Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Podkarpacie] Modernizacja linii kolejowej E-30
Przedwczoraj byłem na stacji zasanie zobaczyć jak wygląda stan prac. Po stronie od osiedla Rogozińskiego prace ciągle trwają, natomiast od strony Lidla wygląda tak jakby były już ukończone, chociaż zaniepokoiła mnie jedna jedna rzecz - tam wszystkie te kostki i płyty sie ruszają. Nie wiem czy jest to kwestia zasypania szczelin piaskiem czy czymś innym czy to kolejna robota zrobiona na odpier*ol..
(24-07-2017, 1:06)Argad napisał(a): ŁAAAAŁ, Stacja jak z bajki. Swoją drogą to pierwszy poważny remont od kiedy powstał Deutsch-Przemyśl prawda? Nie licząc budowy drugiego peronu.

Skończy się przełażenie przez tory do Lidla Smile Tz. Do puki Janusze nie wezmą nożyc do blachy i nie zrobią sobie dziury na skróty Smile

Jak mniemam na oświetlenie ledowe nie ma co liczyć?

Chyba już czegoś brakuje...
   
Cytat:Dobiega końca remont stacji Przemyśl Zasanie

Zaplanowana na ten rok inwestycja PKP PLK zmierza ku końcowi. Przygotowaliśmy fotorelację z postępów prac remontowych stacji Przemyśl Zasanie.

Przeczytaj więcej: https://frp.com.pl/dobiega-konca-remont-...n-175.html
Cytat:Nowy przystanek kolejowy w Ostrowie koło Radymna. Jest nowocześnie, ładnie i z udogodnieniami

Podróżni mogą korzystać już z nowego przystanku PKP w Ostrowie koło Radymna. Ma lepszą lokalizację, bliżej centrum miejscowości, udogodnienia dla niepełnosprawnych, jest bardziej funkcjonalny oraz ma nowocześniejszy i ładniejszy wygląd od poprzedniego.

Podróżni mogą korzystać już z nowego przystanku PKP w Ostrowie koło Radymna. Ma lepszą lokalizację, bliżej centrum miejscowości, udogodnienia dla niepełnosprawnych, jest bardziej funkcjonalny oraz ma nowocześniejszy i ładniejszy wygląd od poprzedniego.
Nowy przystanek w Ostrowie koło Radymna działa od niedzieli, 10 czerwca. Bardzo różni się od dotychczasowego.
- Perony wybudowano bliżej centrum miejscowości, tak by ułatwić dostęp do kolei. Dla podróżnych są wiaty, ławki, tablice informacyjne. Jest nowe oświetlenie i oznakowanie. Wykonano także system oznakowania dotykowego umożliwiający sprawną i bezpieczną komunikację osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się tzn. ścieżki dotykowe, pola uwagi, pasy ostrzegawcze. Również dojścia do przystanku to oprócz schodów także pochylnie. Dla cyklistów są stojaki na rowery - wylicza PKP Polskie Linie Kolejowe SA.
W tym roku PLK przebuduje perony na przystankach Sośnica Jarosławska, Niziny i Walawa. Przystanek Ostrów Koło Radymna jest częścią inwestycji PLK za 33 mln zł na odcinku Jarosław – Radymno.
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują inwestycje na trasie Rzeszów – Przemyśl, które zapewniają sprawniejsze i wygodniejsze podróże. Prace obejmują tory, perony, obiekty inżynieryjne: wiadukty, mosty, przepusty oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjną. W marcu br. rozpoczęto kolejne zadanie inwestycyjne, obejmujące min. przebudowę trzech przystanków na odcinku Munina – Żurawica.
W ubiegłym roku, lepsze standardy obsługi przygotowano na przystanku Przemyśl Zasanie i na stacji w Przeworsku. Wcześniej, wygodniejszą obsługę zapewniono pasażerom na pięciu stacjach Strażów, Łańcut, Rogóżno, Jarosław, Przemyśl oraz sześciu przystankach Rzeszów Załęże, Krzemienica, Głuchów, Kosina, Grzęska, Pełkinie.
Obecnie realizowane prace na odcinku Munina – Żurawica, finansowane z pieniędzy budżetu państwa. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest w pierwszym kwartale 2019 r.

[Obrazek: 5b1e4afd97140_p.jpg?1528864820]

[Obrazek: 5b1e4af6e1691_p.jpg?1528864820]

[Obrazek: 5b1e4afa7754d_p.jpg?1528864820]

[Obrazek: 5b1e4b0096a66_p.jpg?1528864820]

Źródło: Nowiny24.pl
Czy wiadomo coś co z tym przetargiem na budowę nowym przystanków na Lwowskiej, w Hurku i Medyce ? Został już wyłoniony wykonawca ? Ma ktoś jakieś informacje ?
Cytat:Niebawem przetarg na remont dworca w Radymnie (wizualizacje)

[Obrazek: 20190305112836Radymno1.jpg_678-443.jpg]

[Obrazek: 20190305112929Radymno2.png_678-443.png]

[Obrazek: 20190305113230Radymnondrabudova.jpg_678-443.jpg]

PKP SA szykują się do modernizacji dworca w Radymnie przy linii kolejowej nr 91. W przyszłym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na wykonanie prac, które potrwają ok. roku.

Podkarpackie Radymno leży przy linii 91 Kraków Główny – Medyka. Znajdujący się tam historyczny dworzec objęty jest programem inwestycji dworcowych do roku 2023. – Dokumentacja projektowa jest już gotowa i została odebrana. Jest już również wydane pozwolenie na budowę – informuje Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

Obecnie PKP SA szykują się do przetargu na wybór wykonawcy robót budowlanych. – Planowany termin ogłoszenia przetargu to kwiecień 2019 r. Termin rozpoczęcia prac budowlanych będzie uzależniony od rozstrzygnięcia postępowania na wybór wykonawcy. Roboty potrwają rok – zapowiada Stilger.

W budynku dworca znajdą się m.in. poczekalnia i ogólnodostępne toalety. – Dworzec zostanie przystosowany do obsługi osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Przy dworcu znajdą się 23 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami i jedno typu kiss & ride – zapowiada rzecznik PKP SA.

Źródło: transport-publiczny.pl
I przetarg ogłoszony:


Cytat:Dworzec w Radymnie idzie do remontu
[Obrazek: 20190305112836Radymno1.jpg_678-443.jpg]

PKP SA rozpisały kolejny przetarg na przebudowę dworca. Tym razem chodzi o obiekt w Radymnie przy linii z Krakowa do Medyki. Prace potrwają ok. rok.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dworca w Radymnie w województwie podkarpackim przy linii 91 Kraków Główny – Medyka. Dwukondygnacyjny obiekt, który powstał w 1898 r., znajduje się w gminnej ewidencji zabytków.

Przewiduje się zachowanie struktury zewnętrznej obiektu. Elewacja dworca zostanie wyczyszczona, założono wymianę pokrycia dachowego, stolarki okiennej i drzwiowej. Układ pomieszczeń wewnątrz budynku zostanie zmieniony. Na parterze przewidziano poczekalnię, kasę oraz pomieszczenie komercyjne. Budynek zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Inwestycja obejmuje również zagospodarowanie otoczenia. W rejonie budynku przewidziano miejsca postojowe, parking rowerowy oraz wyprofilowanie terenu. – Przy dworcu znajdą się 23 miejsca postojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnościami i jedno typu kiss & ride – zapowiada rzecznik PKP SA.

Termin składania ofert mija 7 maja. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Na wykonanie prac przeznaczono do 52 tygodni.

[Obrazek: 20190305112929Radymno2.png]

Źródło: www.transport-publiczny.pl
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości