Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historyczny mecz Polonia Przemyśl - Pogoń Lwów
#1
13 czerwca 2010 r. o godzinie 14.15 (w niedzielę) odbędzie się w Przemyślu pierwszy po 84 latach przerwy mecz piłkarski pierwszych zespołów Polonii Przemyśl i reaktywowanej Pogoni Lwów. Po raz ostatni te najsłynniejsze i najbardziej utytułowane kluby Przemyśla i Lwowa spotkały się w najlepszych składach podczas meczu ligowego w walce o miejsce w Mistrzostwach Polski (ówczesnej ekstraklasie) w 1926 roku.

Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy mecz na pełnowymiarowym boisku rozegrany przez Pogoń Lwów w obecnych granicach Polski.

Najsłynniejszy klub przedwojennej Polski zdobywał czterokrotnie tytuł Mistrza Polski w piłce nożnej, a trzykrotnie Wicemistrza Polski. Oprócz piłkarzy w Pogoni działało także wiele innych sekcji sportowych, z których wywodzili się liczni reprezentanci kraju. W 1938 roku najwyższa władza sportowa w Polsce, czyli Związek Polskich Związków Sportowych przyznał lwowskiej Pogoni tytuł „Najlepszego i najbardziej zasłużonego klubu sportowego w Polsce”. Niestety, już rok później, po wspólnej napaści Niemców i sowietów na Polskę, klub przestał istnieć. Po ostatecznym odebraniu Polsce Lwowa przez Związek Radziecki większość zawodników i licznych kibiców Pogoni rozproszyła się po Polsce w jej nowych granicach. I oto z wielką radością ich potomkowie oraz wszyscy sympatycy polskiego sportu przyjęli wiadomość o reaktywowaniu w sierpniu 2009 roku przez polską młodzież we Lwowie, który od 1894 roku jest kolebką polskiego futbolu, słynnej Pogoni Lwów!

[Obrazek: 2010_06_13pogon_plakat_m.jpg]

Uwaga! Na plakacie jest inna godzina rozpoczęcia meczu, ale wynika z tego, że robiłem go i wyszedł z drukarni zgodnie z informacjami podanymi przez Organizatorów, które w międzyczasie się zmieniły.
#2
Może ktoś zna wynik tego spotkania?
Homo nulli coloris
#3
podobno 1:1
#4
moim zdaniem można już usunąć ten wątek, niema w nim żadnych nowych informacji i nikt go nie czyta (proszę administratorów forum lub twórcę wątku o rozpatrzenie mojej propozycji
[Obrazek: 51k8tl.gif]
#5
(16-08-2010, 16:31)arex napisał(a): moim zdaniem można już usunąć ten wątek, niema w nim żadnych nowych informacji i nikt go nie czyta (proszę administratorów forum lub twórcę wątku o rozpatrzenie mojej propozycji

A czy twoja prośba nie związana jest czasem z barwami klubowymi?

Jest sporo innnych wątków do usunięcia, chociażby założony przez Ciebie - "Dofinansowanie prac modernizacyjnych na cmentarzu jeńców włoskich i sowieckich" - informacje o tym już od prawie tygodnia znajdują się w wątku "Remonty zabytkowych nagrobków na przemyskich cmentarzach i w okolicy".
#6
nic do tego nie mają barwy klubowe a co do wątku który założyłem to nie wiedziałem że jest już o tym wątek
[Obrazek: 51k8tl.gif]
#7
Koniec Pogoni Lwów>?

--> KLIK <--


#8
Żal.Mógłby pan prezes (jeszcze) Lato uszczknąć coś ze swoich (pięćdziesięciotysięcznych) poborów.
Homo nulli coloris




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości