Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną
Cytat:Biblioteki mają inny cel niż zarobkowy.
Skoro tak to jaki ?
Są organizacjami i tworami dla pożytku publicznego i dla "wyższego dobra" ?

TO po jaką cholerę mówi się o zadłużonych szpitalach ? A o tym że pcha się grubą kasę w magazyn kurzu już nie ?
Dlaczego mówi się o tym że "samotny rodzic może otrzymać dopłatę do przedszkola dla swojego dziecka z MOPS w wysokości DO 3,5zł brutto dziennie"

A tymczasem za pare baniek w naszym mieście buduje sie magazyn kurzu ?
Książki zeskanować umieścic w formie elektronicznej w ogólnodostępnej bazie danych a orginaly zakonserwoować i do sejfu.
Każdy może obejrzeć.... problem z nieoddanymi książkami rozwiązany...
Serwer z danymi moge trzymać u siebie w szafce pod zlewem (nie trzeba gmachu jak pałac)
I wystarczy jeden pan kazio za 1600zł brutto który będzie pilnował czy prąd do serwera dochodzi i czy serwera nikt nie ukradł.

Mało tego... w XXI wieku ludzie korzystają z internetu... jak miałbym iść do biblioteki , zapitalać tyle kilometrów, płacić za parkingi wypełniać kwity tylko po to bo interesuje mnie fragment jakiegoś dzieła... TO WOLE JE KUPIĆ W INTERNECIE i niech mi przyślą do domu....

Problem jest do rozwiązania błahy.

Wyobraźcie sobie ile kosztowąłoby przeniesienie zawartości zbiorów biblioteki do formy cyfrowej (choćby i PDF)
A potem utrzymanie serwera...

Ja wiem że ludzie mają sentyment do książek (i ja tez lubię ich zapach) ale bez kitu...
Za te pieniądze można by STWORZYĆ conajmniej dwa przedszkola i utrzymać je przez dwa lata...

ale nie.. bo pani krysia z panią grażynką będą siedzieć popijać kawusię... i syczeć na "bywalców" tego przybytku "ciiiiiiiiii" za 1500zł na rękę.....
Plus cała armia ludzi którzy zadbają żeby pani krysia z panią grazynką miały gdzie srać, szczać, grać w pasjansa i plotkować, a nie daj boże żeby im zimno nie było to i grzać... a w lato.. no przecież gorąco.. to napoje chłodzące no i najważniejsze INTERNET ! No bo przecież w takiej bibliotece idzie się zanudzić, nie ma co czytać... a w internecie na pudelkach same nowości !

Tak to w rzeczywistości wygląda...

* - Oczywiście moim własnym niewymuszonym skromnym zdaniem.

Sam bym przejrzał zbiory jakbym je miał dostępne.... pod "tym" linkiem.... ale nie ma...

Cytat:Wiesz co to jest restytucja mienia ? Nie ma znaczenia jakiej jesteś narodowości, w co wierzysz, czy skąd pochodzisz. Jeśli państwo brutalnie odebrało ci twoją własność to powinno je zwrócić i tak się stało w tym przypadku.
Niech mi odda moje składki które wiele lat płace na ZUS... wbrew swojej woli.

Wiadomości w tym wątku
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez hyniks - 16-07-2010, 16:43
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Ruzyk - 31-07-2010, 0:42
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez arex - 03-08-2010, 14:54
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Nomad - 03-08-2010, 23:06
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Snoopy - 03-08-2010, 21:55
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Nomad - 07-08-2010, 10:37
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez arex - 08-08-2010, 7:41
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez Shadgo - 08-08-2010, 21:09
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez manex - 25-09-2010, 21:55
RE: Kino w byłym Klubie Garnizonowym - przez manex - 26-09-2010, 9:43
RE: Remont dawnego Klubu Garnizonowego z przeznaczeniem na Bibliotekę Publiczną - przez kierowiec - 15-08-2013, 22:03

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości