Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyska Kolej Drezynowa
#21
Hej. A gdyby jakimś cudem PSKM się udała to może i małkowice by się załapały?? Jak narazie przydałoby sie pomyśleć o kolei drezynowej z własnym SUW-em a ja wiem jak to zrobić. Pozdro
#22
Kiedy sprawa ruszy? Unia kasy nie skąpi na takie projekty, a tymczasem nawet wniosek nie został złożony, z tego co się orientowałem
#23
Hej panowieSmileJest Maluch do przeróbki na drezyne Pozdrawiam
#24
kiedy otwarcie kopert przetargowych na zakup szynobusów? Jaka jest szansa na dofinansowanie w ramach PO Polska Wschodnia? Ile pkt przyznano?
#25
Voytaszek, to żart ? Jeśli tak, to całkiem dobry Smile
#26
Napisałem o Maluchu na przeróbke na drezynke jak na dobry początek Pozdrawiam
#27
Witam

Chciałbym odświeżyć wątek o proponowanym projekcie kolei drezynowej Żurawica-Małkowice.
Chętnych do dyskusji i wymiany zdania zapraszam do tego wątku: <a href="http://www.prfk.fora.pl/kolej-drezynowa,35/kolej-drezynowa-na-linii-zurawica-malkowice,16.html> na Przemyskim Forum Kolejowym.

Jestem inicjatorem tego pomysłu. Mimo że od czasu ukazania się artykułu w ŻP minęło już 2,5 roku to nie wiele się zmieniło. Niestety stanęliśmy na drodze biurokracji. Żadne ruchy ze strony PKP ani urzędu gminy Żurawica. Mimo wysłania wielu pism o wyjaśnienie sytuacji prawnej tej linii nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi. Nie rozumiem dlaczego podkarpacie musi być 100 lat za murzynami i Ci na wysokich stołkach nie rozumieją korzyści wynikających z powstania kolei drezynowej na naszym terenie. Przecież wiele turystów zwiedzających mogło by odwiedzić dodatkowo Żurawicę z powodu tej atrakcji, a nie muszę chyba też tłumaczyć że linia ta posiada 2 rozstawy toru; normalny 1435mm i 1520mm - tor szeroki także byłby to evenemnt w skali kraju.
W wielkopolsce ten system się sprawdza.

Sprawa by dalej by stała gdyby nie inicjatywa znajomych miłośników kolei z pyskowic na śląsku którzy prowadzą tam skansen taboru. Mają też tabor na "chodzie" np parowozy czy wagony.
W Racławicach śląskich co roku jest organizowana impreza na nieczynnej linii kolejowej, niestety władze również nie dały się przekonać do pomysłu powstania KD ale za to wspomagają organizację tej imprezy.

To samo można by było zrobić i u nas/ Ludzie do oczyszczenia linii razem ze sprzętem przyjechali by do nas, oczywiście nie odpłatnie ponieważ są to ekipy drezyniarzy i miłośników kolei bardzo chętnie w takich akcjach pomagających. Trzeba by było po prostu porozumieć się z władzami i PKP.
Na dzień dzisiejszy według tego wykazu: http://www.plk-sa.pl/fileadmin/Oferta/Re..._1_w.1.pdf linia należy do PKP PLK mimo że byliśmy odsyłani do PKP nieruchomości z jak to nazwano "wyjaśniania sytuacji prawnej i przekazywania jej do nieruchomości"

Gdyby ponownie zrobić zamieszanie to raz do roku moglibyśmy zapewne liczyć na taką imprezę. Tym razem można by było też zaprosić TV do zrobienia szumu medialnego.

Na początek potrzebne jest zrobienie inspekcji linii, czyli sprawdzenia jakie są braki w torowisku podkładach i jak bardzo krzaki je zarastają.

osoby chętne do dyskusji i którym projekt nie jest obojętny zapraszam na Przemyskie Forum Kolejowe do wątku podanego wyżej.


Pozdrawiam
#28
Witam. Długo nie było aktywności w tym temacie ale wg mnie własnie nadarzyła się okazja. PLK planuje fizyczne likwidacje linii kolejowych bądź ich przekazanie na rzecz samorządu. Wśród tych linii są dwie: Przemyśl-Malhowice i Żurawiaca-Małkowice. W związku z tym nadarza się okazja do realizacji projektu "Kolei drezynowej". Jeśli jeszcze ktoś nad tym myśli to może warto o to powalczyć. Pozdrawiam
#29
Pomysł bardzo dobry tylko nie wiem w jaki sposób mógłbym pomoc Smile.
#30
No właśnie, pytanie w jaki sposób możemy pomóc? Macie jakieś pomysły?

Może trzeba zainteresować samorządy (gmina Przemyśl, gmina Żurawica/Orły) bezkosztowym przejęciem ich od PLK?

Wydaje mi się, że linia Przemyśl-Malhowice mogłaby być wykorzystana turystycznie (np. kolej drezynowa) a Żurawica-Małkowice może kiedyś komercyjnie przez jakiegoś inwestora prywatnego (np. jakiś nowy obiekt magazynowy na końcu linii lub przy niej).




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości