Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
#1
Centrum Kulturalne chce uruchomić nowe kino w Przemyślu

Nowiny, 2010.03.02
Autor: Norbert Ziętal

Przemyskie Centrum Kulturalne, które administruje jedynym w mieście kinem, chciałoby je przenieść do budynku byłego Klubu Garnizonowego.

Obecnie należące do CK kino Centrum mieści się w budynku przy ul. Konarskiego.

- Prowadzimy szeroką działalność kulturalną i często kino blokuje naszą salę widowiskową. Stąd inicjatywa jego przeniesienia - mówi Adam Halwa, dyrektor CK w Przemyślu.

CK jest zainteresowane budynkiem przy ul. Grodzkiej, po byłym Klubie Garnizonowym. W jednej z sal mieściło się kiedyś kino Kosmos. Budynek za niedługo stanie się własnością miasta.

- Bardzo poważnie rozważamy tę propozycję. Zależy nam na uruchomieniu w Przemyślu kina spełniającego wysokie standardy - mówi Witold Wołczyk z Kancelarii Prezydenta Przemyśla.

Halwa twierdzi, że chciałby, aby było to nowoczesne kino, z pełną cyfryzacją, z możliwością wyświetlania filmów w technologii 3D, trójwymiarowych. Oprócz aktualnych hitów w kinie emitowane byłyby ambitne produkcje europejskie i repertuar offowy. Twierdzi, że na remont starego kina Kosmos chciałby pozyskać pieniądze z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
#2
Czy może utworzenie tam kina niby z prawdziwego zdarzenia, ze sprzętem 3D spowoduje, że filmy będą grane premierowo lub do kilku po premierze czy nadal nawet z miesięcznym opóźnieniem?

Interesuje mnie też to, czy jak już zrobią porządne kino, takie jak pisałem wyżej to czy zainwestują w punkt ze sprzedażą popcornu i napojów?

Pomalowanie małej sali, zakup automatów do popcornu i napojów, szafek,blatu i ew. szyby oraz zakupienie foteli z miejscem na napój (skoro i tak mają kupić nowe to mogą dołożyć). Jest to kwestia niewiele większych kosztów (biorąc pod uwagę remont za kilka milionów), a może przynieść zyski oraz komfort i zadowolenie klientom.

Mam nadzieję, że stworzą kino z prawdziwego zdarzenia.
#3
Inicjatywa kina fajna ale nie z ręki instytucji publicznych. Te zawsze będą wmawiać a to że frekwencja niska, a to że nie mają dotacji na filmy, a to że .... coś tam jeszcze.
Znawcą nie jestem ale wiem że kina słono płacą za filmy aby je wyświetlić premierowo czy też przed premierowo. Dopóki w grę nie wejdzie prywatny inwestor (Multikino, Imax, Helios) to możemy zapomnieć o kinie. A CK to teatr z funkcją kina.

P.S. Czy coś się zmieniło w tej sprawie?
Jeśli odkopałem wątek to przepraszam i proszę nie bić.
" Żyje tym co czuję, z życia biorę to co mi smakuje
szukam i znajduje, nie dołuje kiedy mi brakuje
Lubie, siebie lubię, co chce robię i co myślę mówię"
#4
Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....
#5
(30-07-2010, 16:24)Mateos44 napisał(a): Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....

... z repertuarem kina którego nie ma?
#6
(31-07-2010, 0:42)Ruzyk napisał(a):
(30-07-2010, 16:24)Mateos44 napisał(a): Najpierw niech coś zrobią z repertuarem....

... z repertuarem kina którego nie ma?

Coś tam jest w obecnym kinie... ale to takie moim zdaniem "odgrzewanie kotletów"
#7
Fajnie jeżeli oprócz premier filmowych prowadzono by dalej Festiwal Kina Niezależnego CK OFF. W tym roku repertuar Festiwalu był dość ciekawy. Ale doszły mnie słuchy, że nie będzie już realizowany. Czy wiecie coś na ten temat?
#8
czy będzie tam kino, to jeszcze nie do końca wiadomo - w części kompleksu planowana jest natomiast biblioteka publiczna - wszczęto postępowanie w sprawie wydania decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego dla "Zmiana sposobu użytkowania budynku dawnego Klubu Garnizonowego na bibliotekę publiczną".

http://www.przemysl.pl/bip/tablica_ogloszen/14159.html
#9
To już mamy odpowiedź jaki będzie repertuar ..... książkowySad
#10
co to za miasto tylko biblioteki,apteki banki i sklepy z odzieżą używaną dobrze i tak za parę lat wyjadę do Rzeszowa
[Obrazek: 51k8tl.gif]




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości