Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Budynek komunalny przy ul. Tarnawskiego 15
#1
W Przemyślu powstaną nowe mieszkania komunalne

Nowiny, 2010.05.26
Autor: Norbert Ziętal

Dwadzieścia kilka mieszkań powstanie w budynku przy ul. Tarnawskiego 15 w Przemyślu, do niedawna zajmowanego przez Zespół Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących.

Od 2007 roku ten budynek był wystawiony na sprzedaż. Niestety nikt się nim nie interesował. Zostało ogłoszonych, w tym na forum ogólnokrajowym, osiem przetargów ustnych nieograniczonych. Wszystkie zakończyły się negatywnym wynikiem.

W tej sytuacji władze miejskie postanowiły zagospodarować gmach na własne cele.

- Padały różne propozycje, m.in. ulokowania w nim części pomieszczeń Urzędu Miejskiego. Jednak najkorzystniejsze jest zaadoptowanie go na mieszkania komunalne, wtedy uzyskamy 50% dofinansowania z Funduszu Dopłat z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozostała cześć pochodzić będzie z budżetu miejskiego - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Mieszkania zostaną wykonane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Jak poinformowano nas w tej firmie prace projektowe i dokumentacyjne ruszą natychmiast.

Obecnie przemyski TBS kończy budowę bloku przy ul. Moniuszki. Niebawem podobną inwestycję rozpocznie przy ul. Wysokiego. Są to bloki budowane w systemie deweloperskim, z mieszkaniami na własność.
#2
4 lata minęło...

26 nowych mieszkań komunalnych. W listopadzie br. mają ruszyć prace adaptacyjne w budynku przy Tarnawskiego 15.

Życie Podkarpackie, 2014.08.28

Prawie 5 mln zł będzie kosztować zagospodarowanie budynku po byłym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących.

Za rok minie 10 lat od zniknięcia z oświatowej mapy nadsańskiego miasta Zespołu Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ulicy Tarnawskiego 15 w Przemyślu. W 2013 roku opracowana została dokumentacja projektowa konieczna do rozpoczęcia remontu tego budynku z przeznaczeniem na utworzenie lokali komunalnych, których w mieście brakuje. Projekt przewiduje stworzenie w byłych klasach 26 lokali o powierzchni od 27,5 do 64 m2, wyposażonych w instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody, gazową czy elektryczną. W lutym br. gmina uzyskała pozwolenie na budowę.

(...)

W Przemyślu powstanie 26 nowych mieszkań komunalnych

Nowiny, 2014.08.28
Autor: Norbert Ziętal

W gmachu po byłym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ul. Tarnawskiego w Przemyślu powstanie 26 mieszkań komunalnych.

[Obrazek: bilde?Site=NW&Date=20140828&Category=PRZ...0&MaxW=580]

Szkoła została zlikwidowana w 2005 roku. Od kilku lat budynek stoi pusty. To obiekt należący do miasta.

- W 2013 roku opracowana została dokumentacja projektowa na remont tego budynku, z przeznaczeniem na utworzenie lokali komunalnych - twierdzi Robert Choma, prezydent Przemyśla.

Mieszkania mają mieć od 27,5 do 63,79 m2 powierzchni. Będą wyposażone w instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej z sieci miejskiej. Ponadto instalację gazową, elektryczną i teletechniczną.

W tym roku miasto zdobyło pozwolenie na budowę. Koszt zrealizowania inwestycji wynosi 4,72 mln złotych.

- W marcu złożyliśmy wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia - dodaje Choma.

Długa lista oczekujących na mieszkanie


Wysokość dofinansowania BGK wynosi 40% wartości inwestycji, czyli 1,9 mln złotych. Pozostałe 2,8 mln złotych będzie pochodzić z budżetu Przemyśla.

Miasto weźmie kredyt na sfinansowanie swojego wkładu. Zgodzili się już na to radni. Prace adaptacyjne mają ruszyć w listopadzie.
Zakończenie zaplanowano na czerwiec 2016 roku.

- Przybędzie sporo mieszkań. Bardzo ich nam brakuje. Na liście oczekujących jest około 500 osób. Rzadko dochodzą nam nowe mieszkania, jak w tym przypadku. Najczęściej mamy pojedyncze lokale z odzysku, ktoś się wyprowadził, umarł itp. - mówi Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Przemyśla.
#3
(02-09-2014, 10:35)Wujek Samo Zło napisał(a): (...)W gmachu po byłym Zespole Szkół Odzieżowych i Ogólnokształcących przy ul. Tarnawskiego w Przemyślu powstanie 26 mieszkań komunalnych.
(...)
W tym roku miasto zdobyło pozwolenie na budowę. Koszt zrealizowania inwestycji wynosi 4,72 mln złotych.
(...)
Wysokość dofinansowania BGK wynosi 40% wartości inwestycji, czyli 1,9 mln złotych. Pozostałe 2,8 mln złotych będzie pochodzić z budżetu Przemyśla.
(...)
Miasto weźmie kredyt na sfinansowanie swojego wkładu. Zgodzili się już na to radni.

Doskonale!!!!!! Kolejny kredyt!!!!! Ciekawe kto za to zapłaci????? Poza tym 4,72 mln za 26 mieszkań to wychodzi średnio ponad 181 tys.!!! Sporo jak na przeróbkę...
Cogito ergo sum!
#4
W tej cenie można zupełnie spokojnie kupić nowe mieszkanka...
Oczywiście w stanie developerskim... ale jednak.
4,72mln to koszt inwestycji... ale nikt nie policzył kosztów obsługi kredytu... pewnie bańka jak nic...
Co znacznie podnosi koszt inwestycji i daje jakieś 220tyś za jeden kwadracik.... jeszcze 10% dołożyć i można skromną chałupkę 80metrów stawiać.
Śmierdzi wałem na odległość - chyba że mnie innej matematyki uczyli...
Albo urzędnicy nie mają dostępu do internetu.
#5
Przebudowy nie są znów takie tanie.Stał pustostan przez lata i niszczał, były słuszne narzekania na magistrat, miasto wzięło się za remont i przebudowę i to też be? To może ktoś ze znających się na wszystkim przedstawiłby rzeczywisty koszt takiego remontu?
Homo nulli coloris
#6
Ale wezcie pod uwage ze przy okazji zostanie tez wyremontowany stary budynek zamiast straszyc. Wiadomo ze mozna za to kupic mieszkania w bloku ale tak upieka dwie pieczenie na jednym ogniu.
#7
Mam jedno pytanie. Czy miasto może kupić mieszkania od developera i przeznaczyć je na mieszkania socjalne?
Homo nulli coloris
#8
Przypuszczam, że może, ale pomyśl sam. Możesz spłacać 40 lat kredyt mieszkaniowy albo dostać socjalne w nowo wybudowanym bloku. Po co brać kredyt skoro można poudawać potrzebującego? Miasto nie może dawać mieszkań w nowych blokach o wysokim (w porównaniu do tej ruiny na zdjęciu) standardzie. Osobiście uważam że to by było chore. Bierzesz kredyt na wymarzone mieszkanie w 40 letnim bloku na kazanowie a ktoś dostaje funkiel nówkę nie śmigane bo go nie stać na własne.
#9
A nie mogli budynku sprzedać najzwyczajniej w świecie ? A z zysku postawić nowy ?
#10
(08-09-2014, 17:34)kierowiec napisał(a): A nie mogli budynku sprzedać najzwyczajniej w świecie ? A z zysku postawić nowy ?

Good idea! Już widzę kolejkę chętnych do kupna ustawiających się od świtu pod magistratem. A budynek w Rynku który nie przymierzając od ponad pól wieku czeka na chętnych na użytkowanie, a budynek przy Tatarskiej (nie wiem czy miejski czy prywatny), na którym przez kilka lat wisiał baner z ofertą sprzedaży. I co? Nadal stoi pusty i powoli dogorywa.Oj, 'kierowiec', widzę, że jesteś niepoprawnym optymistą.Rolleyes
Homo nulli coloris
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości