Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przemyska Kolej Drezynowa
#11
Wiem że użyje może porównia w złej skali, ale co by było jak by nie było zamku w Krasiczynie który zresztą leży w gminie Krasiczyn a nie Przemyśl. A no to, że było by o jedną atrakcję mniej. Dosyć znaną atrakcje która mimo że jest w krasiczynie to oddziaływuje na Przemyśl. I myśle że podobnie może być z tą kolejką. Niech sobie będzie w Żurawicy, czy Malhowicach dla mnie to obojętne.Dla mnie to może nie być nawet "atrakcja". Ale jak tylko taka kolejka może wpłynąć na postrzeganie Przemyśla i okolic przez odwiedzających jako miejsca gdzie niekoniecznie trzeba sie tylko nudźić, to niech powstanie. zwłaszcza ze jeśli ktoś ma zapał to chyba nie ważne czy jest z gminy Przemyśl czy Żurawica. Myślałem że ta strona powstała dla "zapalenców" i jest przez nich tworzona, wiec szkoda by było zabijac zapał innych tylko dlatego że są z "niesłusznej gminy"
#12
Panowie i panie!!Cieszę się że są użytkownicy forum którzy podjęli temat Kolei Drezynowej. Uważam podobnie jak mój szlachetny przedmówca,że pomimo tego iż odcinek tej kolei jest w Żurawicy na pewno nie zaszkodzi miastu a wręcz przeciwnie zmieni postrzeganie naszego regionu-jedyna opcja to wyrzucić z siebie zacietrzewienie i popatrzeć trochę szerzej. Fakt jest taki że linia jest mocno zarośnięta, rampa w Małkowicach porosła drzewami ale jeśli znajdą się chętni to choćby w jakimś ciepłym miesiącu można by zorganizować pieszą inspekcje żeby przynajmniej ocenić możliwości realizacji projektu.A jeśli chodzi o linię do Malhowic...to tylko ratuje nas PSKM lub PST. Pomyślmy czy kolei będzie się opłacało wypuszczenie z Zagórza do Przemyśla SP32 +wagon 2 Klasy??W tym przypadku nie myślmy globalnie ale lokalnie.Pozdrawiam
#13
Przeglądam sobie strony internetowe dotyczące koleji drezynowych i tak się trochę rozmarzyłem. Przeglądałem tabor który posiada np. Grodziska Kolej Drezynowa.

Dla przykładu prezentuję kilka ciekawych środków lokomocji:

Cytat:Piękna Ela

Opis:
Przedwojenna dwubiegowa drezyna zabiera maksymalne 10 osób. Napędzana przez 4 osoby.

Ilość osób: 10

[Obrazek: ela_small.jpg]

Są też o napędzie silnikowym:

Cytat:Drezyna spalinowa DL-2

Opis:
Posiadamy obecnie trzy 2-osobowe drezyny typu DL-2. Drezyny te są trzybiegowe.

Ilość osób: 6 (3x2)

[Obrazek: dl2_small.jpg]

oraz adaptacja poczciwego "malucha"

Cytat:Fiat 126p - drezyna

Opis:
Fiat 126p przerobiony na drezynę kolejową. Może poruszać się po drogach jak i po szynach!

Ilość osób: 4
[Obrazek: maluch_small.jpg]

i wyjątkowo ciekawa konstrukcja:
Cytat:Rower szynowy

Opis:
Zabytkowy rower torowy został odrestaurowany w roku 2005. Używany w dawnych czasach do inspekcji torów.

Ilość osób: 1
[Obrazek: rower_small.jpg]

Przejechałby się drezyną, najlepiej o napędzie ludzkich mięśni, a później po nie małym wysiłku urządził piknik.

I jeszcze jedna informacja zachęcająca do realizacji kolei drezynowej. Na stronie http://www.drezyny.com/ widniej mapka z trasami drezynowymi w Polsce
[Obrazek: mapa.gif]
z której wynika, że nabliższa kolej drezynowa jest w Piasecznie koło Warszawy.
Gdyby doszło do utworzenia Przemyskiej Kolei Drezynowej mogłaby mieć powodzenie nie tylko wśród miłośników kolei z Przemyśla, ale i naszego regionu.
#14
Super jestem za chętnie bym się spocił na takiej drezynie.
#15
Bardzo fajny pomysł, fajnie było by przejechać się drezyną z fortu do fortu, szkoda tylko, że szyn nie maSad
#16
(08-04-2010, 8:21)Drift napisał(a): Bardzo fajny pomysł, fajnie było by przejechać się drezyną z fortu do fortu, szkoda tylko, że szyn nie maSad

A czemu ,,szyn niema"??Byłem w Małkowicach jakiś rok temu i pomimo że rampa jest strasznie zarośnięta szyny są na swoim miejscu. Jak będzie cieplej to przyjadę do Przemyśla i zorganizuje sobie spacer po linii. Może by się udało zrobić własny SUW2000, bo w końcu są dwie szerokości. Pozdrawiam
#17
Hej Smile

W sumie jestem za, głównie ze względów turystycznych.

Ale sądzę, że ta trasa powinna być od Przemyśla do Jarosławia, bo w sumie, kto po co mielibyśmy jeździć na Małkowice?? Smile
#18
Zając, nie popadaj w skrajności. Zważ na to, ile pociągów przejeżdża międzynarodowym korytarzem kolejowym E-30, a ile linią lokalną Żurawica-Małkowice i Bakończyce-Malhowice.
#19
Odnosząc się do swojego pomysłu podkreślam że największe szanse to linie do Małkowic i Malhowic. ''Jazda" do Jarosławia jest absurdem gdyż jak wiemy Kolej Drezynowa korzysta z linii zamkniętych bądź nieczynnych a dwa...znający temat sami wiedzą jaki to absurd(przyp."ile pociągów przejeżdża międzynarodowym korytarzem kolejowym E-30").Dobrze że jest aktywność w temacieSmile Pozdrawiam
#20
W sumie masz rację - nie pomyślałem o tym... wydawało mi się, że stacja Małkowice leży zaraz na tej głównej trasie narodowej, o której mówisz Kostek.

Poza tym, na odcinku Malhowice-Bakończyce, gdzieś tak w okolicach wsi Stanisławczyk, to już drzewa rosną pośrodku torów... tak jest przestarzałe... i sądzę, że to nawet dobry pomysł, aby tam stworzyć trasę drezynową, jeżeli ta kolej będzie mała (na 15-20 osób). To samo z Małkowicami. W sumie dobrze, że pomyśleliście o tym, bo w końcu wieś Małkowice ma mały dostęp komunikacyjny do Przemyśla, zatem mogliby się przesiadać z Żurawicy na linię nr 17 MZK. Poza tym, kolej (moim zdaniem) powinna mieć miejsce do 25 osób.
Właśnie... gdyby w Małkowicach zbudowaliby jakiś znany budynek, to odcinek Żurawica-Małkowice miałoby znaczenie także turystyczne Smile




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości