czasu nie mieszkam już w Przemyślu / po tym wyznaniu mam nadzieję, że nie zostanie mi odebrane prawo do zabierania głosu w sprawie mojego miasta Wink / i ciężko mi skomentować tylko suchą informację o tym że coś wieszają, a nawet piszący nie wiedział dokładnie co.

Co do koloru - to sprawa gustu, o którym podobno się nie dyskutuje, zresztą facet podobno rozróżnia 16 kolorów Smile

A wracając do początku tej dyskusji - bo całkowicie zmieniła tor - to wyraziłem jedynie opinię (podobnie zresztą jak PatricBateman), że efekt końcowy tej "plomby" może zniszczyć użycie "tanich" (czytaj złych) materiałów.

Czy ktoś wie, kto ten budynek zaprojektował?

Pozdrawiam i miłego weekendu
#17
(06-11-2010, 16:22)Wujek Samo Zło napisał(a): Moje "wybiórcze" spojrzenie bierze się pewnie z tego, że od jakiegoś czasu nie mieszkam już w Przemyślu / po tym wyznaniu mam nadzieję, że nie zostanie mi odebrane prawo do zabierania głosu w sprawie mojego miasta

Przepraszam, nie wiedziałem, ze jesteś "wychodźcą" z naszego miasta, to zmienia postać rzeczy, nie ma o co kruszyć kopii, spojrzenie z daleka jest czasami ostrzejsze.
Homo nulli coloris
#18
(06-11-2010, 13:27)Gała napisał(a): Miał być koniec ale... Jeśli jesteś za wykładaniem czynszówek, powiedzmy trawertynem bo stoją w centrum, jak piszesz zabytkowego miasta to dlaczego jakoś Cię nie rusza telebim zawieszony na dopiero co odremontowanej zabytkowej kamienicy przy Kazimierzowskiej.To chyba jest sam środek centrum naszego pięknego grodu. To by było na tyle w tych tematach.

Oto wspomniany powyżej telebim na kamienicy przy ul. Kazimierzowskiej.

[Obrazek: dsc01374s.jpg]
Pozdrawiam Smile
#19
Projekt kamienicy jest bardzo fajny, tylko tak jak pisze Wujek Samo Zlo: efekt koncowy w bardzo duzym stopniu bedzie zalezal od wykonczenia.

Na skyscrapercity jest temat poswiecony rekonstrukcjom: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=367938

Polecam popatrzec na Drezno, naprawde robia tam swietne kamienice!
#20
(13-11-2010, 15:40)Snoopy napisał(a): Oto wspomniany powyżej telebim na kamienicy przy ul. Kazimierzowskiej.
[Obrazek: dsc01374s.jpg]

Już działa?!
Homo nulli coloris




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości