Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Podkarpacie] Modernizacja linii kolejowej E-30
W tej sytuacji lepszy "wróbel w garści" czyli te 140 km/h które można uzyskać tylko przez poprawę parametrów trakcji elektrycznej. Słychać co jakiś czas o podnoszeniu tu i ówdzie prędkości a to do 130 km/h a to do 150 km/h. 160 km/h to już inna półka cenowa ale 150 km/h można znacznie taniej. Czemu więc tego nie zrobić? Chyba jednak ktoś bardzo tego nie chce...
Słyszałem też coś o tym, że się niby Bruksela burzy, że miało być 160 km/h do granicy ale nie wiem czy to prawda...
Może jakby był jakiś europoseł z Przemyśla , któremu "by się chciało", to narobiłby trochę szumu. Myślę, że można było z tego zrobić niezłą aferę. Ale teraz to już jest pozamiatane.
(11-12-2015, 16:13)Andrzej87 napisał(a): Może jakby był jakiś europoseł z Przemyśla , któremu "by się chciało", to narobiłby trochę szumu. Myślę, że można było z tego zrobić niezłą aferę. Ale teraz to już jest pozamiatane.

Teraz można by powalczyć o remont mostu na Sanie oraz budowę nowych-wysokich peronów, a reszta... jest tak jak powiedziałeś "pozamiatane".
Obiekty na szlaku Przemyśl - Hurko:

Wincentego Pola:

[Obrazek: IMG_3571-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3574-2.jpg]
Obawiam się że niebawem może być wymalowany jak oba tunele dla pieszych Sad

Przejazd na Trentowskiego:

[Obrazek: IMG_3576-3.jpg]

[Obrazek: IMG_3577-4.jpg]

Sienna:

[Obrazek: IMG_3581-7.jpg]

Przekopana:

[Obrazek: IMG_3598-15.jpg]

Most na Wiarze (konkret!):

[Obrazek: IMG_3588-9.jpg]

[Obrazek: IMG_3587-8.jpg]

[Obrazek: IMG_3596-14.jpg]

[Obrazek: IMG_3591-10.jpg]

[Obrazek: IMG_3593-12.jpg]

[Obrazek: IMG_3594-1.jpg]

[Obrazek: IMG_3592-11.jpg]

[Obrazek: IMG_3595-13.jpg]
-diabeł tkwi w szczegółach-
Marzyłem sobie po cichutku, że miasto wygrzebie trochę kasy i dołoży się do remontu wiaduktów, tak by na linii Przemyśl - Medyka choćby jeden (powiedzmy, że ten na Przejazdowej) poszerzyć i przy okazji obniżyć jezdnię a na linii w kierunku Żurawicy w ten sam sposób przerobić ze dwa, i ten w ciągu ulicy Krasińskiego i ten nad Brodzińskiego ale jak mi się wydaje były to trochę moje marzenia ściętej głowy.Trochę to dziwne i śmieszne w XXI wieku mieć w mieście wiadukty XIX-wieczne, projektowane i budowane dla przejeżdżających pod nimi różnej proweniencji pojazdów o trakcji konnej.
Homo nulli coloris
most na Wiarze przykładem jak powinno się to zrobić z Mostem im. Porembalskiego
Cytat:Pasażerowie marzną na stacji Przemyśl Zasanie

[Obrazek: 568fc1272a76b_o,size,969x565,q,71,h,22dd3e.jpg]
Robert Bal twierdzi, że PKP powinno przynajmniej w okresie zimowych otworzyć poczekalnię

Zamknięta od dawna poczekalnia na stacji Zasanie daje się zimą podróżnym we znaki. Kolej proponuje miastu, by ją wynajęło i udostępniło mieszkańcom.

- Pasażerowie marzną na stacji czekając na pociąg. To średnia przyjemność stać na peronie, gdzie hula wiatr. Na problem zwrócono mi uwagę podczas spotkania Przemyskiej Rady Seniorów. Poprosiłem prezydenta, by wystąpił do kolei z zapytaniem, czy przynajmniej w okresie jesienno-zimowym można by było otworzyć poczekalnię – mówi wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu Robert Bal.

Prezydent Robert Choma zainterweniował, ale Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. odpowiedział, że to przewoźnicy nie są zainteresowani najmem powierzchni pod kasy biletowe w tym miejscu, mimo że na stacji Przemyśl Zasanie zatrzymują się aż 43 pociągi i 4 busy komunikacji zastępczej. Z odpowiedzi PKP wynika, że w 2017 roku zostaną wymienione na nowe wiaty na peronie.

PKP proponuje także miastu, by wynajęło pomieszczenie i udostępniło je mieszkańcom. – Moim zdaniem to jest niepoważne. To są klienci kolei, którzy płacą za usługę. Równie dobrze można by zaproponować, by miasto płaciło za sprzątanie peronów, bo to też byłoby dla dobra mieszkańców – argumentuje Robert Bal. Proponuje, by poczekalnia była otwierana rano i zamykana wieczorem, a doglądać tego mogliby funkcjonariusze SOK. – Nie można zwalać takich rzeczy na miasto – dodaje wiceprzewodniczący rady miejskiej. Jak zauważa, z tej stacji korzysta codziennie wielu pasażerów, także młodzież dojeżdżająca na uczelnie.

Czy jest szansa, że poczekalnia będzie otwarta i podróżni nie będą musieli marznąć? - Ze względu na wysokie koszty utrzymania (m. in. remont, ogrzewanie, ochrona, utrzymanie czystości) nie planujemy otwarcia tego obiektu. Jednocześnie zaznaczamy, że jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje zagospodarowania tej nieruchomości przez władze lokalne - tłumaczy Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP S.A.

Nowiny24.pl
PKP PLK rozstrzygnęły przetarg na linii Rzeszów - Medyka

Wirtualny Nowy Przemysł, 2016.04.14

PKP PLK dokonały wyboru najkorzystniejszej spośród 11 ofert złożonych w przetargu dotyczącym przebudowy stacji Przeworsk i Jarosław w ramach modernizacji linii kolejowej z Rzeszowa do Medyki.

Prace, które obejmą m.in. modernizację torów, peronów i obiektów inżynierskich, mają być realizowane w terminie od 29 kwietnia do 12 czerwca 2017 roku.

Jako najkorzystniejsza została wybrana oferta konsorcjum Track Tec Construction, Intop Tarnobrzeg, która opiewa na 14,74 mln zł brutto. Budżet inwestora ustalono na 17,26 mln zł brutto.

Wykonawca został wybrany wg kryteriów ceny (95%) oraz okresu gwarancji (5%). Większość wykonawców zadeklarowało 120-miesięczny okres gwarancji (wyjątek ETF oraz konsorcjum Intop W-wa, Tor - 60 miesięcy i konsorcjum SKB Development - 72 miesiące).

Drugie pod względem ceny jest Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury (14,92 mln zł brutto), trzecie konsorcjum Swietelsky Rail Polska, Swietelsky Baugesellschaft (15,47 mln zł brutto), a czwarte konsorcjum EL-IN, Torkol (15,72 mln zł brutto).

Pozostałe oferty złożyły (ceny brutto): Trakcja PRKiI (16,24 mln zł), Transkol (16,49 mln zł), ZUE (17,07 mln zł), konsorcjum Mota-Engil Central Europe, KZN Rail (17,49 mln zł), konsorcjum SKB Development, Infrares (18,23 mln zł - odrzucona), konsorcjum ETF Polska, ETF (18,28 mln zł), konsorcjum Intop Warszawa, Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Tor (19,15 mln zł).
Remont wiaduktu nad ul. Borelowskiego.

[Obrazek: 2016-06-15%2B20.50.28.jpg]
Tak samo remont wiaduktu koło ZUSu (uwaga czasami zamknięty przejazd całkowicie dla aut) i wiadukt koło cegielni w Buszkowiczkach.






Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości