Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
koncert Rotengeist i Zmierzch (29 maja)
#1
Zapraszam na kolejny koncert z serii Przemyska Scena Niezależna. Jak zauważyliście, każdy koncert jest inny, jeśli chodzi o stylistykę muzyczną. Tym razem mocniejsze klimaty: Rotengeist (thrash metal, Przemyśl) i Zmierzch (unholy dark metal, Radom). Wspierajcie lokalną scenę muzyczną, bądźcie otwarci na nowe doznania muzyczne.

29 maja 2010
godz. 20.00

ROTENGEIST
ZMIERZCH

Miejsce:
Klub Studentów PWSW „Enigma”, ul. Tymona Terleckiego 4, Kolegium Nowe (wejście od parkingu).
Wejściówka: 5 zł


ROTENGEIST:
www.rotengeist.pl
www.myspace.com/rotengeistband

ZMIERZCH:
www.myspace.com/zmierzchband

PRZEMYSKA SCENA NIEZALEŻNA:
www.przemysl-niezalezni.blogspot.com

[Obrazek: b8115412002701a94bd54f4e]
#2
W oczekiwaniu na koncert ROTENGEIST zapraszam do przeczytania wywiadu z zespołem, kóry ukazał się w majowym numerze miesięcznika "Nasz Przemyśl.

"Mam przyjemność zaprezentować kolejny przemyski zespół, który potwierdza, że nasza rodzima scena muzyczna ma się całkiem dobrze, jeśli chodzi o jakość zespołów i prezentowane przez nich dźwięki. Co więcej, nasi muzycy nie muszą mieć kompleksów na tle światka muzycznego i zespołów pochodzących z dużych miast, śmiało mogą z nimi stawać w szranki i konkury, śmiem również twierdzić, że mimo trudniejszego startu, przewyższają wielu zarówno warsztatem technicznym jak i kompozycjami. Rotengeist jest tego doskonałym przykładem, wystarczy przeczytać pierwszą lepszą recenzję ich koncertu lub płyty, by wiedzieć, że mamy do czynienia z zespołem dojrzałym, prezentującym nienaganną technikę oraz zagrane z finezją i pomysłem utwory.

Założony pod koniec 2005 roku zespół to trio, które tworzą doświadczeni i znani z innych zespołów i projektów muzycy: Piotr Winiarski (gitara/wokal), Aleksander Partyński (bas) i Ziemowit Gawlik (perkusja). Kapela hołduje starej, dobrej szkole thrash metalu, ale w ich muzyce znajdziemy również domieszkę technicznego death metalu, a nawet elementy progresji. Muzyczny materiał jaki prezentowali na koncertach był na tyle intrygujący i atrakcyjny, że dosyć szybko jak na debiutantów znaleźli wydawcę swej pierwszej płyty i z końcem 2009 roku metalowi maniacy mogli pieścić uszy albumem „Fear is the Key”.

O rozmowę i zaprezentowanie zespołu poprosiłem założyciela zespołu Piotrka Winiarskiego. Z Piotrkiem znamy się jeszcze z podstawówki, więc tym większa radość prowadzić wywiad z kolejnym przedstawicielem tak dobrego rocznika. Przy okazji przypomniały mi się pewne wagary w 1987 roku (tak, tak mamo, zdarzało się czasem urwać z lekcji), podczas których na adapterze katowaliśmy winylowy album Helloween „Keeper of the 7 Keys part. 1”, pogrywając w jakąś kosmiczną strzelaninkę na legendarnym „komputerze” ZX Spectrum u Piotrka w domu (...)".


Autor: Przemysław Grządziel

Cały wywiad poniżej:

[Obrazek: 60751159001f6d904be4a557]
[Obrazek: d67fada1001538134be4a57b]
#3
W związku z zarządzonymi na dzień 20 czerwca wyborami Prezydenta RP, publiczne tablice i słupy ogłoszeniowe zostaną udostepnione kandydatom. W związku z powyższym proszę Was o pomoc w rozreklamowaniu koncertu Rotengeist i Zmierzch. Póki co plakaty pojawią się na słupach, ale za chwilę mogą tam już wisieć tylko kandydaci.

Jako, że wieszam plakaty tylko w legalnych miejscach, proszę o pomoc w umieszczeniu moich plakatów np. na zaprzyjaźnionych witrynach sklepowych, czy w pubach. Proszę o nienaklejanie plakatów w miejscach do tego nie przeznaczonych, np. ścianach kamienic, stacjach trafo, przystankach, itp. jak to robią niestety inni. Plakaty mam przygotowane, więc proszę o kontakt ze mną lub poprostu wdepnięcie do UM.




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości